Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EU

Aj keď je fakt, že aktuálna ponuka na Autobazar.EU je užšia a ceny sú vyššie, tak je stále možné kúpiť zaujímavé auto SUV s pohonom všetkých kolies a naftovým motorom do limitu 25-tisíc eur. My sme si pozreli aktuálnu ponuku a na základe nej sme vybrali 9 kusov veľkých SUV minimálne so šesťvalcom. To, čím sa tieto autá odlišovali bola nielen cena, ale aj krajšie fotky, ktoré majú väčšiu šancu zaujať aj kupujúcich. Tak poďme na to!

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
07.01.2022
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Top 9 prémiových SUV do...

Auto-moto zaujímavosti

1. Range Rover

Aké auto je kráľom SUV-čiek? Géčko? Možno, ale na túto pozíciu ašpiruje aj Range Rover. Ten veľký, ktorý nepotrebuje žiadne dodatky k názvu. Dobre, možno má Autobiography ako doplňujúci názov, ale realita je taká, že to je len označenie výbavy.

Veľkým plusom tohto monštra je spoľahlivý motor 4,4 TDV8, ktorý je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Výkon 230 kW (313 k) vôbec nie je málo a komfortu prispieva aj vzduchový podvozok. Zadní pasažieri tu majú aj vlastné monitory s bezdrôtovými slúchadlami. Možno jediné mínus auta je fádna farebná kombinácia, avšak čierna vnútri je praktická a čierna zvonka necháva vyniknúť chrómové prvky a pekné disky kolies.

https://www.autobazar.eu/land-rover-range-rover-44-tdv8-autobiography-230kw-a8-5d-id17583917.html

Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

2. Porsche Cayenne

Aj keď sa to nemusí zdať, tak aj Porsche dávalo do svojho Cayenne naftový motor. A potom sa na to vykašľalo a miesto nafty tlačí plug-in hybridy. Lenže tie nie sú schopné tak nízkych hodnôt spotrieb ako mal naftový motor.

Trojliter V6 TDI od materského koncernu Volkswagen, totožný s Touaregom, má spojenie s automatickou osemstupňovou prevodovkou. Spolu s veľkou nádržou táto kombinácia dokáže 1000 kilometrov na natankovanie. Znova tu je čierna farba, ktorá je pri nových autách tohto druhu stávkou na istotu. Avšak interiér je bledý, čo v Cayenne vyzerá naozaj dobre.

https://www.autobazar.eu/porsche-cayenne-30-tdi-v6-180kw-id20612509.html

Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

3. BMW X5

Medzi prémiové SUV tejto veľkosti patrí, bez pochýb, aj BMW X5 tretej generácie. Práve táto generácia je teraz v cenovom pásme a ponúka aj požadovaný počet valcov. Tak ako pri väčšine vozidiel má aj toto BMW prioritu zadnej nápravy.

Znova čierny kúsok má radový šesťvalec, čo je rozdiel oproti konkurentom z koncernu Volkswagen. S čiernym interiérom sa tiež nič nedá pokaziť, aj keď aj tu nastupuje fádny pocit. Ten však oživuje aspoň pekné drevené obloženiek. Aj tu ku trojlitru sedí perfektne osemstupňová automatická prevodovka od ZF. S touto kombináciou je tiež možné dosahovať výborné hodnoty spotreby a motor s výkonom 190 kW (258 k) autu naozaj stačí.

https://www.autobazar.eu/bmw-x5-xdrive30d-a-t-id20647096.html

Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

4. Volvo XC90

Toto je azda jediná výnimka, ktorá je medzi šesť- a viacvalcami. Má iba päť valcov, ktoré Volvo vyšperkovalo k dokonalosti. Radový päťvalec s objemom 2,4 litra ponúka v tejto verzii naladenia až 155 kW (211 k). Je to menej ako ostatní v zozname, ale je to tiež najviac, čo Volvo v XC90 z tohto motora ťahalo.

Biela farba naviac modernizovanej verzie prvogeneračného XC90 spolu s bledým interiérom síce pôsobia nezvykle, ale zároveň sú veľmi pekným spestrením. Jedným zo slabších prvkov je prevodovka, ktorá má síce automatické radenie, ale iba 6 stupňov. Špecifikom tohto Volva je, že displej navigačného systému má vysúvací z prístrojovej dosky.

https://www.autobazar.eu/volvo-xc90-d5-awd-summum-7mistna-polestar-id20577161.html

Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

5. Mercedes-Benz ML

Mercedes ML je považovaný za zakladateľa tejto triedy prémiových SUV. Dokonca predbehol aj prvú generáciu BMW X5. A toto konkrétne je už jeho tretia generácia, ktorá sa neskôr pretavila, len faceliftom, do triedy GLE. Zmena názvoslovia však nezmenila to, čím auto je.

Kúsok s hnedou farbou a pekným hnedým interiérom má ešte pôvodný trojlitrový šesťvalec do V. Na radové motory prešiel Mercedes až s príchodom štvrtej generácie modelu. Ale naspäť k tomuto kúsku. Má pekné čalúnenie s prešívaním a logom Designo, ku ktorému sa hodí aj drevené obloženie prístrojovej dosky. Výkon 190 kW (258 k) je prekvapivo rovnaký, ako má BMW v X5 s trojlitrom.

https://www.autobazar.eu/mercedes-m-trieda-350-bluetec-4matic-edition-1-amg-id20645484.html

Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

6. Jeep Grand Cherokee

Keď sa povie terénne auto, mnohí majú asociáciu s označením džíp. Avšak Jeep je len jeden a v tejto triede a veľkosti to je Grand Cherokee. Ten vznikal ešte pod taktovkou koncernu Daimler a to predurčuje aj objem motora. Má presne, navlas rovnakých 2987 centimetrov kubických.

Jeep Grand Cherokee so sivou farbou má teda trojliter s výkonom 184 kW (250 k) a cez osemstupňový automat poháňa všetky štyri kolesá. Čierna farba vnútri znova dýcha praktickosťou. Tento Jeep Grand Cherokee má však jedno výrazne špecifikum. Tým je hlavica radiacej páky, kvôli ktorej niektorí jednoduchší majitelia v USA automobilku žalovali, lebo nevedeli čo majú zaradené, keďže je to shift-by-wire a nemá pevne určené polohy.

https://www.autobazar.eu/jeep-grand-cherokee-overland-id20642926.html

Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

7. Volkswagen Touareg

Je Touareg prémiové auto? Značkou veľmi nie, ale spracovaním a použitými technológiami áno. Ak je v zozname vyššie Porsche Cayenne, tak toto je vlastne rovnaké auto, ale s menším rozsahom módnych doplnkov. Toto auto je proste prémiové pre toho, kto vie, čo obsahuje a nebude ho v susedstve tak obopínať závisť.

Naviac má trojlitrový motor V6 TDI s výkonom 193 kW (262 k) a cez osemstupňový automat poháňa všetky štyri kolesá. Síce nemá poriadne nafotený interiér, ale strieborná farba zvonka značí, že bude na sto percent čierny. Práve pri Touaregu je to celkom dobrá charateristika.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-touareg-ii-30-v6-tdi-bmt-4motion-id20626422.html

Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

8. Land Rover Discovery

Jeden z posledných Discovery 4 je tiež zaujímavou voľbou. Charakteristický hranatý dizajn je výborný aj s odstupom času. Niektorí hovoria, že práve toto auto je lepšie ako to nové, piatej generácie. Tento kúsok je s vylepšeniami posledného faceliftu a s LEDkovým dennými svetlami zabudovanými do hlavných svetiel.

Čierna farba mu celkom svedčí, znova vyniknú chrómové a hliníkové prvky. Interiér je však veľmi pekný so stredmi kožou čalúnených sedadiel bledej sivej farby. Dve strešné okná sú len príjemným bonusom. Motor V6 s objemom tri litre má výkon 155 kW (211 k) a kombináciu s automatickou osemstupňovou prevodovkou.

https://www.autobazar.eu/land-rover-discovery-30-tdv6-hse-id20425669.html

Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

9. Audi Q7

Keď už sme tu mali Cayenne a Touareg, tak Q7 je celkom logickou voľbou. A pri deviatom aute končíme, aby sme začínali osemvalcom a aj končili osemvalcom. Ak nebudeme brať do úvahy obmedzenú sériu V12 s objemom 6 litrov, tak V8 s objemom 4,2 litra je najväčším naftovým motorom v Q7 a koncerne VW celkovo.

Má výkon mamutích 250 kW (340 k) a osemstupňovú automatickú prevodovku. A aj keď to tak nevyzerá, tak k čiernemu exteriéru je ako pekný doplnok tmavohnedé čalúnenie interiéru.

https://www.autobazar.eu/audi-q7-42-tdi-quattro-tiptronic8-dpf-id20585957.html

Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Octavia Scout je univerzálne auto aj na chatyUž tretia generácia, aj keď auto má už štvrtú. Scout je aktuálne v ponuke vo svojej tretej...21. December, 2021
02BMW iX M60 má krútiaci moment až 1100 Nm a výkon 619 koníAutomobilka BMW postupne predstavuje viac a viac elektrických modelov. Je to dôsledkom...5. Január, 2022
03Mercedes Vision EQXX: 1000 km na nabitie, spotreba len 10 kWh na stoMercedes ukázal nový koncept, ktorý je zameraný na elektromobilitu a ukazuje jej...6. Január, 2022