Sms za volantom? Po tomto videu nikdy!

Šokujúca bezpečnostné reklama si vybrala zaujímavý spôsob ako poukázať na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom! Divákov prinútila sa zamyslieť na základe vtiahnutia do samotného deja autonehody! Aké boli ich reakcie? Sleduj video!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
03.01.2016
Diskusia:

Sms za volantom? Po tomto...

Auto-moto zaujímavosti

Používanie telefónu za volantom

Väčšina z nás nevenuje nebezpečenstvu používania telefónu za volantom veľkú pozornosť. Pritom o riziku a nebezpečí vieme všetci, a práve v tom je ten háčik. Všetci túto skutočnosť ignorujeme! Oplatí sa zamyslieť aký reálny dopad môže mať čo i len prečítanie textovej správy za volantom!

Sms za volantom? Po tomto videu nikdy!Zdroj: cnn.com

Stačí sekunda nepozornosti!

Pozornosť vodičov počas jazdy pritom najviac odvádzajú práve displeje mobilných telefónov. Čo sa môže stať, keď sa vodič len na chvíľku prestane venovať jazde? Hroziaca pokuta, ktorú možno za telefonovanie bez hands-free dostať, je to "najlepšie" čo sa vám v tomto prípade môže stať. Omnoho znepokojúcejšie je vysoké riziko havárie zapríčinenej zníženou pozornosťou. Táto bezpečnostná reklama účinne dokazuje potenciálne fatálne následky používanie telefónu počas jazdy! 

Sms za volantom? Po tomto videu nikdy!Zdroj: youtube.com

Ako účinne upozorniť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom?

Šokujúca bezpečnostné reklama si vybrala zaujímavý spôsob ako poukázať na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom! Divákov prinútila sa zamyslieť na základe vtiahnutia do samotného deja autonehody! Aké boli ich reakcie? Spôsob, aký si tvorcovia vybrali na pochopenie hroziaceho nebezpečenstva, ťa prekvapí! 

Sms za volantom? Po tomto videu nikdy!Zdroj: youtube.com

Sms za volantom? Po tomto videu nikdy!Zdroj: youtube.com

Sleduj video!

Video: Prečo nečítať správy za volantom?

Je čas sa zamyslieť!

Počas bežného filmového večera v kine prekvapilo divákov niečo nečakané, v okamihu sa stali súčasťou deja. Stačilo divákom počas pokojnej scény poslať textovú správu. Po tom, čo očami skontrolujú displej telefónu, ocitnú sa v strede autonehody! Väčšina z nás si vytiahnutie telefónu ani neuvedomí. Reakcia divákov na ich nečakané vtiahnutie do deja nabáda k zamysleniu. 

Sms za volantom? Po tomto videu nikdy!Zdroj: youtube.com

Nikdy nečítaj správy za volantom!

Túto bezpečnostnú reklamu vytvoril Volkswagen a získala si pozornosť celého Hong Kongu. Postupne sa o nej začalo rozprávať na internete a získala si tak celosvetovú pozornosť. To, či toto upozornenie niečo zmení, je otázkou pre každého z nás. Ako veľmi si ceníš svoj život ty? Je textová správa natoľko dôležitá, že si ochotný za ňu zaplatiť tým najcennejším? Stop znižovaniu pozornosti za volantom!

Prečo nečítať správy za volantom?Zdroj: youtube.com

zdroj: dailymail.co.uk, cnn.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Elektrická formula zo Slovenska! Ak si myslíš, že je reč o podnikateľskom projekte podobnom slovenskému Aeromobilu, nie je...22. Január, 2016
02Video: Nikdy nemachruj s Jeepom!Prvá fotografia je dokonalým zobrazením toho, ako si predstavujeme jazdu s Jeepom. Netreba...29. December, 2015
03Video Tesly Model X, ktoré ťa pobaví!Ak poznáš Teslu, vieš, že spoločnosť naozaj vie, ako prekvapiť svojich zákazníkov! Pri...30. December, 2015