Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Škoda Rapid 130 ako nová: Cena prekvapí!

Ak existuje kultové auto, ktorým vodič zažiaril v 80. rokoch, je to Škoda Rapid. Tento exemplár je na predaj v stave ako nový. Cenovka ťa dostane!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.11.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mobile.de

Škoda Rapid 130

Auto-moto zaujímavosti

Dlhé roky trvajúca renovácia vyústila do zrodu ešte výnimočnejšej rarity. Vďaka šikovným rukám maďarských úpravcov sa pozeráš na Škodu Rapid na predaj v najlepšom možnom stave.

Kultová Škoda Rapid 130

Toto auto patrilo svojho času medzi najžiadanejšie špecifikácie. Napriek tomu sa k jeho vlastníctvu dostali len vyvolení a je modlou úpravcov veteránov. Po revolúcii sa už dalo zohnať ľahšie a kúpiť sa dalo lacnejšie. Stačilo vtedy zaplatiť pár desiatok tisíc korún a automobilový fanatik sa dostal k predtým nedostupným autám. Doba nedostatku týchto áut je späť. Väčšina Rapidov už je „po smrti“ a zohnať zachovalý kus je výnimočným sviatkom. Škoda Rapid 130 v stave nového auta je teraz na predaj!

Z histórie

Táto legendárna škodovka vznikla na základoch typu 742. Čo znamenal tento model pre ponuku áut v 80. rokoch minulého storočia? Doslova zmietol zo stola konkurenčné autá. Novému majiteľovi dal štýlovejší interiér a najsilnejší motor. Škoda Rapid 130 ponúkala nové 4-piestkové predné brzdy, 5-stupňovú prevodovku a viacprvkové zavesenie zadnej nápravy. Vďaka tomu „delo škodovky“ dokázalo uháňať rýchlosťou 180 km/h!

Rarita na predaj

Koncom leta získal tento exemplár veteránske značky. Odvtedy najazdil iba 350 km a maďarský majiteľ ho predáva na známom nemeckom portáli. Tento Rapid 130 je prakticky nové vozidlo. Tuzexový sen väčšiny vodičov časov minulých sa v tomto stave v ponuke áut na predaj často neobjaví. Je tak dokonale zrenovovaný, že fotografie doslova berú dych. Posúď sám. 

Cena 48 800 eur!

Neexistuje lepšia príležitosť ako sa stať majiteľom exkluzívnej Škody Rapid. Má to však háčik. Cena je veľkým prekvapením. Za touto cenou sa skrýva drahá a rozsiahla prestavba.  háčik. Nachystaj si poriadny balík peňazí. Za dokonalý artikel vysolí nový majiteľ šialený balík peňazí. Táto Škoda Rapid v top stave je na predaj za 48 800 eur. Ako hodnotíš túto ponuku?

Zdroj: Veteran Auto, Mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Konkurencia Škody: Normálne lacné auto za 15 000 eurInteriér prešiel radom zmien a moderných úprav. Cena bude vyššia, nič však nenasvedčuje...10. November, 2023
02Made in Slovakia: Najbezpečnejší Superb všetkých čias! Po prvýkrát v histórii sa bude vlajková loď Škody vyrábať v inej krajine. Superb sa bude sa...6. November, 2023
03Neriskuj zadržanie dokladov: Kedy vymeniť pneumatiky za nové? Na veku nezáleží, ale na technickom stave áno. Ak policajt zistí, že stav pneu je...8. November, 2023