Škoda Octavia Combi: Nemecký test odhalil slabinu jazdenky

2-litrový turbodiesel s manuálnou prevodovkou alebo 1,6 TDI - To sú motorové špecifikácie, ktoré u obľúbeného combi z Mladej Boleslavy nemôžu byť krokom vedľa. Dobré skúsenosti samotných zákazníkov aj stabilná pozícia na trhu v podobe čísel predaja sú dôkazom úspechu modelu. Čo na to povedia Nemci? Výsledok testu odhalil slabé stránky combi bestselleru značky Škoda. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.09.2019
Diskusia:

ŠKODA Octavia Combi 1,6...

Auto-moto zaujímavosti

Combi pre múdrych vodičov. Tak možno celkom určite nazvať Škodu Octavia Combi. Čo robí toto vozidlo tak výnimočným?

ŠKODA Octavia Combi 1,6 TDI 85 kW Ambition FreshZdroj: youtube.com/AUTO BAYER

Škoda Octavia Combi 1,6 TDI

2-litrový turbodiesel s manuálnou prevodovkou alebo 1,6 TDI - To sú motorové špecifikácie, ktoré u obľúbeného combi z Mladej Boleslavy nemôžu byť krokom vedľa. Dobré skúsenosti samotných zákazníkov aj stabilná pozícia na trhu v podobe čísel predaja sú dôkazom úspechu modelu. Čo na to povedia Nemci? 

Slabé stránky

Zákazník pri prechádzaní ponuky jazdených vozidiel a po nájdení zachovalej Škody Octavia, navyše vo verzii combi, vždy zaplesá. Dôvodom sú výnimočné vlastnosti vozidla s koncovkou TDI. Výsledok testu odhalil, naopak, slabé stránky combi bestselleru značky Škoda. 

Batožinový priestor

Ak ťa zaujíma objem batožinového priestoru, objavíš ďalšie parametre, ktoré ťa nenechajú chladným. Láska k tejto legende je podložená faktami. 5 pasažierov sa pohodlne odvezie na palube automobilu s dĺžkou 4,6 metra. Ďalší zaujímavý priestor? Na palubu populárneho cestného „korábu“ je možné naložiť ďalších 610 litrov nákladu.

Objem 1 740 litrov

Celková kapacita po sklopení sedačiek? Neuveriteľných 1 740 litrov celkového priestoru. Objem, ktorý bez problémov vyrieši aj menšie rodinné sťahovanie. Model je na trhu už viac ako 6 rokov. Tretia generácia nadviazala na úspech predchodcov. Aj ako jazdenka si Octavia combi stále drží na trhu cenu.

DSG prevodovka

Nemecký test portálu autobild.de označil za neslávne spojenie Škody Octavia combi s automomatom DSG. Prevodovka DQ200 nepoteší ani verných vodičov. Po dlhšom čase pri jazdení sa výrazne znižuje jej spoľahlivosť.

Nájazd VŠ. Spoľahlivosť

V teste nemecký tím odborníkov podrobil skúške vozidlo s nájazdom takmer 200 000 km. Pozitívnou správou však je, že nedokonalé reakcie automatu a sekanie pri radení sa vytratia po prvotnom zahriatí vozidla.

Škoda Octavia Combi 1.6 TDi Combi Ambition (ilustračná foto)Zdroj: autobazar.eu/škodaplus.cz

Pohonný agregát

Podobné reakcie v teste preukázala aj riadiaca jednotka. Všetky slabé stránky sa však týkali jazdy so studeným motorom. To platí predovšetkým pre majiteľov, ktorým stačí 1,6-litrový turbodiesel so 110 koňmi.

Špecifikácia 2,0 TDI

Pri praktickom využívaní vozidla a častom transporte batožiny v kufri, je dobrou voľbou Škoda Octavia combi 2,0 TDI. Čím prekvapí? Disponuje zaujímavými parametrami a súčasne stále podobnou spotrebou. V tomto prípade sa rozhodne oplatí si priplatiť.

Príplatkový Scout

Ak vodič plánuje využívať combi aj na ťahanie prívesu, bude dobrým riešením verzia so 4x4 pohonom – známa pod označením Scout. Treba dobre zvážiť či sa príplatok skutočne oplatí. Ak bude automobil využívaný na viaceré druhy využitia, môže sa jednať o najlepšie riešenie. Dovolenková otázka je tak, vďaka širokým možnostiam využitia, vyriešená.

Škoda Octavia Combi v ponuke áut na predaj u nás TU!

Náhradné diely

V prípade, že sa niečo pokazí, je dobré pred kúpou zvážiť aj otázku finančných nákladov v prípade nákupu náhradných dielov. Originálne Škoda diely nepatria medzi najlacnejšie. Zákazníci však majú možnosť využiť aj iné koncernové komponenty, ktoré sú vrámci skupiny VW totožné.

Ďalšie nedostatky

Našinec môže byť prekvapený, že tu výpis možných ťažkostí nekončí. Rovnako test uvádza, že treba poriadne skontrolovať, či nezatekajú strešné okná. Voda v interiéri by mohla spôsobiť ďalšie výdavky.

Elektronika, interiér

Čo sa týka čalúnenia aj elektroniky, tieto a ďalšie časti interiéru sú citlivé na vlhkosť a vodu. Podceniť skutočne podrobnú kontrolu technického stavu vozidla sa neodporúča. V konkrétnom hodnotení v teste získala Škoda Octavia 4 hviezdičky z celkového plného počtu 5 hviezdičiek.

Nájazd 200 000 km

Treba pripomenúť, že hovoríme o stroji s nájazdom blížiacim sa k 200 000 km. Aký variant vyšiel v teste najlepšie? Výborne sa umiestnilo a zapôsobilo combi vo verzii motorom 2,0 TDI s manuálnou prevodovkou. Stretli ste sa s ďalšími slabinami Škody Octavia combi? Zdieľaj s nami svoj názor a skúsenosti v komentároch.

Zdroj: Youtube kanál AUTO BAYER, autobild.de 

Škoda Octavia Combi

ŠKODA Octavia Combi 1,6 TDI 85 kW Ambition Fresh

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pneumatiky z 21 000 zápaliek: Ohnivá Lada šou valcuje internet!Už sme videli pneumatiky vyrobené z papiera, kovu aj z plastu. Čo si však doteraz nevidel?...10. September, 2019
02Nové BMW X6 Vantablack: Najtmavšia čierna na svete!Veľké BMW X6 v „najčiernejšej čiernej“ farbe. Pozeráš sa na nový sen automobilových...2. September, 2019
03Škoda Octavia III. na totálku: Po ruskej prerábke ako nová!Prerábka Škody Octavia III. ruského kutila sa okamžite po zverejnení stala hitom internetu....4. September, 2019