Volkswagen T-Roc má novú tvár, facelift priniesol aj dotykové plochy vnútri

Volkswagen v ostatne dobe chŕli jeden model za druhým a ak nie sú úplne nové, tak sú to modernizované kúsky. To znamená, že aktuálne prichádza aj ďalší modernizovaný model. Konštruktéri a dizajnéri automobilky vylepšili aj crossover T-Roc.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.11.2021
Diskusia:
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen T-Roc má novú...

Auto-moto zaujímavosti

T-Roc dostane, podobne ako ostatné nové a inovované modely, novú vizáž prednej časti. V praxi ku novým IQ.Light predným svetlám s adaptívnymi lúčmi a maticovým systémom pribudne aj LED pás spájajúci oba reflektory. Rovnaké usporiadanie môže maž Golf, Polo, Tiguan a teraz sa k tomuto trendu pripojí aj T-Roc.

Novinkou prednej vizáže je vertikálne usporiadanie LEDkových hmloviek. Vzadu zase pribudli zmenené svetlá, ktoré môžu mať dynamické smerovky. Ale tie budú za príplatok. Nové budú aj farby, ktorými môže byť T-Roc lakovaný a zmeny štýlu vidno aj na diskoch s priemermi od 17 do 19 palcov. Aj po facelifte bude stále v ponuke balík výbavy R-Line, ktorý prináša trochu inú a športovejšiu vizáž.

Volkswagen T-Roc má novú tvár, facelift priniesol aj dotykové plochy vnútriZdroj: Volkswagen

R-Line tiež príde s pozmenenými tvarmi náranzíkov a novými svetlami. Všetky zmeny faceliftu zasiahnu aj túto verziu. Ale treba tiež povedať, že v tomto prípade sú zmeny trochu menej výrazné ako v prípade bežných verzií. Najzásadnejším pozorovateľným vylepšením, ktorý odlíši facelift športovejšie vyzerajúcej verzie je svetelý pás v maske chladiča.

Volkswagen T-Roc má novú tvár, facelift priniesol aj dotykové plochy vnútriZdroj: Volkswagen

Vnútri nebolo treba veľa meniť, ale niekoľko vecí sa s modernizáciou udialo. Pred vodičom už nemôžu byť obyčajné ručičkové prístroje, ale výhradne digirálny panel, ktorý zobrazuje všetky potrebné informácie. Ale najväčším posunom je nový displej s novým systémom. Základné verzie budú mať 6,5-palcový, lepšie vybavené 8-palcový displej, ale na vrchole bude systém s uhlopriečkou 9,2 palca. Systém MIB3 má možnosť pracovať aj s bezdrôtovým pripojením Apple CarPlay a Android Auto.

Volkswagen T-Roc má novú tvár, facelift priniesol aj dotykové plochy vnútriZdroj: Volkswagen

Zmenou v interiéri je aj panel klimatizácie. Ten je dotykový, podobne ako má aj Tiguan a Arteon. A rovnakou zmenou prešiel aj volant. Ten má teraz dotykové plochy, ktoré majú, na rozdiel od klimatizácie aj haptickú odozvu, čiže jemnou vibráciou vytoria pocit reálneho stlačenia tlačidla. Tento systém je podobný ako v mobilných telefónoch.

Veľkým prekvapením je, že automobilka necháva v ponuke aj otvorenú verziu kabriolet, ktorá v ponuke nahradila nielen Golf Cabriolet, ale aj Eos s pevnou strechou. Zjavne existuje dopyt po takomto druhu vozidla.

Volkswagen T-Roc má novú tvár, facelift priniesol aj dotykové plochy vnútriZdroj: Volkswagen

Motory pre inovovaný T-Roc budú veľmi podobné tým pred faceliftom, lebo paleta motorov sa vyvíja postupne, nie skokovo. Základom teda bude predokolka s litrovým trojvalcom a výkonom 81 kW (110 k). Prednú nápravu bude poháňať aj motor 1,5 TSI, ktorý má štyri valce, z toho vypínanie dvoch, a výkon 110 kW (150 k). Vrcholom pre bežné verzie bude dvojliter, tiež štvorvalec, s výkonom až 140 kW (190 k). Ten bude spojený s pohonom všetkých kolies 4Motion. Pre kabriolet budú z celej palety dostupné len základné dva predokolkové motory.

Volkswagen T-Roc má novú tvár, facelift priniesol aj dotykové plochy vnútriZdroj: Volkswagen

Volkswagen naďalej pokračuje v ponuke naftových motorov. Oba budú dvojlitre, len s rôznymi výkonmi. Základný bude mať 85 kW (115 k) a výkonnejší ponúkne 110 kW (150 k). Výkonnejší môže mať aj pohon 4Motion.

Vrcholom ponuky bude T-Roc R. Ten ponúkne dvojliter s výkonom až 221 kW (300 k) a krútiacim momentom 400 Nm. Takýto agregát a pohon všetkých kolies, spolu so sedemstupňovou automatickou  dvojspojkovou prevodovkou dokáže T-Roc R dopraviť k stokilometrovej rýchlosti za 4,9 sekundy.

Volkswagen T-Roc má novú tvár, facelift priniesol aj dotykové plochy vnútriZdroj: Volkswagen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Volkswagen Polo dostal facelift, čo prináša nové?Volkswagen Polo je pre automobilku stále veľmi dôležitým vozidlom. V ostatnej dobe mu síce...11. November, 2021
02Volkswagen Taigo mieri na Slovensko, čo má v základe?Volkswagen Taigo je rozšírením ponuky SUV značky Volkswagen. Veľkostne sa radí miedzi T-Roc...8. Október, 2021
03Volkswagen pridáva ID.5 ku svojim elektromobilom, je to SUV kupéVolkswagen postupne rozširuje ponuku elektromobilov aj v Európe. Nie, ID.6, sedemmiestny...12. November, 2021