Škoda Felicia kabriolet: Rarita s nájazdom 19 km na predaj v ČR!

Dokonalý 60-ročný exemplár nemá jediný škrabanec. Nie, to nie žart. Veterán disponuje nájazdom len 19 km. Cenovka vzácneho exemplára značky z Mladej Boleslavy môže skutočne vystreliť do závratných výšin. Prečo by si ju mal vidieť? Aké parametre ponúka jediná Felicia svojho druhu? Nachystaj si rodinné úspory - je na predaj za 50 000 €!  Škoda Felicia kabriolet ročník 1961 na predaj v ČR! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.09.2020
Diskusia:

60-ročná Škoda Favorit...

Auto-moto zaujímavosti

Pri pohľade na starší model skúsenejší z nás môžu predpokladať dobrú investíciu. Ak sa jedná o zaujímavý model, špeciálny exemplár alebo skutočne raritný kúsok, o nuly v cenovke je postarané. Málokedy však cenovka vyskočí na pol milióna. Nenechaj si ujsť raritnú Škodu Felicia v nádhernom čiernom laku. Škoda Felicia kabriolet ročník 1961 na predaj v ČR!

Škoda Felicia ročník 1961 na predaj v ČR za 500 000 €! Zdroj: mototechna.cz

Extrémne nízky nájazd po 60 rokoch

Prečo ju treba vidieť? Dokonalý 60-ročný exemplár nemá jediný škrabanec. Nie, to nie žart. Veterán disponuje nájazdom len 19 km. Vozidlo je po kompletnej náročnej renovácii. Prešlo kompletnou prestavbou, pri ktorej bolo rozmontované do poslednej skrutky.

Kompletná prestavba od skrutky

Rovnakou renováciou prešla aj originálna pevná strecha (hardtop). Pevná strecha alebo plátená? To bola dilema rokov minulých. Pre mnohých veteránistov je táto otázka aktuálna dodnes. Niektorí sú fanúšikmi „hardtop“ strechy, iní idú vyslovene po exemplároch s plátenou strechou.

Škoda Felicia ročník 1961 na predaj v ČR za 500 000 €! Zdroj: mototechna.cz

Platné doklady + STK

Aké parametre ponúka jediná Škoda Felicia svojho  druhu? Tímu odborníkov sa tento unikát podarilo dostať do autentického originálneho stavu. S pôvodným výrobným ročníkom je identická. Okrem toho predajca ponúka platné doklady, pôvodný technický preukaz s kompletným záznamom histórie vozidla.

Parametre

Výkon 50 koní zabezpečuje motor 1,1 po kompletnej renovácii. Na základe priložených fotiek možno posúdiť, že sa skutočne jedná o skvele odvedenú prácu. Na vozidle nie je nič, čo by sa líšilo od originálnej podoby.

Škoda Felicia ročník 1961 na predaj v ČR za 500 000 €! Zdroj: mototechna.cz

História

Pôvodnú Feliciu s plátennou strechou automobilka z Mladej Boleslavy vyrábala od roku 1959 do roku 1964. Celkom z výrobnej linky zišlo približne 15 000 kusov. Dnes po 60 rokoch je tento fenomén vzácnejší a drahší ako kedykoľvek predtým.

Nová STK ako bonus

K „vuau“ efektu pomáha aj aktuálne nová STK s ekopoplatkom. Kabriolety sa na celom svete tešia veľkej obľube. Ich počet a popularita stúpa aj v našich podmienkach. Zatiaľ, čo moderné kabriolety sú dostupné naprieč zemeguľou, podobnú raritu v ponuke áut na predaj len tak nenájdeš. Je tomu prispôsobená aj cena.

Škoda Felicia ročník 1961 na predaj v ČR za 500 000 €! Zdroj: mototechna.cz

Rarita na predaj v ČR za koľko?

Cenovka vzácneho exemplára značky z Mladej Boleslavy môže skutočne vystreliť do závratných výšin. Ak odhaduješ cenu vyše 18 000 eur, si na omyle. Nachystaj si rodinné úspory - je na predaj za 1 300 000 českých korún, v prepočte približne za 49 200 eur! Pekná suma na 60 rokov starú škodovku!

Obhliadka len pre vážnych záujemcov

Ako sa k vozidlu dostať? Táto Škoda Felicia špecialita nie je prístupná k nahliadnutiu na predajne ploche. Je nutné dohovoriť si prehliadku priamo na pražskej pobočke s predchádzajúcim súhlasom predajcu. Dostaneš sa k nej len ako nádejný nový majiteľ. Koľko asi stála kompletná prestavba? Videl si už podobne vzácny exemplár na predaj v Európe? Podeľ sa s nami o svoje najväčšie skvosty, ktoré si zaregistroval v ponuke na predaj.

Technické parametre

Škoda Felicia ročník 1961                                

Motor: 1,1
Výkon: 37 kW (50 koní)
Objem:  1 089 ccm
Prevodovka: 4-stupňová
Palivo benzín
Nájazd: 19 km
Karoséria typ: Cabrio
Počet miest na sedenie: 4
Počet dverí: 2
Farba: čierna
Rok výroby: 1961

Zdroj: mototechna.cz

60-ročná Škoda Favorit kabriolet na predaj za 49 200 eur

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Vzácne Bugatti vylovené z vody po 75 rokoch: Predané za 260 500 eur! Veci v úspešnom pretekárskom živote pýchy slávneho Ettore Bugattiho sa skomplikovali. Akú...4. September, 2020
02Video: Driftovanie na blate so 40 t vážiacim kolosom!Tento profesionálny vodič sa zrejme netrápi kvôli vysokej spotrebe. Možno sa v týchto...8. September, 2020
03Najdlhšia Škoda MB na svete: Rarita s diaľkovým štartom za koľko?Škoda 1000 MBL - raritná Škoda limuzína sa objavila v ponuke áut na predaj. Unikátne...14. August, 2020