Top 5 zaujímavých rodinných kombi do 20-tisíc

Rodinné kombi nie sú mŕtve. To vie aj Volkswagen, ktorý síce zrušil Passat sedan, ale zároveň nechal Passat Variant. A tieto autá sú často priestrannejšie ako SUV, ktoré ich majú nahradiť. Ale čo je podstatné, tak sú nižšie, čo znižuje ťažisko a zároveň menšia čelná plocha a menej hmotnosti zároveň znižujú spotrebu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
21.01.2022
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Top 5 zaujímavých...

Auto-moto zaujímavosti

Ako filter sme dali 20-tisíc eur, výkon minimálne 100, samozrejme karosériu kombi, nájazd do 150-tisíc kilometrov a rok od 2016. Takto sa dá charakterizovať to, čomu sa hovorí zánovné? Možno nie, ale rozhodne majú takéto autá pred sebou ešte veľa kilometrov a veku. Podvedomý filter zase vyberal autá, ktoré sú niečim zaujímavé. A primárne sme vyberali naftové kúsky, lebo tie vedia mať nízku spotrebu a zvládajú aj veľké porcie kilometrov. Tak si pozrite týchto 5 kúskov.

1. Ford Mondeo kombi

Ford Mondeo je klasickým zástupcom vozidiel s karosériou kombi. Jeho prvá generácia sa objavila už v roku 1993 a odvtedy funguje. Avšak vraj len do marca tohto roka je funkčná výroba a následne auto bude čakať na nástupcu skôr crossoverového štýlu. To by znamenalo aj koniec kombi. Preto bude onedlho unikátom.

A unikátne je aj keď má pekne navolenú výbavu. Červená metalíza Candy a devätnásťpalcové zliatinové disky nič nepokazia a auto s nimi vyzerá veľmi elegantne a dynamicky. Naftový motor s výkonom 110 kW (150 k) spolupracuje s automatickou prevodovkou so šiestimi stupňami. Spotreba teda rozhodne nebude výraznou finančnou záťažou.

https://www.autobazar.eu/ford-mondeo--id20678794.html

Top 5 zaujímavých rodinných kombi do 20-tisícZdroj: Autobazar.EU

2. Opel Insignia Country Tourer

Nie, toto nie je štandardný kombík na základe Insignie. Toto je Country Tourer. Od ostaných sa líši presne rovnako ako verzia Scout pri Superbe a Octavii. Takáto Insignia je trochu dvihnutá a má lepšiu priechodnosť aj miernym terénom.

Tento kus má síce len pohon prednej nápravy, ale s motorom s výkonom 125 kW (170 k) dokáže celkom pekne fungovať ako každodenné auto, ktoré nemá strach z parkovania kolmo na obrubník. Vnútri je megalomanský batožinový priestor a núdza nie je ani na jednom zo sedadiel. Opel v tejto generácii vozidiel používal aj veľmi dobre spracovaný infotainment, aj keď niekedy zostáva rozum stáť z prekladov.

https://www.autobazar.eu/opel-insignia-ct-ct-20-cdti-ss-at8-id20680496.html

Top 5 zaujímavých rodinných kombi do 20-tisícZdroj: Autobazar.EU

3. Volkswagen Passat Variant

Jeden z tých tradičným zástupcov triedy ešte ostáva v ponuke aj po odchode sedanu. A to znamená, že ôsma generácia nebude vytlačená SUVčkami a Arteonom. Stále ponúka eleganciu a pre mnohých je zlatým grálom medzi takýmito modelmi, lebo má povesť a aj kolegovia v práci ho ocenia, keďže majú možno také aj služobné.

V každom prípade nie je Passat ako Passat a aj tu platí, že zaujímavá farba z neho spraví úplne iné auto. Dosť fádnych odtieňov sivej. Tmavofialová je pre karosériu kombi naozaj výborným odtieňom, ktorý nechá auto vyniknúť aj na firemnom parkovisku. To, čo ho nenechá vyniknúť je klasický naftový dvojliter s výkonom 110 kW (150 k) a šesťstupňové DSG. Avšak výbava Highline má vylepšené vybavenie interiéru, čo je aj vidieť.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-passat-variant-20-tdi-highline-dsg-id20361879.html

Top 5 zaujímavých rodinných kombi do 20-tisícZdroj: Autobazar.EU

4. Škoda Superb Combi

Superb je rovnaká kategória ako Passat. Každý ho pozná a každý vie, že práve toto je to naj, čo automobilka Škoda robí. Veľký priestor nie je len pre batožinu. Tu sa aj vysoký človek usadí na zadných sedadlách a nebude môcť nič hovoriť. Dokonca v kombi je ešte o niečo viac priestoru ako v už tak priestrannom liftbacku, na hlavu samozrejme.

Aj sivá dokáže zaujať, keď je pekne nafotená a doplnená o pekné zliatinové disky. Znova devätnásťpalcové kúsky budú trochu horšie na údržbu a treba s nimi dávať väčší pozor, ale zároveň vyzerajú výborne a dávajú autu tvary, ktoré určite zamýšľali aj dizajnéri. Pohon je skôr klasický slabší dvojliter, vlastne rovnaký ako v Passate.

https://www.autobazar.eu/skoda-superb-combi-20-tdi-style-dsg-eu6-id20699946.html

Top 5 zaujímavých rodinných kombi do 20-tisícZdroj: Autobazar.EU

5. Renault Talisman Grandtour

Renault má tiež čo povedať medzi väčšími kombi. Ale reálne aj ten už to má zrátané. Talisman onedlho nahradí nový crossover Austral. Je to smutné, pretože práve Talisman Grandtour bol ideálnym konkurentom pre nemecké modely. A už od začiatku pôsobil kvalitne a príjemne.

Čierna je možno trochu fádna, najmä ak je auto čierne aj v interiéri, ale výbava Intens má všetko, čo treba. A aj napriek tej vonkajšej fádnosti nebude Talisman Grandtour nikdy tým autom, ktoré nevidno a úplne sa stratí. Veď tvary svetiel vpredu aj vzadu sú natoľko charakteristické, že najväčší problém bude, pre laikov, rozoznať ho od Megane Grandtour.

https://www.autobazar.eu/renault-talisman-grandtour-energy-dci-160-intens-edc-id20631613.html

Top 5 zaujímavých rodinných kombi do 20-tisícZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Mercedes-Benz C250d 4Matic

Za 20-tisíc sa dá kúpiť aj prémiové auto. Nie iba Mercedes, ale aj BMW a Audi. Avšak Mercedes má najvyšší výkon v tejto cenovej hladine a vekovom obmedzení. Céčko má byť veľkostne v rovnakej triede ako Superb, akurát C je na jej spodku a Superb na vrchole. V praxi teda nebude na nohy zadných pasažierov toľko priestoru.

Toto Céčko so striebornou farbou určite neurazí a bude pekné ešte dlho, lebo Mercedes zvolil nestarnúci dizajn. A to, čo je na Céčku naozaj výborné sú svetlá, ktoré majú adaptívne lúče a dokážu sa prispôsobiť okolitým podmienkam tak, že nikto nebude chvíľkovo slepý kvôli zabudnutým diaľkovým.

https://www.autobazar.eu/mercedes-c-trieda-250-d-4matic-9g-id20666185.html

Top 5 zaujímavých rodinných kombi do 20-tisícZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prečo je SEAT Ibiza FR takmer hothatch?Niektoré triedy áut sú celkom preplnené. Takou môže byť aj trieda malých áut, kde síce SUV...18. Január, 2022
02Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUAj keď je fakt, že aktuálna ponuka na Autobazar.EU je užšia a ceny sú vyššie, tak je stále...7. Január, 2022
03Top 5 zdvihnutých kombi: Sú najlepšie z oboch svetovMóda SUV je nezastaviteľná a jednou z výrazných výhod zvýšenej karosérie nie je len trochu...12. November, 2021