Ozbrojený prepad vodiča kamiónu: Slovákom hrozí 10 rokov väzenia!

Aktuálne! Polícia SR zverejnila zábery ozbrojeného prepadu na Kysuciach, ktorý skončil fyzickým napadnutím prenasledovaného. Video zachytáva ako 2 útočníci z Kysúc do krvi zbili vodiča kamiónu. Pri napadnutí útočili mužovi do tváre kameňom. Hrozí im trest odňatia slobody na 10 rokov! Autentické zábery nie sú určené pre maloletých a ani slabšie povahy. Sleduj video.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.03.2018
Diskusia:

Video: Ozbrojený prepad na...

Auto-moto zaujímavosti

Aktuálne! Polícia SR zverejnila prípad ozbrojeného prepadu na Kysuciach, ktorý skončil fyzickým napadnutím prenasledovaného 33-ročného vodiča zo Žiliny. Stalo sa tak v pondelok 26.3. po 19. hodine večer. 

Ozbrojený prepad vodiča kamiónu: Slovákom hrozí 10 rokov väzenia! Zdroj: Fb Polícia Slovenskej republiky

Čo sa stalo?

Na základe záberov z kamery vodiča muži prenasledovali vodiča po tom, čo sa zaradil pred vozidlo. Keď vozidlo zastavil, surovo ho napadli. Útočníci boli vo veku 51 a 23 rokov. Kamera zachytila aj gesto staršieho z mužov, pri ktorom naznačoval vodičovi kamiónu podrezanie hrdla. Útočníci na tmavom Passate prenasledovali vodiča kamiónu na ceste I/11 v katastri mestskej časti Žilina-Brodno. K prepadu došlo v Kysúckom Novom Meste časti 0škerda.

Ozbrojený prepad vodiča kamiónu: Slovákom hrozí 10 rokov väzenia! Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Zaistená plynová pištoľ a kameň

Útočníci sa pokúsili muža prevrátiť cez zvodidlá. To sa im nepodarilo, na mieste útoku bola zaistená plynová pištoľ, ktorou zastrašovali napadnutého muža. Pri útoku použili aj kameň, ktorým muža udierali do hlavy. Na záberoch je vidieť zakrvavenú tvár napadnutého muža.  Vyšetrovateľ Policajného zboru informoval, že podal podnet na návrh na vzatie oboch obvinených mužov do väzby.

Ozbrojený prepad na Kysuciach

Vo väčšine prípadov ide zväčša o „vybavovanie účtov“ alebo snahu o obohatenie a pokus o krádež. Aký motív mali k brutálnemu útoku 2 muži z Kysúc? Útočníci sú blízki príbuzní. Polícia v správe zverejnila, že ide o otca so synom. V policajnej správe nie sú zverejnené podrobnosti prípadu, ani to, či sa napadnutý s 2 mužmi poznal.

Ozbrojený prepad vodiča kamiónu: Slovákom hrozí 10 rokov väzenia! Zdroj: Fb Polícia Slovenskej republiky

Trest odňatia slobody na 10 rokov

Aký trest hrozí útočníkom obvineným zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a prečinov? V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Upozornenie:  

Autentické video zachytáva ako 2 útočníci z Kysúc do krvi zmlátili vodiča kamiónu. Sleduj video s autentickými zábermi z napadnutia vodiča. Pozor! Zábery nie sú vhodné pre maloleté osoby. Video nie je vhodné pre slabšie povahy.

Fotka Polícia Slovenskej republiky.

Adekvátny trest?

Na základe brutality použitej v dôkazových materiáloch je na mieste tvrdý trest pre vyčíňajúcich útočníkov. Aký trest si Kysučania zaslúžia? Aký adekvátny trest by si navrhol za podobné konanie? Aký trest si dvaja muži reálne odsedia? Podeľ sa o svoje postrehy a názory v komentároch!

Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky

Video: Ozbrojený prepad na Kysuciach - Útočníkom hrozí 10 rokov väzenia!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pozor / Zmena zákona: Nové pravidlá STK, emisií a stáčania km!Zmeny sa týkajú STK, emisií a najazdených km na odometroch! Na čo bude slúžiť emisná...24. Marec, 2018
02530-koňová beštia Audi RS4 Avant: Z 0 na 100 km/h za 3,8 s!Najvýkonnejšie Audi RS 4 Avant na trhu! Čo ponúka ostré combi? Dokonalý dizajn  a brutálne...14. Marec, 2018
0315 nikdy nekupuj jazdených áut: Pohorel Volkswagen, BMW aj Kia!Aj Volvo našlo svoje miesto v rebríčku problémových modelov! Ktoré modely, od inak...22. Marec, 2018