Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eur

Aj Volkswagen surfuje na vlne popularity SUV. Má ich v každej kategórii, ale najnovším prírastkom je zväčšená verzia modernizovaného modelu Tiguan s doplnkovým názvom Allspace. Tento model sa onedlho začne zjavovať na slovenskom trhu a ponúkne naozaj zaujímavú priestorovú alternatívu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
05.08.2021
Diskusia:
Zdroj: Volkswagen

Poznáme cenu Volksagenu...

Auto-moto zaujímavosti

Väčšia možnosť znamená predĺženie o takmer 22 centimetrov, čo znamená hlavne väčší batožinový priestor a viac priestoru aj pre sedem sedadiel. Viac je aj priestoru na kolená a celkovo nohy pasažierov vzadu. Rázvor je totiž dlhší o 11 centimetrov. Praktickejšie vnútri, menej praktické zvonka, kvôli väčším rozmerom.

Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eurZdroj: Volkswagen

Väčší Tiguan Allspace prichádza so základnou cenou 30 990 eur pri aktuálnom zvýhodnení o 1 500 eur. V tomto základe dostanete manuálnu šesťstupňovú prevodovku, pohon prednej nápravy a motor 1,5 TSI EVO s výkonom 110 kW (150 k). Je to úsporná alternatíva a za automat so siedmimi prevodovými stupňami priplatíte ešte 2 360 eur.

Ak chcete naftový motor so základnou výbavou, tak je možnosť zvoliť dvojlitrové TDI, ktoré má priamo sedemstupňovú dvojspojku. S výkonom 110 kW (150 k) stojí 35 710 eur. Najlacnejšia možnosť ako sa dostať ku pohonu všetkých kolies, v prípade Tiguanu Allspace, je 2,0 TSI dosahujúci 140 kW (190 k), ktorý stojí 37 600 eur.

Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eurZdroj: Volkswagen

Tak ako má Tiguan v ponuke balík vizáže R-Line, má ho aj Tiguan Allspace. Oproti základnej výbave Life predstavuje príplatok 2 140 eur, ak porovnávame základný motor 1,5 TSI s automatom. So štvorkolkou automatom a slabším naftovým motorom je R-Line výbava lacnejšia o 10 eur. Od výbavy Style sú však štandardne svetlá IQ Light, za ktoré sa oplatí priplatiť.

Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eurZdroj: Volkswagen

To, čo sa s faceliftom na Tiguane Allspace zmenilo presne kopíruje zmeny kratšieho Tiguanu. Na prvý pohľad najviac vidno inú prednú masku a inak tvarované svetlá. Veľa zmien sa pretavilo aj do interiéru modelu. Klimatizácia získala podobné dotykové ovládače ako má Arteon a úplne nové sú aj informačno-zábavné systémy s podporou bezdrôtového zrkadlenia mobilných telefónov. Iná je aj hlavica radiacej páky, ktorá má na svojom vrchu svietiacu kulisu radenia. Inovovaný volant dostal zase nové logo a tiež má viac tlačidiel ako mal doteraz, alebo môže mať dotykové tlačidlá, podľa výbavy. Ako celok pôsobí hodnotnejšie a modernejšie, najmä vďaka zmene prednej časti.

Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eurZdroj: Volkswagen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ak nepotrebujete SUV, tak je Volkswagen Golf R Variant univerzálnym automVolkswagen ukázal ôsmu generáciu Golfu stále len nedávno, ale postupne rozširuje portfólio...30. Júl, 2021
02Na kľudnú jazdu v SEATe Ateca je 1,5-ka výbornou voľbouSEAT má v ponuke Atecu s naozaj zaujímavým výkonovým spektrom motorov. Základom je litrový...18. Máj, 2021
03Môže SEAT Tarraco FR poľovať medzi hotSUV?SEAT pripravil pre model Tarraco vrcholnú verziu dostupnú pre výbavu FR. Je ňou alternatíva...8. Jún, 2021