Zdieľať na facebooku
10 komentárov

Ostré combi: Brutálna 624-koňová BMW M3 beštia!

Každý automobilový nadšenec túži po špeciálnej motorovej špecifikácii presne podľa svojich predstáv. Čo ak automobilka vysnívané parametre v sériovej podobe neponúka? Postav si ostré combi sám! 624-koňové BMW M3 Touring ťa dostane. Prekvapenie nielen pod kapotou! Budeš ho chcieť.

 

 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.07.2018
Diskusia:

Ostré combi: Brutálna...

Auto-moto zaujímavosti

Každý automobilový nadšenec túži po špeciálnej motorovej špecifikácii presne podľa svojich predstáv. Čo ak automobilka vysnívané parametre v sériovej podobe neponúka?

Prototyp M3 Touring s výkonom koní - brutálna úprava na predaj! Zdroj: bringatrailer.com

Výkon a rýchlosť - sedan vs. combi

Miluješ spoľahlivosť a dizajn áut značky BMW. Hľadáš ostré parametre pod combi kapotou. Automobilka ťa pravdepodobne bude chcieť "stiahnuť" k nákupu výkonného sedanu. Nedáš si povedať? Áno, pre tvrdohlavých je tu ešte jedna možnosť.

Prototyp M3 Touring s výkonom koní - brutálna úprava na predaj! Zdroj: bringatrailer.com

Postáv si sám ostré combi

Rýchle combi. Sen nejedného z nás. To, že sa dočká reality v podobe extrémnej verzie nezariadil výrobca, ale súkromná osoba, autor tohto nápadu. Jeho myšlienka bola odvážna. Postav si ostré combi sám! Podarilo sa. Budeš ho chcieť! 624-koňové BMW M3 Touring ťa dostane!

 

Špeciálna úprava BMW M3 Touring

Výnimočné úpravy koní pod kapotou BMW sú príležitostným spestrením, zväčša neexistujúcej ponuky, nadmieru výkonných combi. Bavorák, ktorý berie pohľady a dych. Okrem toho aj batožinu! Je to možné, ale nie v sériovej výrobe. To, prečo automobilka neponúkla sériovú verziu s extra výkonom, určite má svoje dôvody. Dopyt po takýchto mašinách je na základe narastajúceho počtu záujemcov o tento typ vozidla viac ako jasný.

Prototyp BMW M3 Touring s výkonom koní - brutálna úprava na predaj! Zdroj: bringatrailer.com

BMW M3 E90 / E92 vs. ostré combi

Úpravca z Kalifornie, ktorý sa špecializuje na úpravu "koní z Bavorska, sa na tejto mašine poriadne vybláznil. Posúď sám. Základ M3 E90 / E92 transformovať na ostré combi s označením E91. Zaujímavý nápad v presvedčivom prevedení.

Brutálna 624-koňová BMW M3 beštia!Zdroj: carbuzz.com

Parametre výkonu

Pod kapotou 4-litrový osemvalec S65B40. Výkon je na kolesá prenášaný 7-stupňovou automatickou prevodovkou. Motoru sekunduje kompresor ESS VT2-625, k tomu chladiaci systém CSF. Výkon 634 koní (466 kW). Viaceré zdroje uvádzajú 624 koní. Stále nestačí? Úpravca má v zálohe ešte šťavnatú "čerešničku na torte."

Prototyp BMW M3 Touring s výkonom koní - brutálna úprava na predaj! Zdroj: bringatrailer.com

Lahôdka v podobe Akrapovič Evo Titanium výfuku

Toto cestné monštrum budeš vidieť a budeš o ňom aj počuť! Výfukový systém Akrapovič Evo Titanium ťa celkom isto zdvihne zo stoličky. Aby bolo na čo pozerať, postav mašinu na masívne 18-palcové kolesá Volks TE37SL s pneumatikami Toyo R888 (265/35 a 295/35). Aj tu vylepšenie. Odpružený športový nastaviteľný podvozok KW V3!

Vzácny Volkswagen Passat verzia B5.5 ročník 2003 - 275-koňové delo na predaj za super cenu!Zdroj: bringatrailer.com

Dizajn

Čo sa týka vzhľadu, je sa na čo pozerať. Podoba s BMW M3 bola zachovaná.  Súčasťou výbavy sú aj karbónové aerodynamické diely. Účel? Zvyšovanie prítlaku vo vysokých rýchlostiach. Bezpečnú jazdu s ťažkým telom aj pri vysokej rýchlosti zabezpečí sada spoľahlivého brzdového systému, ktorá je dodávaná pre najvýkonnejšie BMW M3 E90 a E92. Priestor dostali aj široké podbehy blatníkov. Už na základe udávaných parametrov je toto combi delo stelesnením odpichu a výkonu prenášaného na kolesá. 

Prototyp BMW M3 Touring s výkonom koní - brutálna úprava na predaj! Zdroj: bringatrailer.com

BMW delo s výkonom 624 koní

Fanatik vysokého výkonu pod kapotou predáva svetový unikát. Ostré BMW combi s výkonom 624 koní. Ak ti prototyp M3 Touring nestačí, táto úprava ťa rozhodne poteší! M3 Touring môže o podobných parametroch len snívať. A veľa potenciálnych záujemcov tiež. Na prvý pohľad tento upravený stroj evokuje "stajňu koní" pod kapotou a špeciálne parametre. V ničom neklame.

Prototyp BMW M3 Touring s výkonom koní - brutálna úprava na predaj! Zdroj: bringatrailer.com

Na predaj

Majiteľ stroja je z Dallasu. Výnimočný automobil sa objavil v ponuke na známom aukčnom portáli. Záujemcovia prihadzovali na najnižšiu sumu stanovenú na 40 009 amerických dolárov, v prepočte približne 34 400 eur. Nový majiteľ tejto brutálnej mašiny nebol doposiaľ ohlásený. Silné BMW M3 Touring postavené na základe modelu BMW 328i E91 môže byť tvoje! Myslíš, že je toto prevedenie dobrý nápad ako z dostupnej verzie "vytrieskať" maximum výkonu v podobe drastickej combi úpravy?  Ako sa ti páči táto úprava? Podeľ sa o svoj názor v komentároch.

Zdroj: bringatrailer.com, thedrive.com, bmwblog.com, carbuzz.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mercedes GLE: Aké ľahké je prevrátiť SUV na strechu? Od drahého a odolného SUV sa očakáva, že prekoná extrémnu záťaž, výzvy na súboj od rivalov...2. Júl, 2018
02Rolls-Royce za polovicu: Luxusná limuzína za koľko?Nie je limuzína ako limuzína. Luxusná limuzína Toyota Century "ide po krku" Bentley a Rolls...4. Júl, 2018
03Škoda Octavia II TDI: Rekordný nájazd 940 000 km!Octavia sa stala najčítanejším nápisom na zadnej časti automobilu, aký môžeš pri jazde po...18. Júl, 2018