Počúvate v aute automobilové podcasty? Tu je prehľad slovenských

V aute sa dá čas tráviť rôznymi spôsobmi. Vodič to má jednoduché, musí sa sústrediť na šoférovanie a meniace sa podmienky. Ale tiež mu neuškodí trocha zábavy. Rádiové stanice sú jedna z možností. Alebo vlastné hudobné zostavy z hudobných aplikácií. Avšak čoraz viac sa do uší dostávajú podcasty.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
11.03.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Počúvate v aute...

Auto-moto zaujímavosti

Tie vznikajú aj na Slovensku a, v zásade, sa dajú rozdeliť na dve samostatné vetvy. Poučné a zábavné. Niektoré sú však kombinácia. A potom stačí už len vybrať tému, o ktorej chcete počúvať. Len pre príklad môžeme spomenúť veľmi úspešné projekty Lužifčák, ktorý je širokospektrálny, Vedátorský podcast, ktorý dokáže naozaj naučiť, ale niektoré podcasty sú zamerané aj na automobilovú tematiku. My sme po dlhom bádaní a pátraní našli tri podcasty, ktoré sa viac, či menej venujú automobilovej tematike a sú aktívne v súčasnosti. Dávnejšie ešte fungovali podcasty auto.sme a zavolantom. Tak si pozrime stručnú charakteristiku tých aktuálnych. Ak o nejakých slovenských ešte viete, napíšte nám do komentárov, doplníme ich do výberu.

AutoBild Podcast

AutoBild spustil podcasty v septembri 2020, konkrétne 11-teho, čo je celkom zaujímavý dátum. V podcaste Filip Kadlečík a Milan Adámek väčšinou spovedajú hosťa, ktorý je spojený pevne s automobilovým priemyslom, alebo rozoberajú aktuálnu a zaujímavú tému. Štandardná dĺžka počúvania je prilbližne hodinu, čo znamená, že je to na poobednú cestu z Bratislavy do Dunajskej Lužnej, alebo do Trenčína. AutoBild Podcast vychádza pravidelne každý pondelok. Je dostupný na všetkých relevantných podcastových platformách a môžete ho nájsť teda na Apple Podcasts, Google Podcasts, na Spotify a vlastne všade inde.

 

BlaBlaCast

Podcasty BlaBlaCast sú pod taktovkou Michala Krajčíra, ktorý je jeden zo zakladajúcich členov RevRats. Forma podcastu je väčšinou rozhovorová so zaujímavými hosťami a skôr by sa dalo povedať, že tento podcast patrí do tých kombinujúcich poučenie a zábavu. Trvanie variuje, záleží, či Michal robí one man show, ktorá trvá približne 15 minút, ale nezriedka sa trvanie dostane na hodinu s hosťom a, v niektorých prípadoch, ako v rozhovore s rally jazdcom Petrom Baranom takmer na hodinu a pol. BlaBlaCast vychádza občasne, ale stále je aktívnym a živým podcastom. BlaBlaCast funguje na Apple Podcasts, na Google Podcasts, na Spotify a tiež na ostatných relevantnýchg podcastových platformách.

 

2kars on cars

No a teraz to najzvláštnejšie, čo na poli podcastov o autách na Slovensku je. Ak sa dá prvý podcast nazvať náučným, druhý kombináciou náučnosti a zábavy, tak tento je najskôr možné označiť za underground. Nič nie je úplne dané, zjavne nič naplánované, odbočky od hlavnej línie sú častejšie ako zmeny pravidiel ohľadne Covidu na Slovensku. Vlastne jediné pravidlo je, že podcast trvá približne 30 minút a podcast vychádza v utorok a v piatok. Nič viac sa so stopercentnou istotou nedá povedať. Ani to, či sa budú aktéri naozaj rozprávať o tom, čo je v nadpise spomenuté. Ale ako je v popise samotného podcastu, vtipnosť je celkom častým zjavom. Distribúcia však obsahuje ako Apple Podcasty, tak Google Podcasty, Spotify, ale tiež všetky ostatné platformy, čo je celkom pri takomto undergrounde prekvapením.

 

Samozrejme, existuje mnoho ďalších podcastov o autách v zahraničí. Snažia sa v Českej republike, ale naozaj dobre sa počúva aj podcast Chrisa Harrisa Collecting Cars. Ak ale viete o nejakých nových automobilových podcastoch na Slovensku, prípadne o niektorých, ktoré sme nenašli, tak nám napíšte do komentárov, doplníme ich.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Európske Auto roka 2021 je Toyota YarisKaždoročne sa pri príležitosti konania autosalónu v Ženeve koná vyhlásenie medzinárodnej...4. Marec, 2021
02Týchto 5 zmien priniesol facelift SEATu AtecaSEAT nedávno, teda zhruba v druhej polovici minulého roka, odprezentoval facelift svojho...2. Marec, 2021
03Test: Citroën C4 – Návrat komfortnej avantgardyAutomobilka Citroën má zaujímavú históriu modelu C4. Najskôr to bol, ako nástupca Xsary ten...3. Marec, 2021