Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Porsche 911 Carrera T: 7-stupňový manuál a zadné sedadlá fuč

Pri Porsche sme si už dávno zvykli, že postupne rozširuje svoje portfólio modelov o nové a nové verzie. Nie je tomu inak ani pri 911, ktorá dostane novú alternatívu označenú písmenom T. Bude dostupná výlučne ako kupé a príde s niekoľkými zásadnými zmenami oproti štandardnej 911 Carrera a aj 911 Carrera S.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
02.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Porsche

Porsche 911 Carrera T:...

Auto-moto zaujímavosti

Pritom Carrera T je vylepšením základnej alternatívy 911. Je teda tesne pod výkonnejším modelom Carrera S. Má motor, ktorý má dvojité prepĺňanie, objem 3 litre, a usporiadanie ako plochý 6-valec. Ponúka výkon 283 kW (385 k) a krútiaci moment 450 Nm. Štandardne pre túto verziu automobilka dodáva sedemstupňovú manuálnu prevodovku, ktorú nemôže mať úplne základná Carrera. Môže ju ale mať model Carrera S. Ak niekto nebude chcieť tento druh radenia, môže si za nulový príplatok zvoliť osemstupňovou dvojspojkovú prevodovku s automatickým radením.

Porsche 911 Carrera T: 7-stupňový manuál a zadné sedadlá fučZdroj: Porsche

Porsche 911 Carrera T má štandardne mechanický samosvorný diferenciál na zadnej náprave s funkciou Porsche Toque Vectoring, ktorá je znova štandardom pre Carreru S, ale nie je dostupná pre základný model. Kým štandardná alternatíva s manuálnou prevodovkou zvládne zrýchlenie na stovku za 4,4 sekundy, dvojspojková automatická skráti tento časť o 0,5 sekundy. Bez ohľadu na prevodovku je maximum rýchlosti 290 km/h.

Aby Porsche ušetrilo hmotnosť tejto verzie, používa menej zvukovej izolácie, tenšie sklá a menšiu batériu. Carrera T je štandardne bez zadných sedadiel. Tie sú znova s nulovým príplatkom. Avšak pri sedemstupňovom manuále váži Carrera T o 46 kg menej ako základný model Carrera.

Porsche 911 Carrera T: 7-stupňový manuál a zadné sedadlá fučZdroj: Porsche

Do základnej výbavy pribudla aj porcia doplnkov. Štandardne je tu športový podvozok, ktorý auto znižuje o 10 mm a štandardom je aj Sport Chrono Package a tiež športový výfuk. Natáčanie zadnej nápravy ostáva ako príplatok, ktorý sa ale oplatí doplniť. Carrera T dostala sivú farbu krytov zrkadiel s odtieňom Agate Grey a rovnakou farbou sú nalakované aj všetky nápisy na vozidle. Výfukové koncovky sú pre zmenu čierne. Disky Carrera S s priemerom 20 palcov vpredu a 21 palcov vzadu sú zase odeté do titánovej sivej.

Vnútri je štandardom aj volant GT Sport a sedadlá Sport+ nastaviteľné štyrmi smermi. Interiér je ladený temne s tmavosivou, matnou čiernou a niektorými detailami v lesklej čiernej. Príplatok za interiérový balík prinesie bledú sivú, zelené bezpečnostné pásy, zelené prešívanie a zelené detaily na sedadlách. Príplatkov je však mnoho, podobne ako pri každom inom Porsche 911. Ak chcete, tak si už teraz môžete verziu Carrera T nakonfigurovať v prepracovanom konfigurátore automobilky.

Porsche 911 Carrera T: 7-stupňový manuál a zadné sedadlá fučZdroj: Porsche

Porsche 911 Carrera T je vlastne akousi alternatívou k modelu GT3 Touring, avšak s nižšou cenovkou a lepšou dostupnosťou pre širšie masy. Aj tak však treba rátať, že základná cena sa bude pohybovať okolo 130 000 € a pri zvolení niekoľkých príplatkov sa viete dostať kľudne až na 180 až 190 000 €. Táto cifra je však stále nižšia ako by ste zaplatili za GT3 Touring, ktorá má síce iné mechanické komponenty, ale filozofia modelu je veľmi podobná. Rozdiel medzi týmito dvoma môže byť kľudne aj 100 000 €. Výrazným konkurentom toto Porsche je aj Mercedes AMG GT a niektoré malosériové vozidlá.

Porsche 911 Carrera T: 7-stupňový manuál a zadné sedadlá fučZdroj: Porsche

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01BMW vylepšilo model Z4, ale iba mierneAutomobilke BMW zjavne ide karta a pred autosalónom v Paríži prichystala naozaj extrémne...14. Október, 2022
02Porsche 911 GT3 RS: Aktívna aerodynamika a žiadny kuforPorsche 911, generácie 992, postupne prichádza s novými a novými verziami, ktoré sú na...19. August, 2022
03Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadNie je to tak dávno, čo Opel ukázal svetu inovovanú verziu svojho modelu Grandland X. Vtedy...2. November, 2022