Pekných 5 veteránov do 25-tisíc eur, ktoré nájdete na na Autobazar.EU

Mať historické auto je niečo zvláštne a príjemné. Ak všetko funguje ako má. Takéto auto vyvoláva väčšinou pozitívne reakcie a uznanie okolia. Lenže aké zvoliť? My sme si prezreli aktuálnu ponuku a vybrali 5 zaujímavých a pekných kúskov.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.06.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Pekných 5 veteránov do...

Auto-moto zaujímavosti

Základné požiadavky sme zvolili veľmi jednoducho. Auto musí byť v cenovom rozmedzí 20 a 25-tisíc eur, pričom musí byť zaradené do ponuky historických vozidiel, čiže veteránov v databáze Autobazar.EU.

Jaguar Mark X

Legendy hovoria, že práve Mark X bol účastníkom veľa lúpeží v Británii v šesťdesiatych rokoch. Nie je sa čomu čudovať, veď mal na to výkon a podvozok dokázal dobre filtrovať nerovnosti. Plus mu nestačila väčšina vozidiel, ktoré v tej dobe fungovali ako policajné.

Tento kus z roku 1963 vyzerá s tmavočervenou až fialovou farbou naozaj majestátne, veď jeho dĺžka atakuje 6 metrov. Stále však prináša charakteristické tvary jaguarov, ktoré mali autá ešte pred niekoľkými rokmi. Štvorica okrúhlych svetiel je naozaj znakom, ktorý charakterizoval modely automobilky niekoľko dekád.

https://www.autobazar.eu/mark-x-id17155233.html

Pekných 5 veteránov do 25-tisíc eur, ktoré nájdete na na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Ford Thunderbird

Nie, tento Thunderbird nie je s gaučom vpredu, ale jeho dĺžka tiež vyvoláva otáznik prečo je na zadných miestach tak málo priestoru. Tento model síce nie je kabriolet, ako Thunderbirdy predtým bývali, ale Town Landau má charakter na rozdávanie. Naviac, ako väčšina amerických áut tej doby, je úplne jednoduchý na servis.

Už na tú dobu je auto zaujímavé svojou výbavou. Má totiž 4 bezpečnosté pásy so senzorom zapnutia. Práve kontrolka je na vnútornom obklade stropu. Cez stropnicu sa tiahne drevený pás, ktorý vytvára atmosféru až márnivého luxusu, najmä v spojení so zadnými koženými sedadlami ako v kúpeľnej lobby.

https://www.autobazar.eu/thunderbird-town-landau-id18367311.html

Pekných 5 veteránov do 25-tisíc eur, ktoré nájdete na na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Rolls-Royce Silver Spur

Čo môže byť väčšia slasť, ako sadnúť do Rolls-Royce v cene priemerne vybaveného nového Golfu? Asi nič. Teda pokiaľ všetko funguje. Tieto autá už boli celkom zložité a vyžadovali zručného mechanika, aby dokázali fungovať naozaj dlho. Ale tá šou, ktorú predvádzajú pri jazde stojí za všetky servisné náklady.

Tento kus je Silver Spur z roku 1983 v predĺženej verzii. To znamená, že zadné sedadlá majú kráľovský priestor a poskytujú nebývalý luxus, veď toto je stále Rolls-Royce. Modrá karoséria, tmavomodrá strecha a bledý interiér vytvárajú až dojem jachty. Cestovanie vnútri je zážitkom na každom jednom z miest a ak ho chcete garážovať, tak si najskôr premerajte garáž. Silver Spur má oproti základnému Silver Spiritu predĺžený rázvor. Tento kus patrí do prvej série, ktorú automobilka označuje aj ako Mark I.

https://www.autobazar.eu/silver-spur-id9415812.html

Pekných 5 veteránov do 25-tisíc eur, ktoré nájdete na na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Jaguar XJS

Kupé z osemdesiatych rokov, kedy u nás hlavne chodili Škodovky a Žiguláky je tiež lákavou ponukou. Najmä keď má pod kapotou motor s dvanástimi valcami. O spoľahlivosti sa džentlmensky mlčí, ale ak všetko funguje, tak je XJS nádherným spôsobom ako sa dostať na kávu do mesta a prejsť si okolie.

V červenej farbe na dobových diskoch je naozaj skvostný a nevadí mu ani import z USA. Má síce zdvojené predné svetlá, ale tiež bude mať minimum hrdze, keďže je z Kalifornie. Ku červenej karosérii sa celkom pekne hodí aj čierny interiér. Vo veľkom aute znova ponúka skôr núdzové zadné sedadlá. Buď sa uskromní vodič, alebo pôjdu dozadu osoby menšieho vzrastu.

https://www.autobazar.eu/xjs-he-v12-id19110319.html

Pekných 5 veteránov do 25-tisíc eur, ktoré nájdete na na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Mercedes 190E 2,5 16V

Naoko je tento Mercedes celkom obyčajný, ale zdanie klame. Na takomto aute svojho času pretekal aj Ayrton Senna v rámci niektorých podujatí. Bol to Race of Champions. Ale nebol čierny, ale béžový. Avšak to, že má pod kapotou motor, ktorý pripravil Cosworth je každému jasné. Zaujímavé na aute je, že má nielen výborný podvozok, ale aj zaujímavý interiér.

Špecifická látka na stredoch sedadiel reflektuje dobu, v ktorej auto vzniklo. V každom prípade model 190E s motorom 2,5 16V bol posledným stupienkom pred extrémnymi verziami Evo. Tento kus z modelu označeného W201 má ojedinelú kombináciu s automatickou prevodovkou.

https://www.autobazar.eu/190e-25-16v-id9127913.html

Pekných 5 veteránov do 25-tisíc eur, ktoré nájdete na na Autobazar.EU

Aj keď je situácia všelijaká, je veľmi pravdepodobné, že tieto autá si už udržia svoju cenu, alebo im bude postupne pomaly rásť. Takže investícia do veteránu môže byť aj reálnou investíciou, avšak to nie je možné až tak ľahko predpovedať.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01S Autobazar.EU môžete vyhrať 100 eur na tankovanie každý týždeň!Autobazar.EU pre svojich používateľov pripravil súťaž o poukážky na tankovanie. Podmienky...3. Jún, 2021
025 vecí, ktoré nás zaujali na BMW M8 CompetitionBMW má v ponuke model s číselným označením 8. A žiadne iné vyššie číslo už neponúka. Takže...15. Jún, 2021
03Mercedes vylepšil štvordverové AMG GT, najviac zmien je vnútriAutomobilka Mercedes-Benz ukázala ako bude vyzerať inovovaný model AMG GT so štyrmi...15. Jún, 2021