Singer ukázal ďalšiu dokonalosť, 911 Turbo

Singer proste tie staré Porsche vie spraviť. Ale už cena základnej suroviny stúpa do takých výšin, že je načase poobzerať sa po novších kúskoch. Presne toto je podnet na nájdenie ďalšieho kandidáta na perfektný restomod. Tým perfektným kandidátom je, v tomto prípade, model 911 Turbo.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.02.2022
Diskusia:
Zdroj: Singer

Singer ukázal ďalšiu...

Auto-moto zaujímavosti

Ktorý to vlastne je? Ten s plastovými nárazníkmi z osemdesiatych rokov. Toto auto má základ v 964, ale omnoho viac inšpirácie čerpá z modelu 930, ktoré bolo tesne pred ním. A výsledok je, ako pri výtvoroch Singeru, perfektný. Nič mu nechýba a vie to aj 70 zákazníkov, ktorí výsledok síce ešte nevideli, ale už zaplatili zálohu a podpísali objednávkové papiere už len podľa samotnej štúdie.

Singer ukázal ďalšiu dokonalosť, 911 TurboZdroj: Singer

Štúdia, ktorá je zatiaľ len na papieri, má na tom správnom Porsche mieste motor. Logicky. Ale je to 3,8-litrový plochý šesťvalec, ktorý bude mať minimálne 331 kW (450 k). Výkon však bude prispôsobený konkrétnemu zákazníkovi. Rovnako tak môže byť prispôsobený pohon auta. Singer ponúkne ako pohon výlučne zadnej nápravy, tak ponúkne aj možnosť štvorkolky. Ale manuálna prevodovka je základ, ktorý sa nemení.

Singer ukázal ďalšiu dokonalosť, 911 TurboZdroj: Singer

Singer vždy hovorí, že veľa dielov je prerobených a prispôsobených modernému historickému autu. To, čo je v prezentačnom súbore fotiek, či skôr vizualizácii je modrá farba Wolf Blue. Keď bude tento kus realitou tak bude mať pohon práve výlučne zadnej nápravy, podvozok vhodný na cestovanie, nie okruhový a keramické brzdy. Vnútro má bledý odtieň Malibu Sand a drevo Black Forest.

Táto bledomodrá bomba má elektricky nastaviteľné sedadlá a ku komfortu bude prispievať tiež klimatizácia. Štúdia teda oživuje model 930. Výrazným dizajnovým prvkom je dokonalé zadné krídlo a na zadnom blatníku je, v tvare žraločej plutvy, nasávanie, ktoré na originále nebolo.

Singer ukázal ďalšiu dokonalosť, 911 TurboZdroj: Singer

Vylepšenia obsahujú pridanie bezpečia vo forme ABS, trakčnej kontroly a znova komfort pridáva aj tempomat. Ak chcete vidieť tento model Singeru naživo, tak v Goodwoode koncom júna bude. Alebo v Monterrey v auguste. Toto bude naozaj brutálne auto, keď bude reálne a každý jeden zákazník bude naozaj šťastný. Singer týmto prinesie svojim zákazníkom prepĺňanie, ktoré doteraz ani jedno vozidlo nemalo. Konkurenciu nemá žiadnu a cenu tiež radšej nevedieť. Kreácie Singeru sú reálne unikátne a unikátne drahé.

Singer ukázal ďalšiu dokonalosť, 911 TurboZdroj: Singer

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01544 koní za cenu Octavie: Vzácne BMW s V12 motorom!BMW 760Li F02 6.0 V12 BiTurbo beštia. Jazdené BMW s V12 motorom sa predvidlo na nemeckom...14. Február, 2022
02Alfa Romeo Tonale predvádza ako má vyzerať menšie SUVTo, že Alfa Romeo je v takej zvláštnej situácii je každému jasné. Má dva modely, na ktoré...9. Február, 2022
03Porsche vylepšilo svoj infotainment, má bezdrôtové Android AutoVýroba informačno-zábavných systémov je aktuálne dosť dôležitá téma a dôležité odvetvie....26. Január, 2022