Volkswagen Tiguan e-Hybrid s plug-in hybridom je aj rýchly, má režim GTE

Volkswagen nedávno inovoval jeden zo svojich naozaj dôležitých modelov, Tiguan. Modernizácia priniesla veľa vylepšení, ale podstata auta stále ostáva rovnaká. Je tradičný zástupca segmentu C a sekcie SUV. Bude v ponuke aj ako predĺžený Allspace, avšak my sme sa pozreli na krátku verziu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.10.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Volkswagen Tiguan e-Hybrid...

Auto-moto zaujímavosti

Nech zmeny posúvajú auto akokoľvek dopredu, jedno je jasné, v ponuke bude aj verzia, ktorá sa tvári športovejšie ako tie ostatné. R-Line. Ako je to teda z tohto pohľadu?

Vizáž R-Line

Bežné Tiguany môžu, najmä so striebornou farbou, vyzerať trochu všedne a nie príliš zaujímavo. Avšak aj toto je pre niekoho pozitívna správa. Nové svetlá, nový predok, zmenený zadok, ale pritom sused ani nevie, že toto je nové auto. Výborné proti závisti. Avšak výbava R-Line chce, aby bola vidieť, má poriadne športový nádych.

R-Line prichádza so zmenenými nárazníkmi. Vpredu je športovejší charakter neprehliadnuteľný a vzadu tiež vidno dve imitácie koncoviek výfuku. K tomu pekné zliatinové disky, ktoré sú znova pre vyhradené pre túto výbavu a aj s bielou dokáže takto vybavený Tiguan zaujať. Svoj podiel na výraznosti majú aj biele prahy, pričom lemy blatníkov ostali naďalej z čierneho plastu. Takže áno, Tiguan R-Line pôsobí zvonka športovo, bez ohľadu na použitý motor.

Volkswagen Tiguan e-Hybrid s plug-in hybridom je aj rýchly, má režim GTEZdroj: Autobazar.EU

Interiér so športovejšími sedadlami

Do vnútra je veľmi dobrý prístup cez štvoricu dverí a relatívne veľký kufor sa odokryje po otvorení rozmerného veka. Ak zaparkujete príliš tesno, tak sa ku batožine tadiaľto nedostanete. Aj plug-in hybridný Tiguan si necháva dostatočne veľký priestor s objemom až 476 litrov. Je to však menej ako nehybridné verzie modelu. O celých 140 litrov.

Avšak priestor pre posádku sa nemení a je ho prekvapivo veľa aj na zadných sedadlách. Čiastočný pocit stiesnenosti má na svedomí všadeprítomná čierna farba. Je nielen na čalúnení, ale aj na strope. Veď čiernou čalúnený strop je predsa športový. Hlavné znaky dynamickosti však prichádzajú vpredu. Sedadlá majú výraznejšie bočné vedenie a aj napriek tomu sú pohodlné na dlhé trasy. Volant, už tradične, dostal zrezanie v spodnej časti.

Volkswagen Tiguan e-Hybrid s plug-in hybridom je aj rýchly, má režim GTEZdroj: Autobazar.EU

Pohon s režimom GTE

Pohonné ústrojenstvo verzie e-Hybrid pozostáva zo spaľovacieho motora 1,4 TSI a elektromotorov. Celkový výkon sústavy je veľmi slušných 180 kW (245 k). Papierová hodnota zrýchlenia na stovku je rešpektuhodných 7,5 sekundy a maximum ďaleko prekračuje naše legálne limity. Je na hodnote 205 kilometrov za hodinu.

Pri plne nabitej batérii s kapacitou 13 kWh je naozaj zrýchľovanie Tiguanu R-Line veľmi svižné. Avšak ak je batéria úplne vybitá, tak elektromotor nepodporuje svojimi parametrami spaľovací motor a auto pôsobí pomalšie. Preto treba pri kúpe vedieť, či viete plug-in hybrid využiť. Na jedno nabitie dá v šisto elektrickom režime 40 kilometrov, alebo sa s radosťou zapája v režime GTE, ktorý energiu využíva najmä v prospech dynamiky.

Volkswagen Tiguan e-Hybrid s plug-in hybridom je aj rýchly, má režim GTEZdroj: Autobazar.EU

Podvozok s dobrými pneumatikami

Adaptívny podvozok je výborným spoločníkom na cestách. Najmä na tých našich a tiež v prípade športových ambícií vozidla a vodiča. V prípade normálneho a komfortného režimu je jazda príjemná a pri nastavení dynamického charakteru zase pritvrdí a naozaj poskytne tuhšie pruženie. Plug-in hybrid je výhradne predokolkou, ale to nie je zásadný problém.

Tiguan sa správa veľmi neutrálne až na ozaj extrémnej hrane prejde do nedotáčavosti, ktorú pri kladivovom princípe vyváži pretáčavosť po ubratí, keďže ťažké batérie sú vzadu. Avšak toto prichádza za hranicou, kde je potrebné aj hnedé bezpečnostné spodné prádlo. Za slušnými jazdnými vlastnosťami však nie je len nastavenie podvozku, ale aj obutie 19-palcových diskov. Pneumatiky Pirelli Scorpion sú naozaj univerzálne použiteľné.

Volkswagen Tiguan e-Hybrid s plug-in hybridom je aj rýchly, má režim GTEZdroj: Autobazar.EU

Cena

Volkswagen patril svojou cenovou politikou vždy do vyššieho spektra trhu. Avšak v prípade Tiguanu R-Line e-Hybrid je cena veľmi priaznivá. Kúsok na fotkách stojí 43-tisíc eur, čo je vzhľadom na použitú technológiu pohonu a vizáž auta naozaj veľmi príjemné prekvapenie. Na auto, ktoré disponuje adaptívnym tempomatom, udržiavaním v pruhu a vlastne celým balíkom Travel Assist, plus LEDkovými adaptívnymi svetlami je cena naozaj akciová. Cena je podporená aktuálnym Maxi bonusom 1 500 eur a má balík Technic so svetlami IQ.Light, systémom Discover Media a napríklad bezkľúčovým prístupom za zvýhodnenú cenu 2 500 eur.

Volkswagen Tiguan e-Hybrid s plug-in hybridom je aj rýchly, má režim GTEZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eurAj Volkswagen surfuje na vlne popularity SUV. Má ich v každej kategórii, ale najnovším...5. August, 2021
02Volkswagen Taigo mieri na Slovensko, čo má v základe?Volkswagen Taigo je rozšírením ponuky SUV značky Volkswagen. Veľkostne sa radí miedzi T-Roc...8. Október, 2021
03Prichádza nový Ford Tourneo Connect, delí sa o základy s VolkswagenomFord Tourneo Connect sme v predĺženej verzii skúšali len pár mesiacov dozadu a teraz...13. Október, 2021