Škoda Felicia ako nová za 4 990 €!

Škoda Felicia, auto, ktoré v našich končinách spravilo dieru do sveta. Šlo v podstate o prvé moderné a zároveň dostupné auto. Evolúcia populárneho Favoritu sa naozaj podarila, Felicia zožala úspech po celej Európe. Šlo o typického pracanta, auto, ktoré často plnilo aj úlohu hlavného rodinného auta. A svoju úlohu plnilo do bodky, hlavne preto sa dnes už veľa zachovalých kusov nevidí. Občas sa ale svetlá výnimka nájde.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
07.04.2022
Diskusia:
Zdroj: mobile.de

Škoda Felicia ako nová za...

Auto-moto zaujímavosti

Ako zo salónu

Škoda Felicia bola od počiatku zamýšľaná ako auto pre masy. Vozidlo vhodné na každodenné využitie, plnenie tých najbežnejších vecí. Nákup, dovolenka, odvoz detí do školy, prevoz cementu na stavbu. Aj preto je hromada Felicií svojim stavom primeraná jej použitiu. Na portáli mobile.de sa však objavil žiarivý príklad toho, že aj dnes sa dá kúpiť Felicia v stave ako nová a navyše nemusí stáť úplne nezmyselné peniaze.

Táto Škoda Felicia pochádza z roku 1995, má teda za sebou už 27 rokov. Vôbec na to však nevyzerá. Nikde žiadna hrdza, ktorá je pri Felicií pomerne bežná, poďme však najskôr pod kapotu. Tu je to najobyčajnejšie, 1,3 litrový štvorvalec, táto Felicia je navyše v totálnom základe. Vzhľadom na to, že majiteľ bol z Nemecka, táto základná výbava asi prekvapí. Ešte väčšmi prekvapí fakt, že s autom celých 27 rokov takmer vôbec nejazdil. Za sebou má len 12 500 km! To je menej ako 40 km mesačne! Celú dobu bola Felicia navyše servisovaná, doma odpočívala v garáži, skrátka dokonalé podmienky! Nuž a cena nie je vzhľadom na dokonalý stav ako exteriéru tak aj interiéru vôbec prehnaná. 4 990 €, to je suma, ktorú si dovolí zaplatiť aj bežný človek a navyše dostane auto, ktoré je stále prakticky nové.

Škoda Felicia ako nová za 4 990 €!Zdroj: mobile.de

Škoda Felicia ako nová za 4 990 €!Zdroj: mobile.de

Škoda Felicia ako nová za 4 990 €!Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Volvo začína montovať do všetkých áut obmedzovače rýchlosti!Auto bolo už od svojho počiatku považované za stelesnenie voľnosti a slobody. Mnohým dalo...3. Máj, 2020
02Ženy vs. muži:D :D :D22. Február, 2014
03Staré Volvo s motorom z tanku: Čo dokáže 587 koní?Ako vytvoriť brutálnu mašinu s neprekonateľnými parametrami a zvukom, ktorý trhá ušné...22. November, 2017