Parkuješ na mieste pre invalidov? Po tomto videu nebudeš!

V Rusku našli skvelý spôsob ako zatočiť s nevšímavosťou ľudí voči postihnutým ľuďom. Tentokrát nepôjde o žiaden agresívny alebo zlomyselný spôsob a autor sa ani nesnaží pomstiť za parkovanie na mieste označenom modrou nálepkou s vozíčkárom! Autor videa vsadil na ľudskosť. Prekvapené reakcie vodičov, porušujúcich zákaz parkovania, hovoria za všetko! Pozri si video, ktoré ťa odnaučí parkovať na mieste vyhradenom pre hendikepovaných ľudí! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.10.2015
Diskusia:

Parkuješ na mieste pre...

Auto-moto zaujímavosti

Neohľaduplní vodiči

Viac ako 30 percent vodičov v Rusku nerešpektuje parkovacie miesta označené parkovacou nálepkou pre invalidov. Dislife, ruská nezisková organizácia prišla s kampaňou, ktorej cieľom je zastaviť tento bezohľadný prístup a zmeniť nevšímavý postoj k ťažko postihnutým ľuďom. Podarí sa systému odradiť vodičov od porušovania zákazu parkovania? 

Parkovacie miesto vyhradené pre hendikepované osoby s platným oprávnenímZdroj: theringer.com

Zaujímavý projekt

V Rusku našli skvelý spôsob ako zatočiť s nevšímavosťou ľudí voči invalidom. Tentokrát nepôjde o žiaden agresívny alebo zlomyselný spôsob a autor sa ani nesnaží pomstiť za parkovanie na mieste označenom modrou nálepkou s vozíčkárom! Autor videa vsadil na ľudskosť. Presvedčí neohľaduplných vodičov?

Prečo neparkovať bez povolenia na mieste určenom pre hendikepované osoby?Zdroj: theringer.com

Systém kamier odhalí neoprávnené parkovanie

Kampaň je založená na systéme kamier, ktorý spustí premietanie obrazu na parkovacie miesto vždy, keď na ňom bude chcieť zaparkovať vodič bez modrej nálepky s vozíčkárom. Reakcie vodičov a okoloidúcich na obraz skutočnej osoby so zdravotným postihnutím, prinútia človeka minimálne sa nad sebou zamyslieť.

Ako to funguje?

Špeciálne kamery overia prítomnosť nálepky umožnujúcej parkovanie na mieste vyhradenom pre hendikepované osoby. Ak nálepku nenasnímajú, systém automaticky spušťa na parkovaciu plochu premietanie, ktoré vodičov od neoprávneného zaparkovania odradí. K spusteniu systému stačí kontrola nálepky na predných sklách. Pokiaľ vozidlo nálepkou nedisponuje, vodičove neoprávnené parkovanie je zaznamenané. Automaticky sa spúšťa premietanie hologramu osoby na vozíčku.

Prečo neparkovať bez povolenia na mieste určenom pre hendikepované osoby?Zdroj: ganpatipuleresort.co

ZŤP preukaz k parkovaniu netačí

Podmienkou parkovania na mieste označenom modrou nálepkou nie je len platný preukaz ZŤP. Parkovať na vyhradenom mieste smú len držitelia špeciálneho parkovacieho preukazu pre zdravotne postihnutých. Ten však nedostane každý. Preukaz ZŤP tento doklad nenahrádza.

Prečo neparkovať bez povolenia na mieste určenom pre hendikepované osoby?Zdroj: ganpatipuleresort.co

Nerob iným to, čo nechceš aby robili tebe!

Parkuješ na mieste označenom modrou nálepkou s vozíčkárom? Jednoducho nerob iným to, čo nechceš aby robili tebe. Pozri si video, ktoré ťa odnaučí parkovať na mieste vyhradenom pre hendikepovaných ľudí! 

Video: Prečo neparkovať bez povolenia na mieste určenom pre hendikepované osoby?

Odradí kampaň arogantných vodičov? 

Nedávno sa na internete objavil podobný nápad. Arogantnému vodičovi, ktorý zaparkoval na mieste vyhradenom pre invalidov, sa autor vtedy "odmenil" rafinovaným spôsobom. Celý automobil oblepil nálepkami s motívom povolenia, ktoré zrejme prehliadol. Na mieste vyhradenom pre invalidov, už zrejme odvtedy neparkuje. Podarí sa k rešpektovaniu zákazu parkovania neoprávneným vodičom naučiť aj na základe kampane spustenej v Rusku? Prekvapené reakcie vodičov porušujúcich zákaz parkovania hovoria za všetko! 

Prečo neparkovať bez povolenia na mieste určenom pre hendikepované osoby?Zdroj: catdumb.com

Presvedčil by podobný projekt aj neohľaduplných vodičov aj u nás? 

zdroj: dislife.ru, springwise.com 

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Superčln Lamborghini: Svetová rarita s výkonom 2 700 koní!Luxusná zábava pre vyvolených! Tak by sa dal nazvať čln Lamborghini, ktorého značku budete...20. Október, 2015
02Bývanie zo starej garáže? Prečo nie!Ak si práve dokončil školu a riešiš otázku bývania. Čelíš dvom veľkým problémom. Nedostatku...17. Október, 2015
03Video: Skvelá reklama Mecedesu-Benz!Pomocou anti-kolíznej technológie vo svojich vozidlách Mercedes-Benz upozorňuje na...19. Október, 2015