Top 10 zelených áut na Autobazar.EU

Označenie farby, zelená, získalo postupom času trochu iný, taký ekologický nádych. Čím viac je auto eko, tým je viac zelené. V USA majú dokonca aj oblasti, kde sú špeciálne parkovacie miesta pre zelené autá. My sme vybrali 10 pekných zelených áut z aktuálnych inzerátov.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.07.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Top 10 zelených áut na...

Auto-moto zaujímavosti

Avšak nešli sme do preneseného významu, ale do reálneho. Proste sú zelené svojou farbou. Jedinou podmienkou bolo, že takto zelené auto musí byť do 10-tisíc eur. No a musí byť zelené. Naviac sme sa snažili usporiadať ich aj podľa výraznosti od tej najostrejšej po najelegantnejšiu.

1. Škoda Fabia Combi RS

Aká je charakteristická farba pre modely RS od Škody? Modrá. A preto je práve táto viac ojedinelá zelená tiež zaujímavou voľbou. Pôsobí unikátne a tiež má wau efekt. Aj napriek tomu, že to je vlastne Fabia dve generácie dozadu, vyzerá veľmi pekne. Je možné, že práve Fabia Combi RS je jedným z najkrajších prevedení druhej generácie Fabie.

Hovorí sa, že motory vo Fabii RS neboli vždy spoľahlivé, ale to nemení nič na fakte, že to može zlepšiť pravidelný servis a kontrola rozvodovej reťaze.

https://www.autobazar.eu/skoda-fabia-combi-14-tsi-rs-id19334153.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

2. Renault Clio Grandtour

Keď hľadáme zelené autá, tak nesmieme obísť tento kúsok. Je fakt až tak zelený, že je otázne komu slúžil ako služobné auto. Reálne táto farba vo vzorkovníku nebola. Teda aspoň na Slovensku. Clio Grandtour je konkurentom práve Fabie Combi a ponúka dynamickejšie línie. Má napríklad skrytú kľučku zadných dverí.

S motorom 1,5 dCi, ktorý má výkon 66 kW (90 k) má nielen dosť výkonu, ale najmä masívny krútiaci moment a extrémne nízku spotrebu. Reálne sa s ním dá jazdiť za menej ako 4 litre.

https://www.autobazar.eu/renault-clio-grandtour-energy-dci-90-intens-id19296337.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

3. Mazda 2

Aj Mazda má v ponuke pikantnú farbu. Teda aspoň mala. Už teraz sa snaží hrať to na eleganciu. Ale jedna z predchádzajúcich dvojek mala ostrú zelenú tiež v ponuke. Je až škoda, že takúto farbu Mazda nedávala na väčšie modely. Predstavte si veľkú šestku kombi s takýmto odtieňom.

Reálne je Mazda 2 nenáročným mestským autom už za naozaj prijateľnú cenu. Nie každému musí sadnúť dizajn, výrazne zostarol príchodom novej generácie, avšak keď ich priamo neporovnáte, tak sa tvári modernejšie aj táto verzia.

https://www.autobazar.eu/mazda-2-13-mzr-te-id19392381.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

4. Fiat Qubo

Viete vôbec, že existuje takéto auto? Fiat reflektoval potreby menších dodávkových vozidiel a spolu s vtedajšími a vlastne aj dnešnými partnermi, Peugeotom a Citroenom vytvoril malú alternatívu. Pre koho? Pre pizzérie, rozvážky kvetov, pre remeselníkov. A keď už mali takéto auto hotové, tak pripravili aj jeho osobnú verziu.

Osobná verzia má pokračovanie zošikmeného okna a je naozaj malá. Ale hlavne má zelenú farbu. Rovnako ostrú ako predchádzajúce autá. V ponuke bol tento model aj s celkom spoľahlivým naftovým motorom 1,3 Multijet.

https://www.autobazar.eu/fiat-qubo-13-multijet-id19292384.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

5. Volkswagen Golf

Už nebude dlho trvať a Volkswagen Golf štvrtej generácie bude možné považovať za veterán. Kto si pamätá vie, že bol predstavený v roku 1998, rovnako ako napríklad Alfa Romeo 156. Vtedy mal práve zelenú farbu ako tú prezentačnú, s ktorou sa predvádzal na prezentačných fotografiách.

Teraz sú tieto autá za ceny od 500 eur do extrémnych súm za verziu R32. Ale s obyčajnou 1,6-tkou s automatom so štyrmi stupňami sa nedostanete ani na 2000 eur. A pritom je to naozaj zelený kúsok.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-golf-16-basis-a-t-id19046978.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

6. Daihatsu Taft

Toto je auto, o ktorom vie málokto. A je väčšou raritou ako Ferrari 458 Italia, v našich končinách. Lenže skúste to rozprávať večer na diskotéke. Malý off-roadík dokáže odviezť až 6 osôb, pričom predné dve sedadlá sú tradične umiestnené a zadné sú na štýl starších Land Roverov Defender.

Taft však spĺňa požiadavku na zelenosť. Nie je to však motorom, ktorý má objem 1,6 litra a výkon 49 kW (67 k). Je to nádherný historický kúsok, ktorý má šancu si zachovať hodnotu.

https://www.autobazar.eu/daihatsu-taft-f20-l-id19400723.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

7. Peugeot 307

Francúzska automobilka spravila s modelom 307 veľkú revolúciu a po už zastaralom 306 bol naozaj prevratným autom. Mal všetko, čo moderné auto malo mať a ponúkalo moderný dizajn a moderné technológie. Naviac po facelifte získal ešte zaujímavejší predok so štíhlymi a trochu natiahnutými reflektormi.

Facelift vo veľkom riešil aj problémy predfaceliftových verzií a už sa nestávalo tak často, že do dňa od výmeny žiarovky odišla ďalšia. No a facelift priniesol aj peknú zelenú farbu, ktorá je znova ojedinelým zjavom na cestách.

https://www.autobazar.eu/peugeot-307-16-hdi16-hdi-po-stk-klima-servo-aaaid19402417.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

8. Jaguar X-Type Estate

Zlé jazyky tvrdia, že X-ko nie je Jaguar, že to je len prezlečený Ford Mondeo. A nedá sa nesúhlasiť. Motory mal najmenší Jaguar dovtedajšej ponuky rovnaké, podvozok tiež. Ale karoséria hovorila, že sa jasne hlási ku britskej automobilke. Vlastne príbuznosť s Mondeom predurčuje aj fakt, že udržiavanie nebude práve náročné.

Z ceny do 3-tisíc eur sú naozaj zaujímavou alternatívou práve k Mondeu. X-Type totiž nezostarol tak výrazne a nie je na každom rohu ako práve Mondeo tretej generácie. Má síce menej miesta, ale to nevadí, stále vyzerá dobre. A má farbu, ktorá je blízko British Racing Green.

https://www.autobazar.eu/jaguar-x-type-estate-20-d-executive-id19232946.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

9. Opel Omega Caravan

To boli časy! Opel mal auto, ktoré bolo vo vyššej strednej triede a bolo úspešné. Omega s oblými tvarmi bola naozaj zaujímavým autom, do ktorého sa dával aj motor V6 s objemom tri litre. Ale najviac bolo naftových 2,5-litrových agregátov. Veľký priestranný sedan doplnilo aj kombi, ktoré malo naozaj priestor aj na prespanie.

Tmavozelená farba je druhou najvýraznejšou po tmavočervenej, ktorú malo naozaj veľa kusov. Verzia po facelifte ešte trochu priostrila oblé tvary, ale veľkosti ostali. Teraz je ojedinelým zjavom na cestách.

https://www.autobazar.eu/opel-omega-caravan-20-id17140534.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

10. Toyota Previa

Zelenú farbu mala v ponuke aj Toyota Previa. Táto generácia už nemala šialené riešenie predchodcu s motorom v strede a pohonom zadnej nápravy. Už to je klasická predokolka s motorom vpredu. A je obrovská. Priestoru je naozaj na rozdávanie a môže sa postaviť takmer aj dnešným menším osobným vanom ako je napríklad Citroen Spacetourer.

Vonku zelená, vnútri sivá a sedem miest. To znamená, že je variabilita zaručená aj vďaka tomu, že každé sedadlo je samostatné.

https://www.autobazar.eu/toyota-previa-24-vvt-i-id18461656.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Škoda Favorit

Vyblednutá zelená bola jednou z pastelových farieb, ktoré dominovali ponuke prvých Favoritov. Vtedy sa o metalízach príliš nehovorilo, tak toto boli odtiene, ktoré zaplavili cesty. Nájsť dnes pekný kúsok je celkom rarita, lebo tieto autá padli ako obete šrotovného. Verzia 135 L je základom s tradičným hnedým interiérom a karoséria má naviac pôvodnú masku chladiča so znakom na strane.

https://www.autobazar.eu/skoda-favorit-1.3-135-l-cz-62600-km-1maj-id16492440.html

Top 10 zelených áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Auto, ktoré nikto nechce ani za 500 €!Svet automobilov je nesmierne pestrý a prináša rôzne príbehy. Príbehy úspechov a pádov, oba...19. Júl, 2021
02Ktorá farba auta stráca na cene najmenej? Žlté alebo červené? Alebo módny odtieň „Ametrin Metallic“ od BMW - unikátnu farba z dielne...18. Júl, 2021
03Veľké porovnanie zdrojov pohonu: Ktorý alternatívny pohon je najlepší? Ktorý alternatívny pohon je najvýhodnejší? Aké sú výhody a nevýhody LPG, elektrického a...8. Júl, 2021