Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Šibačka v podaní Czech Drift Series

Prvé kolo majstrovstiev Českej republiky v drifte sa uskutoční počas Veľkonočného pondelka (18.4) na našom okruhu. V rámci šampionátu štartujú aj viacerí drifteri zo Slovenska.

PR článok v Auto-moto zaujímavosti
14.04.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Slovakia Ring

Šibačka v podaní Czech...

Auto-moto zaujímavosti

Veľkonočný pondelok neprinesie iba tradičnú šibačku, ale odštartuje aj úvodné kolo českého šampionátu v drifte. Disciplína kontrolovaného šmyku sa dostala už oficiálne pod hlavičku FIA a na SLOVAKIA RINGU privíta hneď dve svoje top kategórie PRO a PRO2. 

Aktuálne je prihlásených 30 súťažiacich, ktorí si to na špeciálne upravenom „drift“ variante pretekárskeho okruhu rozdajú v rámci viacerých tréningových kôl, kvalifikácie a vyraďovacích jázd. 

Na štarte sa ukážu aj viacerí slovenskí drifteri, ktorí budú bojovať o cenné body do celkového hodnotenia a o body pre Slovenskú Trofej.

Šibačka v podaní Czech Drift Series

Súťaž v drifte má svoje špecifiká a pravidlá – sleduje sa napríklad presnosť stopy, uhol driftu, nájazdová rýchlosť ako aj schopnosť kopírovať súpera v rámci „battle“ jázd čo najvernejšie a najbližšie bez akéhokoľvek kontaktu.

Jednodňové podujatie štartuje v pondelok o 8h a končí o 19h so slávnostným vyhodnotením a odovzdaním cien.

Šibačka v podaní Czech Drift Series

 

Vstup na tribúny je spoplatnený, ideálnym miestom na sledovanie drifterských súbojov bude tribúna B. Vstupenky sú v predpredaji na web stránke okruhu a budú dostupné aj na mieste v deň konania podujatia.

Celý šampionát bude vysielaný aj live na sociálnych sieťach promotéra a okruhu.

 

Viac informácii, live výsledky a program sú dostupné na https://slovakiaring.sk/sk/czech-drift-series

 

 

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA