Škoda Octavia z Číny prichádza na európsky trh!

Changan UNI-V štartuje predaj v Európe! Ako zapôsobí najvýraznejší rival bestselleru našich ciest z Číny? Dokáže konkurovať európskym hitom? Škoda Octavia z Číny prichádza na európsky trh!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
16.03.2023
Diskusia:
Zdroj: globalchangan.com

Changan UNI-V

Auto-moto zaujímavosti

Ako zapôsobí najvýraznejší rival bestselleru našich ciest z Číny? Dokáže konkurovať európskym hitom? Škoda Octavia z Číny prichádza na európsky trh!

Changan UNI-VZdroj: globalchangan.com

Changan UNI-V štartuje predaj v Európe!

Dostať akékoľvek auto z Číny na naše cesty nie je jednoduché. Príchod svojej najdokonalejšej kópie Škody Octavia na náš trh výrobca najprv ohlásil, potom veľa, veľa homologoval a výsledkom je ohlásenie príchodu na miestny trh. Automobilka čerstvo zverejnila ceny

Najväčší konkurent Škody Octavia z Číny

Changan UNI-V patrí aktuálne medzi najdiskutovanejšie modely. Dopyt po spoľahlivom liftbacku s dobrou cenou rastie. Odpoveďou je tento čínsky automobil, ktorý je v mnohom lepší ako originál. Škoda Octavia minulý rok v Číne nedosiahla ani 10 000 000 potrebných predajov. Konkurencia v podobe áut o veľkosti UNI-V, je reálna. Technicky zaujímavý automobil s bohatou výbavou za lepšiu cenu. To všetko priťahuje pohľad verejnosti na výber čínskeho ekvivalentu.

12. najpredávanejšie auto  v Číne

Na konci roku 2022 zažiaril Changan najviac. Jeho predaje sa zvýšili na 20 211 áut. To mu vynieslo titul 12. najpredávanejšie auto v Čine. Octavia v tomto roku predala len 444 kusov. Predávala tam preto, že dopredávala vozidlá zo skladových zásob.

Changan UNI-VZdroj: globalchangan.com

181 koní, dobrá výbava

Changan teraz môže hrdo predávať. Cestu na úspech má voľnú. V porovnaní so šarmom na domácom trhu, tu to nemá také jednoduché. Na európsky trh prichádza s cenami na úrovni Octavie. V Číne sa model predával v prepočte za 14 600 eur. Za automobil s týmito parametrami, technikou a výbavou zaplatíme v Európe podstatne viac.

Parametre

Motor disponuje výkonom 181 koní, prichádza v kombinácii s automatickou prevodovkou, LED svetlami, 18" zliatinovými kolesami a 360 ° parkovacou kamerou. Interiér ponúka kombinované čalúnenie interiéru, vyhrievané a ventilované sedadlá vpredu, 6 airbagov, panoramatickú strechu a systémy na zvýšenie bezpečnosti (ABS, ESP), bezkľúčový vstup a štart, stráženie mŕtveho uhla, stráženie tlaku v pneumatikách a ďalšie.

Pohodlie za volantom

Prvé kroky povedú na ruský trh. Pohodlie tento trh nevyžaduje. Na „rozbeh“ Číňania v Changane ponúknu obrazovku s 10,25" displejom, bezdrôtové nabíjanie a iné. Možno ťa prekvapí, že na ruskom trhu už plán odštartoval na konci minulého roku. Výrobcovi sa podarilo trhu prispôsobiť, homologovať, naceniť a spustiť aj samotnú výrobu.

Changan UNI-VZdroj: globalchangan.com

Špionážne zábery

Na sociálnych sieťach tieto prvé lastovičky postujú s oficiálnymi snímkami. Pár skutočne krásnych je zverejnených priamo na webe, dávame do pozornosti sviežo sivý model, ktorý vynikne priam neodolateľne na snehu aj mimo neho. Changan ešte na ruskom trhu nepôsobil, takže nemá žiaden kľúč k úspechu. Špionážne zábery sú v klasickom ruskom štýle. Ostražití fanatici na internet pridávajú fotografie ďalších exemplárov zachytených v reálnej premávke z dronu. Ako to Changanu pristane mimo domoviny? Koľko zákazníkov preberie tento model Škode Octavia? Nechajme sa prekvapiť.

Changan UNI-VZdroj: globalchangan.com

Zdroj: Drom, globalchangan.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Renault Espace: Nové luxusné SUVKritici hovoria, že to už nie je Renault Espace. Ako sa ti nové rendery možného budúceho...12. Marec, 2023
02Facelift Subaru Outback: Drsné delo pre dobrodruhov! Subaru Outback vo verzii Wilderness je nová cieľovka pre dobrodruhov. Na svoje si prídu...10. Marec, 2023
03Extrémny pokles ceny: BMW 7 lacnejšie o 75 000 €!BMW 740d vo vrcholovej výbave poriadne skočilo na cene. Nečakane, smerom dolu. Extrémny...8. Marec, 2023