Porsche vylepšilo svoj infotainment, má bezdrôtové Android Auto

Výroba informačno-zábavných systémov je aktuálne dosť dôležitá téma a dôležité odvetvie. Vlastne hovorí o vyspelosti automobilky a aj určuje vnímanú kvalitu vozidiel. Porsche prešlo tiež z klasických prístrojových dosiek na verzie s displejom. Aj keď, našťastie, stále má modely, ktoré si zachovávajú mechanické ručičky ukazujúce parametre pred vodičom a iba časť je displejová.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.01.2022
Diskusia:
Zdroj: Porsche

Porsche vylepšilo svoj...

Auto-moto zaujímavosti

Aktuálne Porsche ukázalo novú verziu svojho infotainmentu, ktorá prináša jednu zásadnú novinku. Systém pre 911, Taycan, Cayenne a Panameru, Porsche Communication Management prichádza vo svojej verzii označenej 6.0.

Základné vizuálne zmeny prinášajú nové farby ikon a ešte trochu jednoduchšiu štruktúru menu. Pritom systém od Porsche bol relatívne jednoducho ovládateľný už teraz. Porsche vie, kto má peniaze na ich produkty a tomu je všetko prispôsobené. Ale aj nová navigácia v menu je prispôsobená požiadavkam a kritike zo strany zákazníkov.

Vylepšená je aj funkcia  Voice Pilot. Ku tomu sa pridáva aj lepší prístup ku správam, ku návodu a ku prehrávaniu hudby z pripojeného zariadenia bezdrôtovo. Ale toto všetko stále ostáva v tieni implementácie bezdrôtového zrkadlenia telefónov so systémom Android. Už teraz malo Porsche štandardne odkaz na Spotify, ale toto zlepší fungovanie s autom aj nejablčným telefónom.

Na používanie Spotify sa stačí prihlásiť a máte po ruke všetky svoje výbery a odporúčania. Dáta auto čerpá cez systém Porsche Connect.

Porsche vylepšilo svoj infotainment, má bezdrôtové Android AutoZdroj: Porsche

Porsche prináša novinky aj pre používateľov modelu Taycan. Pre nich si pripravilo vylepšenú aplikáciu Chraging Planner v infotainmente. Má nové algoritmy počítania, vďaka čomu je možné ľahšie plánovať cesty pre každého používateľa. V rámci tejto funkcie sa dokáže batéria pripraviť na nabíjanie a tým skrátiť a zefektívniť zastavenie pri nabíjačke.

Automobilka potvrdila tento systém pre vyššie uvedené modely. Dostanú ho postupne a výroba bude nabiehať tiež postupne. Avšak o retrofite pre súčasné verzie infotainmentu nič nehovorí. To by znamenalo, že na staršie modely, aj keď len o pár mesiacov, nebude možné doplniť funkcionalitu. Ak áno, zatiaľ táto možnosť nie je potvrdená.

To aké funkcie bude infotainment mať bude záležať aj od výbavy a verzie modelu, keďže pre 911 budú niektoré menu zjavne upravené oproti menu pre Cayenne.

Porsche vylepšilo svoj infotainment, má bezdrôtové Android AutoZdroj: Porsche

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Volkswagen Golf GTI Clubsport – Pán hothatchRok 1976 znamenal zmenu v tom, čo vlastne je športové auto. K tradičným rýchlym vozidlám...22. December, 2021
02Najostrejší 718 Cayman prichádza, Porsche ukázalo GT4 RSPorsche znova posunulo schopnosti toho, čo dokáže vyrobiť. Prichádza totiž najviac extrémny...19. November, 2021
03Porsche rozširuje ponuku Taycanu, pribudla verzia GTSPorsche má pre každý svoj model naozaj veľa verzií. Keď prišlo s Turbom pre Taycan, tak to...17. November, 2021