Švédsky experiment: Volvo jazdí aj bez polovice vozidla!

Ak na ceste spozoruješ auto, ktorému chýba celá zadná polovica, budeš si 100 % istý, že nebude schopné jazdy. Čo všetko staré Volvo dokáže? Nebudeš veriť vlastným očiam. Jazdiť sa dá aj s polovicou Volva! Neveríš? Sleduj video. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.07.2019
Diskusia:

Švédsky experiment: Volvo...

Auto-moto zaujímavosti

Ak na ceste spozoruješ auto, ktorému chýba celá zadná polovica, budeš si 100 % istý, že nebude schopné jazdy. Robíš chybu, Volvo dokáže čokoľvek!

Nesmrteľné Volvo

O nesmrteľnosti Volva kolujú legendy. Niet sa čomu čudovať. Čo všetko staré Volvo dokáže?  To, čo predvádza na cestách aj mimo nich je hodné obdivu. Špeciálne, ak je reč o netradičných schopnostiach, ktoré mu môžu iné autá len závidieť.

Jazdiť sa dá aj s polovicou Volva!Zdroj: youtube.com/moget movies " data-iml="1565210947344

Jazda bez polovice vozidla

Prípadom takej nečakanej „funkcie“ je aj schopnosť jazdy len s 1 polovicou vozidla. Len si predstav, ako inak na smrť odkázaný prerezaný trup auta jazdí bez celej zadnej časti Volva. Presne to je so starým Volvom možné.

Pri svojom pokuse vzali hlavní aktéri videa „do parády“ starší model, ktorý obetovali svojmu experimentu. Pri pokuse prišiel automobil o život. Automobil rozrezali na polovicu s cieľom ďalej jazdiť. Zbytočne sa budeš riadiť skúsenosťami alebo vlastnosťami konštrukčného riešenia.

Ako je to možné?

To, ako pokus dopadol, je zo značnej miery ovplyvnené konštrukčným riešením. Toto Volvo patrí k modelom nazývaným „všetko vpredu." Čo to znamená? Takmer všetky dôležité časti sú umiestnené v prednej časti modelu. Automobil disponuje predným pohonom kolies, nachádza sa tu motor, prevodovka, komponenty brzdového systému, dokonca aj kúrenie a chladenie sú osadené v prednej časti vozidla.

Nutné predpoklady úspechu

Napriek tomu viaceré dôležité časti sídlia v zadnej časti automobilu. Ako sa to dá vyriešiť? Elektrický a brzdový okruh je možné uzavrieť. V prípade výfuku je možné vývod výfuku smerovať k zadným tlmičom alebo k hornej časti. V prípade takej úpravy je vedľajším efektom hlučný zvukový prejav.

Hlavní aktéri experimentu našli inšpiráciu na internete - Vtipný nápis na automobile rozrezanom na polovicu hovorí: Zdroj: funnnyjunk.com" data-atf="0" data-iml="1565214602228

STK po testovaní

Nepríjemným prekvapením po „veľkom dni“ bola dobrovoľne vykonaná návšteva STK po testovaní. Testovanie nemohlo skončiť inak ako zaradením do skupiny "körförbud." Označenie zákaz ďalšej jazdy však vôbec nekazí povesť Volva. Tento test je dôkazom, že na Volvo sa dá spoľahnúť aj v tých najmenej očakávaných situáciách.

Sleduj video

Ako najlepšie otestovať úpravu vozidla? Švédsky pokus sa rozhodol pre populárnu cestu k najbližšiemu McDonaldu. Čo sa stane, ak polovica Volva chýba? Pozri sa na výsledok unikátneho švédskeho experimentu. Presvedčí ťa, že s Volvom nič nie je nemožné. Nebudeš veriť vlastným očiam. Jazdiť sa dá aj s polovicou Volva! Sleduj video. 

youtube.com/moget movies 

Zdroj: @Youtubefunnyjunk.com

Švédsky experiment: Volvo dokáže jazdiť aj bez polovice vozidla!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

012 000-koňová Lotus beštia: Najvýkonnejšie sériové auto na svete!Výkon 2000 koní. Hmotnosť 1680 kg. Maximálna rýchlosť 320 km/h. Dojazd 400 km. To sú...18. Júl, 2019
02Na predaj 500-koňové BMW Alpina B7: Nájazd len 35 705 km!Pozor, exemplár, ktorý v ponuke áut len tak nenájdeš, mení majiteľa. Automobilová lahôdka s...28. Júl, 2019
03Raritné zvýšenie výkonu so zariadením Black & DeckerŠialený pokus o zvýšenie výkonu sa pre majiteľa Holdenu Commodore neskončil dobre. Extrémne...24. Júl, 2019