Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Prvá sériovka s udržateľnými pneumatikami: SUV od BMW!

Unikátne trvalo udržateľné pneumatiky pre BMW X5 Plug-in Hybrid. Nové pneumatiky Pirelli s prírodným kaučukom a tkaninou s certifikátom FSC ponúkajú výnimočné vlastnosti, ktoré konkurencia neponúka. Čím vynikajú?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.06.2021
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: bmwgroup.com

Bmw udržateľné pneumatiky

Auto-moto zaujímavosti

Prvý sériovo vyrábaný automobil s udržateľnými pneumatikami je tu. Prvá značka, ktorá ich ponúkne bude BMW. Práve BMW Group s týmto SUV modelom využíva voľnú medzeru na trhu. Obozretný krok skvele kopíruje súčasné trendy a môže udávať ďalší vývoj výroby pneumatík.

Trvalo udržateľné pneumatiky pre BMW X5 Plug-in HybridZdroj: bmwgroup.com

Certifikát FSC 0

Pneumatiky vyrába značka Pirelli. Skladajú sa z prírodného kaučuku a tkaniny z drevnej hmoty slúžiacej na spevnenie pneumatiky. Spĺňajú normy klasifikácie FSC. Čo je to certifikát FSC 0? Je to medzinárodne známy a vyhľadávaný štandard certifikácie, ktorý vytvorila nezávislá organizácia Forest Stewardship Council (FSC). Táto certifikácia zaručuje využívanie prírodne akceptovateľných, sociálne výhodných a ekonomicky udržateľných materiálov a porastov.

Trvalo udržateľné pneumatiky pre BMW X5 Plug-in HybridZdroj: bmwgroup.com

Prírodný kaučuk - výnimočný materiál

Prírodný kaučuk je už dnes súčasťou veľkého množstva výrobkov a hlavnou zložkou širokého sortimentu tovarov od obuvi až po matrace. Čo je zaujímavé? Celkom viac ako 80 percent kaučuku vypestuje  až 6 000 000 malých farmárov. Ich rodiny sa uživia práve vďaka využitiu prírodného kaučuku. Z objemu kaučuku dopestovaného na celom svete najviac kaučuku ide práve do výroby pneumatík.

Udržateľné pneumatiky značky Pirelli

Špeciálne pneumatiky sú vyrábané pod značkou Pirelli. BMW ich už tento rok od augusta tohto roka začne montovať na modely BMW X5 xDrive45e Plug-in Hybrid. Vďaka týmto 2 značkám prebieha celá certifikácia pestovania kaučukovníkov pod prísnym dohľadom s ohľadom na normy, ktoré sú dodržiavané počas celého procesu pestovania prírodného kaučuku a tkaniny.

Trvalo udržateľné pneumatiky pre BMW X5 Plug-in HybridZdroj: bmwgroup.com

BMW stratégia v duchu trvalej udržateľnosti

Podľa vyjadrenia predstavenstva spoločnosti BMW AG sa značka chce naďalej rozvíjať a napredovať v trendoch v trvalej udržateľnosti. Hlavným cieľom je ochrániť biodiverzitu a lesy a bojovať proti otepľovaniu a klimatickej kríze, ktorej ako svet budeme čeliť, ak nezmeníme súčasné prístupy. Nejedná sa o žiaden krátkodobý cieľ. Automobilka BMW Group sa v roku 2019 spojila s výrobcami kaučuku a pneumatík, s mimovládnymi organizáciami a spoločnosťami, ktorých cieľom je globálna udržateľnosť, aby vytvorili globálnu platformu so spoločným cieľom (Global Platform for Sustainable Natural Rubber (GPSNR).

22-palcové pneumatiky P ZERO

Revolučné 22-palcové pneumatiky P ZERO vyžadovali špeciálnu linku v závode Pirelli. Špeciálny závod vznikol v americkom meste Rome v štáte Georgia. Krátko po výrobe sú pneumatiky expedované do 370 km vzdialeného závodu BMW v meste Spartanburg. Následne sú montované na nový BMW X5 Plug-in Hybrid. Čo znamená hviezdička * v označení? Spoločnosť BMW týmto znakom garantuje nízku úroveň valivého odporu a hluku. Ak všetko pôjde podľa plánu, čoskoro sa tieto pneumatiky dostanú na ďalšie modely. Aký vývoj čaká pneumatiky s prírodným kaučukom? Budú udržateľné pneumatiky čoskoro bežnou výbavou áut? Nechajme sa prekvapiť. Spolu so súčasným trendom ekologicky výhodnejších materiálov a postupov, môže ísť časom o najpoužívanejšie pneumatiky vôbec.

Zdroj: bmwgroup.com

Bmw udržateľné pneumatiky

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01R.I.P. elektromobily: Vodíkový Hyundai dá na 1 nádrž 900 km!Vodíkové auto značky Hyundai len tak niekto neprekoná. Nový rekord - nájazd 900 km na 1...20. Máj, 2021
0212-valcové Mercedes-Maybach delo za 230 000 €!Snívaš o koňmi nadupanom dele, ktoré úplne popiera súčasné limity dizajnu a parametrov?...4. Jún, 2021
03Hrdza ako nová luxusná príplatková výbava: Land Roveru pristane!Land Rover Defender od Niels van Roij Design zježí mnohým automobilovým fanatikom vlasy na...24. Máj, 2021