Škoda Kodiaq za 52 000 €: Nemecký test po 100 000 km nájazdu prekvapil

Nemci podrobili Škodu náročnej previerke. Ako najlepšie zistiť, čo dokáže Škoda Kodiaq za 52 000 €? Po kompletnom rozobratí prišli k zaujímavému výsledku. Výsledok po 100 000 km nájazdu prekvapil. Kodiaq Scout 2,0 TDI si vyslúžil obdiv a známku 2+ napriek zatracovanému naftovému pohonu. Zaujímavá je aj spotreba a náklady na chod. Ako si vlajková loď automobilky z Mladej Boleslavy viedla v teste nájazdu a výdrže po kompletnej demontáži? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.03.2020
Diskusia:

Škoda Kodiaq Scout - Ako...

Auto-moto zaujímavosti

Nemci podrobili Škodu náročnej previerke. Ako najlepšie zistiť, čo dokáže Škoda Kodiaq za 52 000 €?

Škoda Kodiaq ScoutZdroj: autobild.de

Kompletná previerka výdrže a nájazdu

Po kompletnom rozobratí prišli k zaujímavému výsledku. Výsledok po 100 000 km nájazdu prekvapil. Škoda Kodiaq Scout 2,0 TDI si vyslúžil obdiv napriek zatracovanému naftovému pohonu. Najzaujímavejšia na celom testovaní je nasledujúca demontáž, ktorá odhalí slabiny a silné stránky najlepšie. Ako si vlajková loď automobilky z Mladej Boleslavy viedla v teste nájazdu a výdrže po kompletnej demontáži?

Ako si vlajková loď automobilky z Mladej Boleslavy viedla v teste nájazdu a výdrže po kompletnej demontáži? Zdroj: autobild.de

Aké sú náklady na každodenný chod českého SUV?

Čo sa týka nákladov na servis, palivo a pneumatiky, zaujímajú každého potenciálneho zákazníka. V redakcii testovali Scouta v konfigurácii poháňanej dvojlitrovým TDI s výkonom 190 koní a pohonom všetkých kolies. Takmer ročné testovanie zahŕňalo jazdenie po českých cestách aj alpských priesmykoch.

Slabiny

Napriek menším problémom motora, odhaleným po kompletnej demontáži, nemecká redakcia vyzdvihla viaceré pozitíva. Test skončil zaujímavým výsledkom, ktorý nepoznačili ani menšie problémy odhalené na motore. Konkrétne šlo o priesaky paliva. Nie je to „smrteľná“ chyba, ale majiteľom rozhodne odporúčajú pravidelné kontroly tesnenia. Priesaky boli zaznamenané taktiež pri ventile recirkulácie výfukových plynov EGR. V závere testu sa vyskytla chyba kontrolnej jednotky adaptívnych tlmičov a prerušil sa kontakt štartovacieho tlačidla. Nič, čo by sa nedalo rýchlo jednoducho opraviť.

Ako si vlajková loď automobilky z Mladej Boleslavy viedla v teste nájazdu a výdrže po kompletnej demontáži? Zdroj: autobild.de

Silné stránky

Pri studenom motore bol motor hlučnejší. Chyby sa sťahujú výlučne na chod za studena. Keď sa motor zahrial, neboli zaznamenané problémy. Vysoko redakcia Auto Bild ohodnotila aj komfort a výdrž čalúnenia z Alcantary. Ani na konci testovania nebola Alcantra na sedadlách ošúchaná. V teste veľmi pozitívne hodnotili prácu 7-stupňovej 2-spojkovej automatickej prevodovky.

Výsledná známka v záťažovom teste 2+

Testujúci tvrdia, že veria, že v rovnakom stave by bola väčšina komponentov aj pri 2-násobnom zaťažení, nájazde 200 000 km. V teste nemeckého Auto Bildu dosiahla Škoda Kodiaq solídne skóre 2+. Prekvapivý výsledok, vzhľadom na postupné vytláčanie naftového pohonu z európskych trhov.

Škoda Kodiaq ScoutZdroj: autobild.de

Náklady, údržba, každodenný život so Škodou Kodiaq 2020

Aké vysoké boli prevádzkové náklady pri nájazde 100 000 kilometrov? Celkom sa za celú dobu testovania spotrebovalo 8246 litrov nafty, 4 litre oleja a ďalšie prevádzkové náklady zahŕňali potrebné kroky pravidelnej údržby.

Škoda Kodiaq za 52 000 eur

Krásne červené SUV odchádza z testu so cťou. Nemci pochválili najmä skutočnosť, že väčšina použitých komponentov vyzerá aj po nájazde 100 000 km ako nová. Nemcov prekvapivo „nebolela“ ani vysoká cena SUV-čka. Červený špeciál s príplatkovou výbavou stojí 52 tisíc Eur. Ako hodnotíš prevádzkové náklady a výslednú spotrebu v záťažovom teste? Podeľ sa s nami o svoj názor na Škodu Kodiaq Scout v komentároch. Video si môžeš pozrieť TU.

Ako si Škoda Kodiaq 2,0 TDI za 52 tisíc € viedla v teste nájazdu a výdrže po kompletnej demontáži?  Zdroj: autobild.de

Zdroj: autobild.de

Škoda Kodiaq Scout - Ako si obľúbené SUV viedlo v teste výdrže pri nájazde 100 000 km po komplentom rozobratí?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Koronavírus: Aké sú obmedzenia v cestovaní/práci v rôznych krajinách?Slováci žijú po celom svete, aj v miestach, kde je situácia ešte dramatickejšia ako na...18. Marec, 2020
02Koniec monopolu EČV v SR: Ako môže nový ŠPZ-kový tender ušetriť milióny eur? Na Slovensku dodávala EČV 1 firma 20 rokov. Zmluva vypršala koncom minulého roka. Nič...6. Marec, 2020
03Koľko stojí 1 rok prevádzky drahého superšportu? 60 % strata hodnoty + reálne náklady FerrariGTC4 Lusso - luxusná nie je nielen cena, ale aj ročné náklady na prevádzku. Kiež by...10. Marec, 2020