Supra Paula Walkera: Trhák z Rýchlo a zbesilo na predaj za koľko?

Kto videl Rýchlo a zbesilo a nevšimol si krásnu oranžovú Supru, ktorá doslova kraľuje kráse všetkých mašín vo filme? Jej hodnotu ešte viac dvíha skutočnosť, že bola riadená zosnulým hercom Paulom Walkerom v niekoľkých dieloch natáčania filmu. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.06.2021
Diskusia:
Zdroj: barrett-jackson.com

Video: Toyota Supra Paula...

Auto-moto zaujímavosti

Označenie 744. Hviezda nie jedného, ale hneď dvoch dielov slávneho filmu. Kto videl Rýchlo a zbesilo a nevšimol si krásnu oranžovú Supru, ktorá doslova kraľuje kráse všetkých mašín vo filme? Jej hodnotu ešte viac dvíha skutočnosť, že bola riadená zosnulým hercom Paulom Walkerom v niekoľkých dieloch natáčania.

Toyota Supra Paula Walkera ide do aukcie! Hlavný aktér z filmu Rýchlo a zbesilo na predaj za koľko?Zdroj: jalopnik.com

Z histórie 

Toyotu Supra štvrtej generácie A80 sériovo vyrábali od mája 1993 do augusta 2002. Nebolo o nej toľko počuť a na moment sa po nej zľahla zem. Model GR Supra A90 zažiaril až v roku 2019 ako najsilnejšia a najostrejšia generácia Supry. Supra v pôvodnej farbe s bledou perleťovou farbou Lamborghini Diablo Candy Orange a slávnym motívom „Nuclear Gladiator“, ktorý navrhol Troy Lee, nemôže ostať bez povšimnutia. Efekt „všetky oči na mne“ je s touto mašinou zaručený. Môže za to aj soundtrack filmu, ktorý akoby bol „vytrhnutý“ z automatickej Supry.

Toyota Supra Paula Walkera ide do aukcie! Hlavný aktér z filmu Rýchlo a zbesilo na predaj za koľko?Zdroj: jalopnik.com

Slávna Toyota Supra Paula Walkera v Rýchlo a zbesilo

To, že sa za týmto strojom rozhodne otočíš, má na svedomí predný spojler Supry a bočné prahy Bomex. K tomu kapota v štýle TRD, hliníkové dvojplošník zadného krídla APR a 19-palcové disky Dazz Motorsport Racing Hart M5 Tuner , sa postarajú o poriadne divadlo. Máme tu továrenské turbodúchadlo poháňané slávnym 3,0-litrovým preplňovaným radovým motorom 2JZ-GTE spojeným so 4-stupňovou automatickou prevodovkou. Výsledok? Impozantné parametre, skvelá história vozidla. Čo viac si možno priať? Snívaš o podobnom stroji? Zbystri pozornosť, je na predaj .

Pohon

Spomínaný 3,0-litrový atmosférický motor so 6 valcami 2JZ-GE a twin-turbo 2JZ-GTE dokáže v najsilnejšej verzii produkovať výkon 324 k pri 5600 otáčkach za minútu a dosahuje krútiaci moment 427 Nm pri 4000 otáčkach za minútu. Motory 2JZ Toyoty sú ako stvorené na driftovanie. Driftérske šou na nich sú známe nielen z filmov. Bežne z nich je vytlačený výkon až 1000 koní.

Toyota Supra Paula Walkera ide do aukcie! Hlavný aktér z filmu Rýchlo a zbesilo na predaj za koľko?Zdroj: barrett-jackson.com

Certifikát pravosti + „filmový herec“  v 2 dieloch filmu

Majiteľ k lukratívnej príležitosti a investícii s vidinou budúceho nárastu ceny pridáva podrobnú dokumentáciu, ktorá je súčasťou vozidla, a certifikát pravosti. Automobil vyrobil Eddie Paul v obchode The Shark Shop v El Segundo v Kalifornii pre prvý film a pôvodný staviteľ ho priniesol späť a upravil pre svoju úlohu „Supra Slap Jacka“ v ďalšom pokračovaní úspešného filmu.

Toyota Supra Paula Walkera - scéna z filmu Rýchlo a zbesiloZdroj: youtube.com/TomoNews US

Jedinečná investičná príležitosť

Oranžová Toyota Supra A80 agenta Briana O’Connera nebude na nového majiteľa čakať dlho. Ponáhľaj sa s výberom investičných kovov a peňazí z rodinného trezoru. Odmenou ti bude nemožne netradičný automobil, ktorý bude trhákom všade tam, kde sa objaví a zarobí svojmu novému majiteľovi tučný balík peňazí. Hlavný aktér z populárneho filmu Rýchlo a zbesilo mieri do aukcie. Za koľko? Nebude to žiadna akciová cena. Auto sa stalo jedným z najuznávanejších vôbec a môže byť zodpovedné za vysokú cenu dnešných dobových vozidiel s podobnými parametrami. Toyota Supra šialenstvo na kolesách musíš vidieť. Aké je cena?

 Toyota Supra Rýchlo a zbesilo Paul Walker - interiérZdroj: barrett-jackson.com

Rarita O’Connerova Supra - cena

Pozeráš sa na najznámejšiu Toyota Supru na svete. Supra 4. generácie je 1 z 8 exemplárov, ktoré si zahrali pri nakrúcaní prvej časti filmovej série úspešného filmu Rýchlo a zbesilo. Tento výnimočný unikát sa bude predávať na aukcii Barrett-Jackson už od 17. do 19. júna 2021 v Las Vegas. Množstvo filmových scén vzniklo práve v tomto automobile. Jeho zberateľská hodnota je nevyčísliteľná. V roku 2015 bola iná Supra z nakrúcania prvej časti filmu vydražená za 185-tisíc dolárov. Šlo o vozidlo, v ktorom zosnulý Paul Walker nikdy nesedel. Šušká sa o cene tohto exemplára omnoho vyššej ako 200 000 amerických dolárov.

VIN číslo: JT2JA82J3R0009030
Farba exteriéru: ORANGE
Farba interiéru čierna/farebná
Prevodovka 4-stupňovou automatickou prevodovkou
      

Zdroj: barrett-jackson.com, jalopnik.com, TS toyota

Toyota Supra Paula Walkera z Rýchlo a zbesilo na predaj v aukcii

Video: Toyota Supra Paula Walkera z Rýchlo a zbesilo - na predaj v aukcii BARRETT-JACKSON

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Miliónový nájazd, cena 14 900 €: Kráľ výdrže s 909 611 km! Kráľ výdrže, o ktorom sa často nehovorí, predviedol nečakane dlhú životnosť. Toyota Land...16. Jún, 2021
02Nová Kia Sportage: Trhák zo Žiliny s drsnejším vzhľadom!Ako bude vyzerať trhák zo Žiliny? Podľa všetkého sa od kórejského modelu nebude príliš...10. Jún, 2021
03Video: Suzuki Grand Vitara vs. 156-tonový obor BelAZ 75306Ako dopadne zrážka terénneho osobného auta s jezdným z najväčším áut na svete? 156-tonový...8. Jún, 2021