Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Rolls-Royce ukázal ďalší špeciál, La Rose Noire Droptail

Rolls-Royce vyrába autá relatívne sériovo, ale niektoré sú upravené sekciou Bespoke tak, že sa stávajú úplne iný vozidlami s niečím naviac, čo odzrkadľuje majiteľa. To je príbeh modelu Droptail La Rose Noire. Je to auto, ktoré vzniklo ako jediný kus a pochádza zo série 4 rôznych špeciálnych modelov Droptail pre špeciálnych zákazníkov. Špeciálnych hlavne tým, že majú približne 25 000 000 € na auto.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.08.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Rolls-Royce

Rolls-Royce ukázal ďalší...

Auto-moto zaujímavosti

Toto auto je postavené ako kabriolet a samotná farba vozidla s názvom Droptail sa volá True Love. Má farbu granátového jablká a vyzerá, že na slnku bude hádzať rôzne odlesky vďaka piatim vrstvám laku na základnom povrchu. Každý z jednotlivých lakov má iný odtieň červenej. Aj to je dôvod, prečo Rolls-Royce zamestnáva tím odborníkov na farby, ktorí dokážu takéto niečo vôbec vyvinúť. V tomto prípade bolo nutné spraviť 150 rôznych návrhov, aby našli perfektný odtieň.

Druhou farbou použitou na karosérii je odtieň sivočiernej Hydroshade, ktorá vyzerá akoby auto bolo pokryté tekutou substanciou a je na lesklých miestach karosérie. Jednotlivé prvky však nie sú nalakované, ale sú elektrolytickou reakciou prichytené na povrch. Toto prináša temný, ale lesklý vzhľad jednotlivých prvkov. Toto riešenie používa La Rose Noire aj v interiéri a dolešťuje sa ručne.

Rolls-Royce ukázal ďalší špeciál, La Rose Noire DroptailZdroj: Rolls-Royce

Veľký kabriolet prináša aj sklápaciu strechu, ktorá vyzerá ako neoddeliteľná súčasť auta. Dlhá nízka strecha predvádza dramatický vizuál auta a má elektrochromatické prvky v sklenej sekcii, ktoré sa menia z priehľadnej až na takmer nepriehľadnú stlačením tlačidla. Po odstránení strechy je z auta nie úplný kabriolet, ale skôr roadster, lebo má iba dve sedadlá.

Celkovo je interiér neuveriteľne komplexnou prácou jednotlivých majstrov, pričom najväčším pútačom zraku sú obklady. Rolls-Royce využil až 1 603 trojuholníkov z dreva, ktoré majú evokovať opadávajúce lupienky z ruží. Celý tento vzor je nesymetrický, lebo konkrétny klient chcel dosiahnuť naozajstný symbol prírody.

Rolls-Royce ukázal ďalší špeciál, La Rose Noire DroptailZdroj: Rolls-Royce

Ďalším prekvapením v interiéri je použitie luxusného hodinkového strojčeka. Jeho miesto zastávajú 43-milimetrové hodinky Audemars Piquet Royal Oak concept Split-Seconds Chronograph GMT Large Date. Hodinky sú odeté do farieb vozidla a predvádzajú červené časti kontrastné s čiernymi ručičkami so zvýraznenými detailami s farbou ródia. Hodinky sú vyberateľné a dajú sa nosiť aj na ruke. Ak ich majiteľ dá preč, tak je miesto nich krytka z titánu s bielo-zlatou ružou.

Rolls-Royce ukázal ďalší špeciál, La Rose Noire DroptailZdroj: Rolls-Royce

La Ruse Noire je teda jednou zo 4 kreácií, ktoré Bespoke spraví vo forme modelu Droptail a potom sa bude sústrediť na elektrické vozidlá ako napríklad nové Spectre a od neho bude odvodzovať ďalšie výstrelky. To by ale mohlo znamenať, že Droptail má stále pohon 6,75-litrovým dvanásťvalcom, ktorý spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou. O výkone tu netreba hovoriť, bude štandardne dostatočný. A ak ste zabudli cenu, tak tu si môžete pozrieť v prvom odstavci.

Rolls-Royce ukázal ďalší špeciál, La Rose Noire DroptailZdroj: Rolls-Royce

Automobilka hovorí, že na tomto projekte pracovala viac ako 4 roky a preto je ešte postavený na základe staršej platformy so spaľovacím motorom. Budú tak vytvorené aj ďalšie tri kusy, ktoré sa predstavia už onedlho. Sekcia Bespoke vytvára neuveriteľne kúsky so šialeným prevedením detailov a práve La Rose Noire je toho krásnou ukážkou.

Rolls-Royce ukázal ďalší špeciál, La Rose Noire DroptailZdroj: Rolls-Royce

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Rolls-Royce vyrobí 62 kusov Cullinanu Blue ShadowSekcia Bespoke automobilky Rolls-Royce je hlavne o tom, že vozidlo dokáže prispôsobiť aj...8. Jún, 2023
02Test: BMW iX M60 - teleportAj pár rokov po predstavení model BMW iX rozdeľuje ľudí na dva tábory. Jedni ho radi vidia...16. August, 2023
03Nový Mercedes-Benz CLE zlúči rovno dve triedyMercedes sa pustil do razantných zmien a po novej triede E predstavil a niečo ďalšie....18. Júl, 2023