Porsche Macan T má byť obratné rodinné SUV so slávnym logom

Porsche je aktuálne iba na niekoľkých modelových radoch, ale tie majú naozaj extrémne veľa verzií. Do ponuky Macanu pribudne nová alternatíva s označením Macan T. Táto verzia sa dostane medzi základný Macan a Macan S.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.02.2022
Diskusia:
Zdroj: Porsche

Porsche Macan T má byť...

Auto-moto zaujímavosti

Verziu s označením T používalo Porsche zatiaľ len pri športových modeloch 718 a to ako Boxster, tak Cayman, či pri 911. Teraz označenie prechádza aj do sveta SUV. Samotné písmeno T znamená Touring a má priniesť trochu viac zábavy bez nutnosti extrémnych úprav.

To však znamená, že Macan T nemá vyšší výkon ako základná verzia modelu. Má stále dvojlitrový radový štvorvalec s prepĺňaním, ktorý dokáže ponúknuť výkon až 195 kW (265 k). Spolupracuje so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou, pre Porsche s označením PDK a poháňa štandardne všetky štyri kolesá.

Porsche Macan T má byť obratné rodinné SUV so slávnym logomZdroj: Porsche

Dôležité na Macane T je, že bude mať rozšírenú výbavu, oproti základnému Macanu. V základnej výbave tak bude Sport Chrono balík a tiež Porsche Active Suspension Management. To znamená, že adaptívny podvozok bude poskytovať viacero možností nastavenia. Podvozok bude mať iné stabilizátory a tuhšie nastavenie špecifické pre Macan T.Ak si vyberiete vzduchový podvozok, áno, Porsche má aj pre takto malé SUV v ponuke vzducháč, tak bude mať tiež trochu iné nastavenie ako v ostatných verziách. Za príplatok bude aj Torque Vectoring, ktorý lepšie rozdeľuje krútiaci moment medzi kolesá v hraničných situáciách v zákrutách.

Porsche Macan T má byť obratné rodinné SUV so slávnym logomZdroj: Porsche

Porsche hovorí, že Macan T sa na stovku dostane o 0,2 sekundy skôr ako štandardná verzia. A od základnej sa trochu líši aj stvárnením zovňajšku. Niektoré prvky sú v sivom prevedení. Túto farbu dostali spätné zrkadlá, lemy masky chladiča, strešný spojler, ale tiež časti bočných líšt. Temnejšiu tému predvádzajú čierne koncovky výfuku a čierne lemy okolo okien. Macan T stojí na 20-palcových diskoch z Macanu S.

Porsche Macan T má byť obratné rodinné SUV so slávnym logomZdroj: Porsche

V interiéri je štandardne balík sedadiel s elektrickým nastavením ôsmimi smermi. Volant bude základný športový a dôležité sú práve stopky systému Sport Chrono. Na nástupných lištách je, samozrejme, malý nápis Macan T, aby bolo jasné o akú verziu tohto Porsche ide.

Porsche Macan T má byť obratné rodinné SUV so slávnym logomZdroj: Porsche

Základná cena modelu na slovenskom trhu je 72 337 eur, pričom je to 5 250 eur viac ako stojí základný Macan, ale o 4 200 eur menej ako Macan S.

Porsche Macan T má byť obratné rodinné SUV so slávnym logomZdroj: Porsche

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Porsche vylepšilo svoj infotainment, má bezdrôtové Android AutoVýroba informačno-zábavných systémov je aktuálne dosť dôležitá téma a dôležité odvetvie....26. Január, 2022
02Rekordný nájazd: Porsche 911 s 333 000 km!Porsche je dnes hotový pojem. Už roky vyrába legendárne športiaky, ktoré majú poriadny...3. Február, 2022
03Ferrari Daytona SP3 ukazuje, že V12 stále žijeStajňa Icona, ako volá Ferrari svoju najprestížnejšiu sekciu modelov, sa rozrástla o nový...7. December, 2021