Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eur

Aj Volkswagen surfuje na vlne popularity SUV. Má ich v každej kategórii, ale najnovším prírastkom je zväčšená verzia modernizovaného modelu Tiguan s doplnkovým názvom Allspace. Tento model sa onedlho začne zjavovať na slovenskom trhu a ponúkne naozaj zaujímavú priestorovú alternatívu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
05.08.2021
Diskusia:
Zdroj: Volkswagen

Poznáme cenu Volksagenu...

Auto-moto zaujímavosti

Väčšia možnosť znamená predĺženie o takmer 22 centimetrov, čo znamená hlavne väčší batožinový priestor a viac priestoru aj pre sedem sedadiel. Viac je aj priestoru na kolená a celkovo nohy pasažierov vzadu. Rázvor je totiž dlhší o 11 centimetrov. Praktickejšie vnútri, menej praktické zvonka, kvôli väčším rozmerom.

Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eurZdroj: Volkswagen

Väčší Tiguan Allspace prichádza so základnou cenou 30 990 eur pri aktuálnom zvýhodnení o 1 500 eur. V tomto základe dostanete manuálnu šesťstupňovú prevodovku, pohon prednej nápravy a motor 1,5 TSI EVO s výkonom 110 kW (150 k). Je to úsporná alternatíva a za automat so siedmimi prevodovými stupňami priplatíte ešte 2 360 eur.

Ak chcete naftový motor so základnou výbavou, tak je možnosť zvoliť dvojlitrové TDI, ktoré má priamo sedemstupňovú dvojspojku. S výkonom 110 kW (150 k) stojí 35 710 eur. Najlacnejšia možnosť ako sa dostať ku pohonu všetkých kolies, v prípade Tiguanu Allspace, je 2,0 TSI dosahujúci 140 kW (190 k), ktorý stojí 37 600 eur.

Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eurZdroj: Volkswagen

Tak ako má Tiguan v ponuke balík vizáže R-Line, má ho aj Tiguan Allspace. Oproti základnej výbave Life predstavuje príplatok 2 140 eur, ak porovnávame základný motor 1,5 TSI s automatom. So štvorkolkou automatom a slabším naftovým motorom je R-Line výbava lacnejšia o 10 eur. Od výbavy Style sú však štandardne svetlá IQ Light, za ktoré sa oplatí priplatiť.

Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eurZdroj: Volkswagen

To, čo sa s faceliftom na Tiguane Allspace zmenilo presne kopíruje zmeny kratšieho Tiguanu. Na prvý pohľad najviac vidno inú prednú masku a inak tvarované svetlá. Veľa zmien sa pretavilo aj do interiéru modelu. Klimatizácia získala podobné dotykové ovládače ako má Arteon a úplne nové sú aj informačno-zábavné systémy s podporou bezdrôtového zrkadlenia mobilných telefónov. Iná je aj hlavica radiacej páky, ktorá má na svojom vrchu svietiacu kulisu radenia. Inovovaný volant dostal zase nové logo a tiež má viac tlačidiel ako mal doteraz, alebo môže mať dotykové tlačidlá, podľa výbavy. Ako celok pôsobí hodnotnejšie a modernejšie, najmä vďaka zmene prednej časti.

Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eurZdroj: Volkswagen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Na kľudnú jazdu v SEATe Ateca je 1,5-ka výbornou voľbouSEAT má v ponuke Atecu s naozaj zaujímavým výkonovým spektrom motorov. Základom je litrový...18. Máj, 2021
02Video špeciál: Slovenská garážová scéna: JapGarageV dnešnom diele vyspovedáme špecialistu na japonské autá Zdena Luknára z JapGarage....20. Máj, 2021
03Ak nepotrebujete SUV, tak je Volkswagen Golf R Variant univerzálnym automVolkswagen ukázal ôsmu generáciu Golfu stále len nedávno, ale postupne rozširuje portfólio...30. Júl, 2021