Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Porsche ukázalo nové 911 Sport Classic, je to best of ponuky

Automobilka Porsche postupne rozširuje ponuku najnovšieho modelu 911, ktorý ma kódové označenie 992. Aktuálne pribúda naozaj asi najlepšia a najkrajšia verzia s označením Sport Classic. Nie je to však prvýkrát, kedy Porsche použilo toto označenie a pripravilo podobný model.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
04.05.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Porsche

Porsche ukázalo nové 911...

Auto-moto zaujímavosti

Pôvodne bol Sport Classic výberovku toho najlepšieho v generácii 997, v prvej dekáde tohto storočia. Podarilo vyrobiť 500 kusov a z auta sa okamžite stal zberateľský artefakt. Jeho ceny sú teraz už mierne ustrelené smerom do extrémnych výšin Je možné, že podobný osud čaká aj novú verziu modelu.

Porsche ukázalo nové 911 Sport Classic, je to best of ponukyZdroj: Porsche

Sport Classic tejto generácie je postavený na základoch 911 Turbo S, z ktorej prichádza nielen dvomi turbami dopovaný plochý šesťvalec, ale aj rozšírený podvozok a rozšírené blatníky. Kvôli zachovaniu čistých línii konštruktéri zavrhli použitie nasávacích otvorov na bokoch a preto museli výkon motora znížiť. Aktuálne má teda v novom Sport Classic výkon 405 kW (550 k), čo určite nie je málo. To, čo je však zaujímavejšie je použitie výlučne manuálnej sedemstupňovej prevodovky a pohonu výhradne zadnej nápravy.

Porsche ukázalo nové 911 Sport Classic, je to best of ponukyZdroj: Porsche

Zvonka bude okrem širšej karosérie pútať pozornosť aj dvojitá bublinová strecha a jeden zo štyroch odtieňov laku, v ktorých tým najzaujímavejším a najcharakteristickejším bude sivá metalíza. V zadnej časti pribudne kačacie krídlo, ktoré má evokovať odkaz na Porsche 911 RS zo sedemdesiatych rokov. Zákazník si môže zvoliť aj charakteristické pásy a tiež v štandardnej výbave figuruje aj biely kruh na dverách, ktorý môže obsahovať jedno z čísel od 1 do 99. Keďže je to stále len nálepka, tak je ju možné kedykoľvek odstrániť.

Porsche ukázalo nové 911 Sport Classic, je to best of ponukyZdroj: Porsche

Do interiéru sa tiež dostala retro téma. Sedadlá sú čalúnené kombináciou hnedej kože a šachovnicovej látky. Prístrojová doska dostala obkladové materiály z dreva ako odkaz znova do histórie. Tentokrát je to pripomienka vozidiel Porsche zo šesťdesiatych rokov.

Porsche ukázalo nové 911 Sport Classic, je to best of ponukyZdroj: Porsche

Porsche 911 Sport Classic je jedným z najkrajších stvárnení generácie 992 a už má aj Slovensku cenu v konfigurátore. Tá začína, bez príplatkov, ktorých nie je možné veľa zvoliť, na sume tesne pod 290 tisícmi eur. Automobilka potvrdila, že z tohto špeciálneho modelu vyrobí 1 250 kusov.

Porsche ukázalo nové 911 Sport Classic, je to best of ponukyZdroj: Porsche

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Porsche Macan T má byť obratné rodinné SUV so slávnym logomPorsche je aktuálne iba na niekoľkých modelových radoch, ale tie majú naozaj extrémne veľa...23. Február, 2022
025 najkrajších Porsche 911 na Autobazar.EUJe len málo áut, ktoré dokázali svoj ikonický tvar držať tak dlho ako Porsche 911. Aj...18. Marec, 2022
035 zaujímavých hothatchov do 12 tisíc na Autobazar.EUJar je v plnom prúde a teploty stúpajú, to je neklamné znamenie, že viac do popredia,...29. Apríl, 2022