Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Renault vyženie Trafic aj na elektrickú cestu

Renault pridá do ponuky elektrickú alternatívu vo svojom modelovom rade Trafic. Bude doplnením kompletnej ponuky elektrických vozidiel, ktoré začína modelom Kangoo a na jej vrchole veľkostne tróni najväčší Master. Je to logické rozšírenie a doplnenie, ktoré sa rozhodne dalo čakať.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
05.10.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Renault

Renault vyženie Trafic aj...

Auto-moto zaujímavosti

Vizuál nového modelu ostane naozaj totožný, ale ponúkne úplne iné palivo na tankovanie do nádrže. A nádrž vlastne mať tiež nebude, bude mať batériu. Takže si to poďme rozobrať na drobné.

Elektrický Trafic ponúkne celkom mierny výkon 90 kW (122 k), ktoré bude motor umiestnený vpredu posúvať na predné kolesá. Batéria príde s kapacitou 52 kWh, čo môže znamenať až 240 km na jedno nabitie pri testovaní v cykle WLTP. To rozhodne nie je mnoho, ale na lokálne zásobovanie táto hodnota stačí. Materiál zase viac odčerpal z užitočných možností, ale k tomu dostaneme. Je dôležité vedieť, že nová verzia elektrického Traficu bude mať maximálny výkon nabíjania na jednu fázu 7 kW a na rýchlych verejných nabíjacích staniciach zvládne, ak jednosmerný prúd nabíjania, hodnoty nabíjania výkonom až 50 kW.

Aj napriek vyššej hmotnosti a elektrickému pohonu má Trafic stále rozumnú zostatkovú nosnosť 1100 kg. Taktiež môže ťahať príves s hmotnosťou 750 kg.

Trafic ponúkne dve dĺžky karosérie aj pre svoju elektrickú verziu. Základom bude tá s dĺžkou 5,08 m a nad ňou bude L2 s dĺžkou o 40 cm väčšou. Takisto to bude aj s výškou, kde celková základná výška bude necelé 2 metre a druhá možnosť bude necelých 2,5 metra. Objem úložného priestoru v zadnej časti tak bude od 5,8 do 8,9 m³.

V závislosti od rozmeru auta bude kratší alebo dlhší aj dojazd. Je predpoklad že pôvodných 240 km je naozaj pre nízku a krátku verziu. Vysoká a dlhá bude mať niekde okolo dvesto kilometrov, lebo tu zasiahne odpor vzduchu a obrovská čelná plocha. V ponuke sa objaví ako konkurent elektrickým vozidlám Stellantisu, alebo aj elektrickému Mercedesu Vito, objaví už onedlho. Čo ale bude najväčším konkurentom základnej verzie? No predsa nový Volkswagen ID.Buzz, ktorý bude určite drahší a o niečo menší, ale ponúkne charizmu, ktorú nemá žiaden dodávkový elektromobil. Renault Trafic Van E-tech Electric bude mať nesporne výhodu v naozaj priaznivej nákupnej cene.

Renault vyženie Trafic aj na elektrickú cestuZdroj: Renault

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Ferrari Purosangue: Prvé terénnejšie auto z MaranellaKtovie ako by sa cítil Enzo Ferrari, keby vie, že automobilka sa pod novým vedením dostala...14. September, 2022
02Test: Mercedes-Benz T180d - Ten rozdiel je citeľnýStratégia Mercedesu na poli úžitkových vozidiel je celkom zaujímavá. V ponuke má Mercedes...14. September, 2022
03Test: Renault Megane E-tech Electric - Elektromobilita pre každéhoPostupnej elektrifikácii automobilov, aspoň čiastočnej, sa určite nevyhneme. Už prebieha a...28. September, 2022