Opel Grandland stratil X v názve a získal kvalitnejší interiér

Opel Grandland X je celkom bežným zjavom na cestách. Nečudo, tento, jeden z prvých spoločných projektov, s Peugeotom a Citroënom je na trhu už od roku 2017. Je preto logické, že postupne bude prechádzať každá jeho verzia na modernizovanú. S faceliftom prichádza hneď niekoľko zmien a vylepšení.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
07.10.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Opel Grandland stratil X v...

Auto-moto zaujímavosti

Inovovaný Grandland, už bez X v názve, príde na slovenský trh už onedlho a pripravil si novinky, ktoré zlepšia život na palube. Skúsili sme ako sa auto zmenilo a verzia, ktorá nám prvé dojmy sprostredkovala bola s motorom 1,2 Turbo spojeným s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou.

Najväčšou zmenou je, bez pochýb, predná časť auta. Už nemá predchádzajúcu vlnu dizajnu ako pred faceliftom. Teraz má novú prednú časť, ktorá sa postupne etabluje na všetkých autách so znakom Opel. Táto časť nesie meno Vizor. Stred z lesklého čierneho plastu, v tomto prípade, ukrýva aj znak automobilky tiež v čiernom prevedení.

Opel Grandland stratil X v názve a získal kvalitnejší interiérZdroj: Autobazar.EU

LEDkové svetlá prichádzajú s rovnakým svetelným podpisom ako má aj Mokka a Crossland, ale bude ho mať aj úplne nová generácia Astry. LED sú takisto vzadu, ale v tejto časti sa toho príliš veľa nezmenilo. Tu je najväčšou zmenou nápis, ktorý nielen stratil X, ale tiež je umiestnený po celej šírke auta. Novinkou je, že spodná časť zadného nárazníka môže byť lakovaná čiernou lesklou a dokončiť tému načatú Vizorom.

Opel Grandland stratil X v názve a získal kvalitnejší interiérZdroj: Autobazar.EU

Veľké zmeny, ešte väčšie ako vonku, nastali v interiéri najväčšieho SUV s logom Opel. Vlastne prístrojová doska je kompletne nová a miesto prístrojov pred vodičom je už len displej. Ten je výborne spracovaný a všetky údaje dáva celkom nenútene a bez akýchkoľvek rušivých faktorov. To však znamená aj možnosť voľby zobrazenia.  Práve tento malý krok do budúcnosti úplne zmenil celú charkateristiku interiéru. Nový je aj stredný displej, ktorý je prepojený s tým pred vodičom spoločným rámom. K tomuto riešeniu sa posúvajú automobilky z prémiovej časti ponuky nielen v tejto triede.

Opel Grandland stratil X v názve a získal kvalitnejší interiérZdroj: Autobazar.EU

Spodná časť prístrojovky však ostáva rovnaká, dokonca má aj klimatizáciu samostatnú a s rovnakými tvarmi ako pred faceliftom. Rozhodne však treba vyzdvihnúť volant. Ten je síce stále taký istý, avšak má perfektne umiestnené tlačidlo vyhrievania v strede terčíku na palci ľavej ruky. Funkciu teda netreba hľadať pod volantom a na iných miestach, je presne tam, kde ho môžete hľadať. To, čo nie je na prvý pohľad zrejmé, ale je zrejmé na prvý dotyk je kvalita prevedenia. Opel vylepšil viacero prvkov, medzi nimi aj dverové výplne. Pri stlačení pôsobia omnoho pevnejšie.

Opel Grandland stratil X v názve a získal kvalitnejší interiérZdroj: Autobazar.EU

Štart, s touto výbavou, tlačidlom prebúdza 1,2-litrový turbomotor s tromi valcami. Má výkon 96 kW (130 k) a v tomto kuse je spojenýs manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Na prvý pohľad to vyzerá nedôveryhodne, ale opak je realitou. Motor si s autom rozumie a problém mu nerobí ani hmotnosť. Práve s manuálnou prevodovkou pôsobí živšie ako s automatom. Práve tento motor predstavuje základnú pohonnú jednotku v ponuke. Druhou možnosťou je zatiaľ 1,5-litrový štvorvalec spaľujúci naftu. Tieto dva agregáty tvoria základnú ponuku. Ale je doplnená aj o plug-in hybridy. Tu je na výber predokolka dosahujúca 165 kW (225 k) a štvorkolka s výkonom 221 kW (300 k). Vo finále treba uznať, že Grandland je faceliftom omnoho vyváženejší a modernejšie pôsobiaci model ako kedykoľvek doteraz.

Opel Grandland stratil X v názve a získal kvalitnejší interiérZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Citroën C4 PureTech 155 je najvýkonnejší C4 súčasnosti, nechce však byť hotCitroën C4 je naozaj podarené auto, o čom sme sa presvedčili aj pri teste. Ponúka celkom...28. September, 2021
02Opel Crossland sa zmenil faceliftom, čo je nové?Spolupráca Oplu s automobilkami Peugeot a Citroën začala práve v tomto bode, Crossland X...27. Júl, 2021
03Nový Opel Astra prináša viac štýlu a francúzskeho know-howPo predstavení nové Peugeotu 308 bolo jasné, čo sa stane. Tieto základy budú mať aj ostatné...28. Júl, 2021