Škoda oživila ďalšie meno, lacný sedan Slavia prichádza

Automobilka Škoda má svoje karty rozohrané na viacerých kľučových trhoch. A je len logické, že práve tým prispôsobuje aj svoju ponuku. Iné modely sú pre Čínu a iné aj pre Indiu. Práve pre indický trh automobilka pripravila nový model Slavia, ktorý zatiaľ nemá ambíciu prekročiť hranice krajiny a tým pádom ani kontinentu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.11.2021
Diskusia:
Zdroj: Škoda

Škoda oživila ďalšie meno,...

Auto-moto zaujímavosti

Nový model Slavia na indickom trhu nahradí model Rapid, ktorý sa tam ešte stále predával. Samotné meno pochádza z bicykla, z prvého kolesového produktu Václava Laurina a Václava Klementa. V zásade sa dá povedať, že nový model Slavia trochu pripomína novú Fabiu s karosériou sedan. Druhá možnosť, čo by tento model mohol pripomínať je koncernový sedan Volkswagen Virtus.

Škoda oživila ďalšie meno, lacný sedan Slavia prichádzaZdroj: Škoda

Škoda Slavia bude mať dĺžku 4 541 milimetrov, šírku 1 752 milimetrov a výšku 1 487 milimetrov. To sú približne hodnoty, ktorými, svojho času, ohúrila prvá generácia Octavie. Tu však výrobca spravil krok k väčšiemu priestoru pre psasžierov vzadu a rázvor osí kolies je štedrých 2 651 milimetrov. Práve interiér je veľmi podobný tomu, s ktorým prišla práve Fabia.

Škoda oživila ďalšie meno, lacný sedan Slavia prichádzaZdroj: Škoda

Slavia bude mať v ponuke výbavy aj digitálny panel pred vodičom, 10-palcový dotykový displej a tiež LED svetlá vpredu a vzadu. Veľkým prekvapením nebude ani tak ambientné osvetlenie, ale hlavne možnosť priplatiť za vetrané sedadlá čalúnené kožou. Výrazným lákadlom bude aj objem batožinového priestoru, ktorý sa dostane na 521 litrov v štandardnom päťmiestnom usporiadaní. Po sklopení zadných sedadiel sa veľkosť nafúkne na 1 050 litrov.

Škoda oživila ďalšie meno, lacný sedan Slavia prichádzaZdroj: Škoda

Situácia s motormi reflektuje celosvetový trend segmentu B, kam sa dá Slavia zaradiť. Teda trend, ktorý presadzuje automobilka. Tak ako Fabia, ani Slavia nebude mať naftové motory. Na výber budú dva agregáty, slabší litrový ponúkne výkon 85 kW (115 k) a krútiaci moment 175 Nm. V štandardnej výbave bude mať šesťstupňovú manuálnu prevodovku a za príplatok môže mať šesťstupňový dvojspojkový automat.

Škoda oživila ďalšie meno, lacný sedan Slavia prichádzaZdroj: Škoda

Výkonnejšou alternatívou bude štvorvalec 1,5 TSI kombinovaný znova so šesťstupňovým manuálom, alebo so sedemstupňovým automatom DSG. Tento motor bude mať výkon 110 kW (150 k) a krútiaci moment 250 Nm. Takže všetko ostáva v intenciách platformy MQB, konkrétne, v tomto prípade, upravenej pre indický trh s označením MQB-A0-IN.

Nová Slavia sa bude vyrábať v indickom Pune, pričom až 95 percent dielov bude pochádzať od miestnych subdodávateľov.

Škoda oživila ďalšie meno, lacný sedan Slavia prichádzaZdroj: Škoda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Volkswagen T-Roc má novú tvár, facelift priniesol aj dotykové plochy vnútriVolkswagen v ostatne dobe chŕli jeden model za druhým a ak nie sú úplne nové, tak sú to...18. November, 2021
02Tento Golf s motorom 1,9 TDI dal skoro 1 milión km! Za 875 €!Dnešná doba je extrémne zameraná na matériu. Každú chvíľu človek kupuje niečo nové, mobily,...27. Október, 2021
03Rolls-Royce bude pokračovať v elektrickom vývoji sériovým modelomAutomobilka Rolls-Royce predáva vozidlá, ktoré väčšinou nerobia dlhé trasy. A musia byť čo...12. Október, 2021