Potvrdené: Jaguar Land Rover bude vyrábať Slovensko!

Od posledných správ ohľadne veľkej investície sa veľa zmenilo. Po dlhých rokovaniach a dohadoch je konečne rozhodnuté! Po informáciách, že Jaguar Land Rover nakoniec bude investovať v Poľsku, je tu nová správa! Investíciu nakoniec získalo Slovensko! Slovensko si vďaka Jaguaru Land Rover upevní svoje postavenie na trhu v automobilovom priemysle! Kde bude stáť nový závod? Dozvieš sa v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
11.08.2015
Diskusia:

Potvrdené: Jaguar Land...

Auto-moto zaujímavosti

Briti budú stavať na Slovensku

Od posledných správ ohľadne veľkej investície sa veľa zmenilo. Po dlhých rokovaniach a dohadoch je konečne rozhodnuté! Po informáciách, že Jaguar Land Rover nakoniec bude investovať v Poľsku, je tu nová správa! Investíciu nakoniec získalo Slovensko! 

Jaguar Land Rover sa pridá k značkám vyrábaným u nás!Zdroj: caranddriver.com

Megainvestícia, ktorá upevní postavenie Slovenska

Slovensko si vďaka Jaguaru Land Rover upevní svoje postavenie na trhu v automobilovom priemysle. V oficiálnom vyhlásení výstavbu závodu na Slovensku potvrdila samotná automobilka. Túto správu zverejnil Financial Times na svojom portáli a ide o konečné stanovisko!

Kde bude stáť nový závod?

V najbližších dňoch budú prebiehať ďalšie dôležité rokovania s predstaviteľmi automobilky, informoval tak premiér Robert Fico. Ohľadne miesta sa už veľa polemizovalo. Podľa najnovších informácií sa bude nový závod stavať v Nitre! Vytvorí tak prácu pre ľudí nielen z nitrianskeho regiónu.

Jaguar Land Rover prichádza na Slovensko!Zdroj: caranddriver.com

Výška investície

Podľa horúcich informácií ide o investíciu o výške 1,5 miliardy eur, pričom by Jaguar Land Rover plánuje u nás vyrobiť ročne až 300-tisíc automobilov!

Pochybnosti o "výhre" Slovenska nad Poľskom

Veľa sa hovorí o súboji Poľska so Slovenskom. O výhre Slovenska podľa agentúry Reuters rozhodol fakt, že Poľsko odmietlo zvýšiť štátnu podporu na úroveň, ktorú ponúklo Slovensko. V súvislosti s touto skutočnosťou sa vynára vlna dohadov a pochybností o výhodnosti investície pre našu ekonomiku. Aký je váš názor na konečný verdikt a výber Slovenska? Prinesie táto investícia požadovaný efekt, čo sa týka zníženia nezamestnanosti? To, či bude pre Slovensko táto investícia "výhrou" ukáže až čas.

Zdroj: caranddriver.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Polícia pátra: Pozri si vandala, ktorý demoloval porsche Daniela Landu!Neznámy páchateľ pred časom poškodil luxusné porsche známeho speváka Daniela Landu! Hľadať...11. August, 2015
02Jaguar vs. Bentley: Zabudni na F-Pace, Bentayga ide tam, kam žiadne SUV!Kým Jaguar Land Rover zo všetkých síl ukazuje ako ich nová pýcha F-Pace prechádza všetky...10. August, 2015
03Video premiéra: Levitujúci hoverboard Lexusu prvýkrát v akcii!Pred časom bola predstavená nová futuristická hračka. Hoverboard firmy Lexus si získal...6. August, 2015