Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Rodinné autá nie sú len SUV, pozrite si týchto 5 prémiových kombíkov

V súčasnosti je trend medzi novými autami jasný. Každý chce SUV a každý si mysli, že ho to ochráni pred rôznymi nárazmi a podobnými neduhmi cestnej premávky. Ale to, že každé jedno SUV má vyššie ťažisko a tým pádom sa môže trošku skôr dostať do problémov už málokto berie do úvahy. Preto aj vzhľadom na prebiehajúce trendy môžu kombi vyzerať stále ako veľmi vhodná alternatíva. Najmä veľké kombi vyššej strednej triedy, ktoré sú aktuálne na trhu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
30.09.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Autobazar.EU

Rodinné autá nie sú len...

Auto-moto zaujímavosti

My sme si stanovili limit 30 000 eur, vybrali prémiové automobilky a maximálny vek vozidla sme stanovili na 4 roky. To, že väčšina vozidiel v tomto sektore sú poháňané naftovými motormi je už len deformácia trhu vzhľadom na časté použitie ako manažérske vozidlá na dlhé trasy. Aj napriek tomu sme pre vás vybrali 5 pekných kombi, ktoré môžu s prehľadom nahradiť aj väčšie SUV a ponúknu výbornú variabilitu spojenú s dobrými jazdnými vlastnosťami a ešte nižšou spotrebou kvôli nižšiemu aerodynamickému koeficientu a celkovo menšej čelnej ploche, ktorá by sa bila s prúdením vzduchu.

1. Mercedes-Benz E trieda, model T

Mercedes triedy E dostal nedávno facelift a preto v modely pred faceliftom trochu padli na cene. Pre majiteľov to je síce problém, ale ak si ich chcete kúpiť na používanie, tak je cena už aj od 30 000 € za pekné kúsky. Tento model poskytol základy aj tomu novšiemu, takže je vlastne stále aktuálny, až na ten dizajn.

Vybrali sme strieborný kúsok, ktorý má motor s objemom tri litre a výkon 190 kW (258 k). Dá sa povedať, že toto auto má všetky prvky, ktoré kedy budete potrebovať. Avšak nemá  veľký displej pred vodičom. V tradičnom paneli spájajúcom celú zobrazovaciu časť interiéru Mercedesu je vsadený iba jeden celistvý veľký displej v strede a druhý, pred vodičom, je súčasťou okrúhlych ukazovateľov. Takýto klasický prístup sa stále do auta hodí a prináša úplne iný pocit ako pohľad na dvojdimenzionálny zobrazovací prvok.

https://www.autobazar.eu/mercedes-benz-e-trieda-kombi-350d-4matic-amg-optik-multibeam-burmester-head-up-distronic-m-id21077942.html

Rodinné autá nie sú len SUV, pozrite si týchto 5 prémiových kombíkovZdroj: Autobazar.EU

2. BMW radu 5 Touring

Rovnaká trieda ako trieda E je aj BMW radu 5. To sa tiež vyrába stále ako kombi, ktoré je stále obľúbeným manažérskym vozidlom. Avšak v tomto prípade môžeme brať do úvahy pohon zadnej nápravy miesto prednej u Audi a takisto predfaceliftovú generáciu vozidla, ktorá ma stále podobné komponenty ako tá najnovšia verzia dostupná aktuálne.

Modré kombi so striebornými detailami výbavy Luxury Line má slušnú výbavu a veľmi pekný oranžový interiér. Motor je štandardný dvojlitrový štvorvalec verzie 520d a prináša výkon 140 kW (190 k) prenášaný na zadné kolesa. Práve takto vyzerá, spolu s 8-stupňovým automatom, výborný krížnik na dlhé trasy s naozaj nízkou spotrebou.

https://www.autobazar.eu/bmw-rad-5-touring-520d-a-t-panorama-id21352162.html

Rodinné autá nie sú len SUV, pozrite si týchto 5 prémiových kombíkovZdroj: Autobazar.EU

3. Volvo V90

Najnovšia generácia modelov Volvo má najväčšie motory vo forme dvojlitrových štvorvalcov. Väčšie agregáty už nikdy nebudú. A práve V90 je výborným adeptom na tento agregát. Veľké kombi s ešte menším motorom by naozaj zmysel nemalo. Nová generácia vozidla, ktorá je stále aktuálna, ponúka všetku výbavu, ktorú si bezpečné auto môže priať. A je to všetko zabalené v elegantnej karosérii.

Hnedá farba vozidlu naozaj sekne a najmä keď je kombinovaná s bledohnedým interiérom. Sedadlá vo vozidlách Volvo sú dlhodobo ospevované ako jedny z najlepších a práve tieto kúsky nastaviteľné mnohými smerný patria naozaj na vrchol. Dvojliter má výkon 140 kW (190 k) a poháňa predné kolesá. Aj tu spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

https://www.autobazar.eu/volvo-v90-d4-20l-momentum-a-t-id21381517.html

Rodinné autá nie sú len SUV, pozrite si týchto 5 prémiových kombíkovZdroj: Autobazar.EU

4. Audi A6 Avant

Čo by to bolo za výber prémiových automobiliek, v ktorom by nebolo Audi. A6 Avant je dlhodobo stabilným zástupcom v ponuke triedy a modelu. Prináša štandardnú variabilitu a priestrannosť, na ktorú sme už zvyknutí od deväťdesiatych rokov, kedy model začal svoju púť.

Pod kapotou Audi A6 sa naozaj strieda všeličo. Začiatok dízlovej ponuky je však dvojlitrový naftový agregát so štyrmi valcami, ktorý na výkon 140 kW (190 k) a cez sedemstupňovú automatickú prevodovku poháňa predné kolesa. Kúsok s čiernym exteriérom a priemerne veľkými diskami má čierny aj interiér, čo môže pôsobiť trochu fádne, ale aj nenápadne a elegantne aj pri stretnutiach v golfovom klube.

https://www.autobazar.eu/audi-a6-avant-20-tdi-dpf-ultra-190k-s-tronic-id21414697.html

Rodinné autá nie sú len SUV, pozrite si týchto 5 prémiových kombíkovZdroj: Autobazar.EU

5. Jaguar XF Sportbrake

Ešte viac alternatívnym vozidlom ako je Volvo V90 je určite Jaguar XF Sportbrake. Karosériou kombi má ako druhý novodobý Jaguar, hneď po modeli X-type. Ten je však omnoho menší a XF ponúka nielen viac priestoru, ale aj iné agregáty. A, samozrejme, je medzi nimi generačný rozdiel. Jaguár XF Sportbrake má síce v ponuke aj trojlitrové šesťvalce, ale základ je stále normálny, aj keď nový, dvojliter, najnovšie s výkonom 132 kW (180 k). Podobne ako niektorí konkurenti spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou a v tomto prípade s pohonom všetkých 4 kolies.

Ako väčšina vozidiel, ktoré sa predávajú v tejto triede má neutrálnu čiernu farbu exteriéru a interiéru. To je trochu na škodu, lebo Jaguar ponúka naozaj peknú farebnú škálu pri pohľade na zovňajšok, ale aj na vnútro modelu. Práve Sportbrake je alternatívou, ktorú na cestách toľko nevidno a preto je ešte viac jedinečný ako akékoľvek Audi, BMW, či Mercedes.

https://www.autobazar.eu/jaguar-xf-sportbrake-20d-i4-180k-r-sport-awd-auto-id21341880.html

Rodinné autá nie sú len SUV, pozrite si týchto 5 prémiových kombíkovZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Mercedes-AMG C63 E-Performance má dvojliter, ale až 680 koníAutomobilka Mercedes-Benz už pri predstavení novej generácie triedy C avizovala, že prejde...23. September, 2022
02BMW XM prichádza ako sériové PHEV s výkonom až 550 kWBMW už konceptom naznačovalo kam sa bude uberať nová alternatíva na vrchole ponuky. A práve...29. September, 2022
03Rýchly a luxusný Jaguar lacnejší ako Fabia!Ak chce niekto obyčajné auto, ktoré mu bude slúžiť len na presun z bodu A do bodu B, tak si...7. September, 2022