Porsche vylepšilo svoj infotainment, má bezdrôtové Android Auto

Výroba informačno-zábavných systémov je aktuálne dosť dôležitá téma a dôležité odvetvie. Vlastne hovorí o vyspelosti automobilky a aj určuje vnímanú kvalitu vozidiel. Porsche prešlo tiež z klasických prístrojových dosiek na verzie s displejom. Aj keď, našťastie, stále má modely, ktoré si zachovávajú mechanické ručičky ukazujúce parametre pred vodičom a iba časť je displejová.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.01.2022
Diskusia:
Zdroj: Porsche

Porsche vylepšilo svoj...

Auto-moto zaujímavosti

Aktuálne Porsche ukázalo novú verziu svojho infotainmentu, ktorá prináša jednu zásadnú novinku. Systém pre 911, Taycan, Cayenne a Panameru, Porsche Communication Management prichádza vo svojej verzii označenej 6.0.

Základné vizuálne zmeny prinášajú nové farby ikon a ešte trochu jednoduchšiu štruktúru menu. Pritom systém od Porsche bol relatívne jednoducho ovládateľný už teraz. Porsche vie, kto má peniaze na ich produkty a tomu je všetko prispôsobené. Ale aj nová navigácia v menu je prispôsobená požiadavkam a kritike zo strany zákazníkov.

Vylepšená je aj funkcia  Voice Pilot. Ku tomu sa pridáva aj lepší prístup ku správam, ku návodu a ku prehrávaniu hudby z pripojeného zariadenia bezdrôtovo. Ale toto všetko stále ostáva v tieni implementácie bezdrôtového zrkadlenia telefónov so systémom Android. Už teraz malo Porsche štandardne odkaz na Spotify, ale toto zlepší fungovanie s autom aj nejablčným telefónom.

Na používanie Spotify sa stačí prihlásiť a máte po ruke všetky svoje výbery a odporúčania. Dáta auto čerpá cez systém Porsche Connect.

Porsche vylepšilo svoj infotainment, má bezdrôtové Android AutoZdroj: Porsche

Porsche prináša novinky aj pre používateľov modelu Taycan. Pre nich si pripravilo vylepšenú aplikáciu Chraging Planner v infotainmente. Má nové algoritmy počítania, vďaka čomu je možné ľahšie plánovať cesty pre každého používateľa. V rámci tejto funkcie sa dokáže batéria pripraviť na nabíjanie a tým skrátiť a zefektívniť zastavenie pri nabíjačke.

Automobilka potvrdila tento systém pre vyššie uvedené modely. Dostanú ho postupne a výroba bude nabiehať tiež postupne. Avšak o retrofite pre súčasné verzie infotainmentu nič nehovorí. To by znamenalo, že na staršie modely, aj keď len o pár mesiacov, nebude možné doplniť funkcionalitu. Ak áno, zatiaľ táto možnosť nie je potvrdená.

To aké funkcie bude infotainment mať bude záležať aj od výbavy a verzie modelu, keďže pre 911 budú niektoré menu zjavne upravené oproti menu pre Cayenne.

Porsche vylepšilo svoj infotainment, má bezdrôtové Android AutoZdroj: Porsche

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Tatra T613: Historický unikát s hovoriacim palubným počítačomTatra T613-4 Mi-Long Electronic, limitovaná edícia vyrobená en v počte 17 exemplárov na...28. December, 2021
02Top 5 zaujímavých rodinných kombi do 20-tisícRodinné kombi nie sú mŕtve. To vie aj Volkswagen, ktorý síce zrušil Passat sedan, ale...21. Január, 2022
03Test: Volkswagen Golf GTI Clubsport – Pán hothatchRok 1976 znamenal zmenu v tom, čo vlastne je športové auto. K tradičným rýchlym vozidlám...22. December, 2021