Slovenský unikát: Zubor V8 monštrum na platforme Dodge RAM 1500

Red Bull Zubor 5,7 V8 monštrum je všetko len nie rodinný minivan. Disponuje dĺžkou 6 metrov. Ide o eventové vozidlo, ktoré má zabezpečiť skvelú zábavu, dokonalý zvuk a nezabudnuteľný zážitok. Je postavený na základe Dodge RAM 1500. Na divákov neútočí zbraňami a balistickou ochranou, ale dobrou náladou. Určite ho neprehliadneš!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.12.2020
Diskusia:

Video: Red Bull Zubor V8...

Auto-moto zaujímavosti

Skvelá hudba a zábava sú pre Zubor samozrejmosťou. Zubor je postavený na objednávku pre Red Bull. Firma ho využíva na marketingové účely, reklamu a pri organizácii akcii, kde vždy zažiari. Priťahuje na seba pohľady všade, kde sa objaví. Drsný imidž robí z neho štýlové reklamné vozidlo, ktoré nepotrebuje pancier ani špeciálne schopnosti. Toto vyhotovenie vyniká použitou zvukovou technikou a vybavením, ktoré z neho robia špeciál zábavy a dobrej atmosféry. Najnovší eventový kráľ Red Bullu je plný špeciálnych technológií. Koncert pre 2 000 ľudí mimo zaužívaných miest? Žiaden problém. Mimo pandémie sa nezastaví ani na chvíľu a je mimoriadne žiadaným spestrením každej párty.

Red Bull ZuborZdroj: redbull.com" data-iml="111213.96500011906

Okrem toho vďaka vzhľadu a veľkosti, má až 6 metrov, neexistujú pre jeho využitie žiadne obmedzenia. Tento kolos by si pokojne mohol zahrať aj vo filme. Ak si myslíš, že ide len o predvádzacie vozidlo, si na omyle. Zubor si poradí aj v teréne. Pokojne zvládne aj výzvy, ktoré ponúka trať na Slovakia Ringu. Nerobí mu problém prudké stúpanie ani klesanie, prekážky a diery, či ťažký terén a nepriazeň počasia. Hravo sa vyhrabe z hustého blata, snehu, dokonca prekvapí priechodnosťou aj v prípade zamrznutej vozovky.

Red Bull Zubor Wake Tour 2020 (Red Bull Zubor 5,7 V8 monštrum s dĺžkou 6 metrov)Zdroj: redbull.com" data-iml="4192.9350001737475

Stojí na platforme kultového Dodge RAM 1500. Všetky vychytávky ponúka osadená nadstavba s hudobnou výbavou. Na palube čakajú reproduktory značky JBL so štandardným výkonom 400 W s maximálnym výkonom až 1200 W. Nie, jeden reproduktor nikdy nestačí. Preto Zobor ponúka hneď 4 pre absurdne dokonalé ozvučenie. Ešte lepší zážitok zabezpečí vysúvateľná strecha s vlastným osvetlením a mixážnym pultom od firmy Pioneer. Hlavné pódium sa môže pochváliť duom televízorov Samsung. Ďalší televízor dostal miesto v zadnej časti. Niečo pre milovníkov hier? Sony Playstation priamo na palube. Túto zábavu zabezpečuje benzínový motorgenerátor s výstupom 2,6 kW, pokiaľ sa práve nepoužíva externý zdroj elektriny. Výkon zabezpečuje benzínový 8-valcový motor s objemom 5,7 litra. Prečo sa volá Zubor? Vďaka hmotnosti, vozidlo váži 3,3 tony. Rovnako za to môžu mega rozmery. Výška 2,27 metra a šírka 2,285 metra.

Red Bull ZuborZdroj: redbull.com/ Filip Nagy

Jazda s týmto kolosom je splneným snom. Teda v prípade, že nie je cieľom jazdiť na spotrebu. Tento kolos „žerie aj trávu pri ceste.“ Jedine, že by si rátal so spotrebou ešte viac ako 10 litrov na 100 kilometrov, viac ako 20 litrov, či dokonca viac ako 30 litrov na 100 kilometrov a nemal problém túto zábavu zaplatiť. Zaujíma ťa maximálka? Pekných 170 kilometrov za hodinu. Áno na palube tanku s bojovou technikou v podobe šialene dobrej muziky.

Red Bull ZuborZdroj: redbull.com

Primárne sa Zobor využíva na realizáciu kultúrnych a športových podujatí, ako je však jasné automobilovému fanatikovi ponúkne omnoho viac. Chcel by si si zajazdiť s týmto strojom v našich horách a rozprúdiť zábavu kdekoľvek ťa napadne? Dúfajme, že pandémia čoskoro umožní stretnutia naživo s podobnými unikátmi. Držme si palce. Dohodni si ako motiváciu v týchto ťažkých časoch návštevu niektorej z Red Bull akcií plánovaných v budúcom roku. Je veľmi pravdepodobné, že tam stretneš aj túto raritu!

Red Bull ZuborZdroj: youtube.com/TouchIT

Slovenský unikát: Zubor V8 monštrum na platforme Dodge RAM 1500

Red Bull ZuborZdroj: redbull.com

Zdroj: redbull.com, instagram/redbullsk, youtube.com/TouchIT

Red Bull Zubor V8 monštrum

Video: Red Bull Zubor V8 monštrum zo SR

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Tip na darček - šliapacie autíčko: Mini Škoda kabriolet z ČR!Dopraj deťom vlastného veterána, o ktorého sa môžu s láskou starať. Originálnejší darček...16. December, 2020
02BMW Alpina B10 4,6 Touring: Combi rarita na predaj za koľko? Slávne BMW Alpina B10 4,6 Touring combi pokorí rýchlosť 270 km/h. Tento diamant s 4,6 V8...6. December, 2020
03Vzácna Škoda na predaj na Ebayi: Nájazd len 49 250 kmNájsť v dnešnej dobe v ponuke áut na predaj starú Škodu Favorit Forman je výnimočnou...8. December, 2020