Superšportové Audi delo: 680 koní odvezie 480 l nákladu!

Nadchádzajúca novinka z Nemecka nemá konkurenciu. Ponúkne brutálne parametre + objemný kufor! 680 koní Audi PB18 odvezie 480 l nákladu! Je sa na čo pozerať a nielen. Čo sa týka parametrov, milí auto moto fanatici, máme sa na čo tešiť! Neskutočná dokonalosť. Konečne praktický superšport, posúď sám!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.09.2018
Diskusia:

Video: Audi PB18 E-Tron

Auto-moto zaujímavosti

Nadchádzajúca novinka z Nemecka nemá reálnu konkurenciu. Sen na kolesách, praktický superšport Audi PB18, predstavený na podujatí Concours d'Elegance v americkom Pebble Beach doslova berie dych. Je sa na čo pozerať a nielen. Čo sa týka parametrov, milí auto moto fanatici, máme sa na čo tešiť.

Audi PB18 e-tron Concept (2018)Zdroj: netcarshow.com" data-src="/Audi-PB18_e-tron_Concept-2018-infographic.jpg

Koniec Audi R8

Audi s príchodom 2. generácie R8 dalo svojmu "sánka dole" modelu stopku. Nie je tajomstvom, že karty zamiešajú nové "chúťky" automobilky vsádzajúce na elektrickú energiu. Šušká sa o nepríjemnej konkurencii pre Teslu.

Audi PB18 e-tron Concept (2018)Zdroj: drivernews.us

Praktický superšport na obzore

Praktický superšport. Sen celého automobilového priemyslu. Vytvoriť automobil s vlastnosťami superšportu, ktorý bude disponovať veľkým objemom kufra a zároveň vraždiacimi parametrami. Automobilke so 4 kruhmi v znaku sa to zrejme podarí. Praktický superšport, ktorý nemá konkurenciu, je na obzore.

Audi PB18 e-tron Concept (2018)Zdroj: bmwblog.com

Brutálne parametre + objemný kufor

Nový koncept ide do útoku tak povediac bez nádychu. Ponúkne brutálne parametre + vysnívanú úžitkovosť. Poďme k veci. 680 koní Audi PB18 odvezie až 480 l nákladu! Čo dodať,  vysnívaný cestný monopost, vitaj na scéne!

Audi PB18 e-tron Concept (2018)Zdroj: drivernews.us

Pohon

Audi PB18 poháňajú 3 silné elektromotory. Prvý motor má na starosti 204 koní prednej nápravy. Ďalšie duo elektromotorov sa delí o zadné kolesá. Celkom produkuje až 612 koní. Nesedia ti počty? Áno, nie je to chyba. Skutočný výkon bude "len" 680 koní a 830 Nm krútiaceho momentu.

Audi PB18 e-tron Concept (2018)Zdroj: drivenews.us

Špeciálna "záloha výkonu"

Výkon ráta s podporou, ktorá "vystrelí" krátkodobý výkon na hranicu 775 koní. To je skutočne slušný výkon šprintéra. Výsledná akcelerácia? Z 0 na 100 km/h superšportové delo zrýchli za neuveriteľné 2 sekundy!

Chladenie, dojazd, nabíjanie

Akumulátory Audi používajú články s tuhým elektrolytom, ktoré sú chladené vodou. Kapacita batérie 95 kWh by mala podľa nového meracieho cyklu WLTP dosiahnuť dojazd 500 kilometrov. Batérie sa vyznačujú plnou kompatibilitou s 800 V nabíjacími stanicami. Z toho plynie výhoda rýchleho 15 minútového nabíjania aj pomocou indukcie. Odhad dojazdu, vzhľadom na odhalené detaily, pôsobí realisticky.

Audi PB18 e-tron Concept (2018)Zdroj: drivernews.us

Doplnkové vlastnosti

Výbornú spoľahlivosť zabezpečí špeciálny brzdný systém. Čo dokáže? Kotúče a ojnice používa iba v momente požadovaného účinku, keď vodič výrazne zatláča pedál. Inak využíva systém len elektromotory, vďaka čomu sa zabezpečí efektívnejšia regenerácia energie.

Čo ponúka interiér?

Interiér sa nesie v duchu hesla "totálna orientácia na vodiča." Ten riadi úplne všetko. Samozrejmosťou je možnosť využívať výhody rozšírenej virtuálnej reality. Premietanie na prednom skle, zobrazovanie informácií o vozovke a situácii na ceste je príjemný bonus.

Audi PB18 e-tron Concept (2018) - interiérZdroj: drivernews.us

Praktický superšport stvorený na úspech

Vozidlo je ako stvorené na dosahovanie rekordov. Akých, to ukáže čas. Momentálne je sériová podoba vo fáze konceptu. Už teraz je však jasné, že sa dočkáme aj produkčného modelu.

Audi PB18 e-tron Concept (2018)Zdroj: techheadlines.us

Sleduj video

Experti vytvorili stroj s bezkonkurenčnými vlastnosťami. Tím odborníkov namiešal v podobe šialeného superšportu zaujímavý kokteil úžitkovosti a pretekárskych parametrov. Pokochaj sa pohľadom na toto dielo hodné obdivu! Audi PB18 je hotová dokonalosť, posúď sám. Sleduj video.

Zdroj: thedrive.com, electrek.co, engadget.com, drivernews.us, paultan.org

Video: Audi PB18 E-Tron

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Kat Škody Octavia: Toyota combi - priestor pre nohy až 928 mm!Praktické vlastnosti skombinované s dostatkom priestoru, to "pravé orechové" pre väčšinu z...16. September, 2018
02Hummer z ČR: Najextrémnejší off-road = 1 200-koňové Bureko 6x6!Fanatik Hummerov z Čiech vyrába vlastné originálne Hummery. Najextrémnejší "off-road...12. September, 2018
03Mobilná jadrová elekráreň z Ruska: 310-tonový kolos s reaktormi! Mobilná jadrová elektráreň TES-3 patrí k šialeným objavom, ktoré na svete nikto iný...20. September, 2018