Policajti chytili vodiča, ktorý jazdí 50 rokov bez vodičáku!

Pri náhodnej kontrole policajti chytili vodiča, ktorý jazdí nelegálne 50 rokov! Je ťažké uveriť, že sa mu to podarilo bez odhalenia až dodnes. Tento muž nie je nedeľný šofér, ale vodič nákladného automobilu! 

rufus v Na pobavenie
30.04.2022
Diskusia:
Zdroj: staffordshire.police.uk

Prichytený pri náhodnej...

Na pobavenie

Vodiča zastavili na vjazde na diaľnicu M6 neďaleko mesta Cannock v štáte Staffordshire. Zastavili ho na diaľničnom privádzači na križovatke 11 smerom na sever neďaleko Cannocku. Policajti zo Staffordshiru sa nestačili čudovať.

Policajti chytili vodiča, ktorý jazdí 50 rokov bez vodičáku!

Policajti zastavili muža pre podozrenie, že nemá poistenie. Polícia uviedla, že muža našli pomocou kamier na automatické rozpoznávanie ŠPZ (ANPR) v miestnej oblasti. Dôchodca ich prekvapil neuveriteľným príbehom. Vodič, ktorý sa narodil v roku 1938, policajtom povedal, že jazdil bez vodičského preukazu a poistenia od svojich 12 rokov a nikdy ho nezastavila polícia, uviedla BBC.

Nebyť hliadky tesne v blízkosti napájania sa na M6, možno by policajti nikdy neodhalili skutočnosť, že tento muž profesionálne jazdí už 50 rokov bez vodičského oprávnenia. Chvalabohu, tento muž nikdy nemal nehodu, nikomu nespôsobil zranenie ani finančnú škodu tým, že by do neho narazil, kým nebol poistený.

Čo to znamená? Neskutočné šťastie a náhoda v jednom. Znamená to, že je na cestách od roku 1972 bez riadnej licencie. Sedemdesiatročný „nevodič“ z Wolverhamptonu tak bol prichytený po 50 rokoch až tento apríl. Pre vodiča sa stal osudný pondelok 4. apríla. Na tento deň nevídaného „odhalenia“ tak skoro nezabudne ani nikto z policajného zboru. Ak je šoférovanie bez vodičského oprávnenia 50 rokov zlé, svet obletela v januári správa, že iného muža chytila hliadka so zistením, že šoféroval bez riadneho vodičského oprávnenia 72 rokov!  

V tweete, Staffordshire polícia uviedla, že muž bol nahlásený za jazdu bez vodičského oprávnenia a bez poistenia. Bol nahlásený a vozidlo bolo zadržané," napísala na Twitteri polícia v Staffordshire. Aj takéto príbehy sa píšu na cestách. Aký zaujímavý prípad si počul ty? Podeľ sa s nami o najväčšie rarity z našich ciest.

 

 

Zdroj: walesonline.co.ukindependent.co.uk, staffordshire.police.uk, indiatimes.com

Prichytený pri náhodnej kontrole - 70-ročný muž jazdil 50 rokov bez vodičského oprávnenia!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mercedes za 899 €: Nájazd takmer 1 000 000 km! Mercedes-Benz C 200 CDI Sportcoupe prekvapí extrémnou životnosťou. Kráľ nájazdu najazdil...6. Apríl, 2022
02Nový trhák Kia Mohave: Väčšie, krajšie a lacnejšie Sorento!Kia Mohave je trhák s novou krvou, ktorý valcuje konkurenciu! Parametrami nesklame. Sorento...8. Apríl, 2022
03Obytný Mercedes s garážou: Rarita s miestom pre auto!Morelo Palace Liner 99 GSB rarita - najdrahšie obytné auto na svete ponúka nevídané...4. Apríl, 2022