Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Toto auto so 6 valcom Porsche stojí len 2 900 €!

Mať Porsche je snom mnohých milovníkov rýchlych áut. Mať však Porsche nie je len tak. Kúpiť si nové je extrémne drahé a ak zvažujete jazdenku, skôr či neskôr vás dobehnú náklady na servis. Porsche je jednoducho Porsche a to nebude nikdy ekonomicky rozumnou voľbou. Existuje tu však alternatíva, ktorá vám umožní istým spôsobom mať Porsche sa zlomok jeho ceny.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
17.01.2021
Diskusia:
Sledujte nás na:

Toto auto so 6 valcom...

Auto-moto zaujímavosti

Nie je to Porsche ale má motor Porsche!

Porsche je vo svete automobilov jednoducho pojem. Jeho rýchle a kvalitné autá sa nezmazateľne zapísali do dejín. Mať auto s legendárnym 6 valcom Porsche nie je lacná záležitosť. Existuje však jeden trik. Na portáli auto24.ee sa objavilo na predaj auto, ktoré pod kapotou 6 valcový motor Porsche má a stojí naozaj smiešne peniaze. Tým autom je Chevrolet Epica.

Presne tak, Chevrolet Epica má pod kapotou motor Porsche. Konkrétne verzie 2.0 R6 a 2.5 R6. V tomto prípade je na predaj ten s vyšším objemom. Celkovo však ide o mimoriadne bizarné spojenie. Chevrolet ako americká automobilka vyrábala model Epica v Južnej Kórei a pod kapotou má rýdzo nemecký agregát. Zaujímavé spojenie. Ide o veľký a komfortný sedan, ktorý sa vyrábal v rokoch 2006 až 2011, takže ide o pomerne nový kúsok. Toto konkrétne auto je z roku 2007, má za sebou 13 rokov služby a necelých 142 000 km. Je v slušnom stave a v dobrej výbave. Interiér v koži, klimatizácia, zadný parkovací senzor. Toto auto skrátka dobre poslúži hromade vodičov aj dnes. Nuž a prečo je pod kapotou motor Porsche?

Keď Chevrolet na trh priniesol model Epica, v Európe s ním čakal väčší úspech. Ten sa žiaľ nedostavil. Automobilka sa tak rozhodla osloviť Porsche, aby pre Chevrolet vyvinula malý 6 valcový motor. Je to síce zvláštne, ale Porsche súhlasilo. Chevrolet si od toho sľuboval navýšenie predajov, nakoľko predpokladali, že Európania chcú kvalitnejšie európske motory. Najskôr na trh prišiel 2 litrový 6 valec s výkonom 140 koní, potom 2,5 litrový 6 valec s výkonom 155 koní, čo je aj pod kapotou predávaného vozidla. Neskôr prišiel aj diesel, ktorý sa predával o čosi lepšie. Najzaujímavejšia je na tom všetkom ale cena. Tento konkrétny kúsok stojí len 2 900 €! Presne tak, za auto s motorom Porsche, s koženým interiérom a v dobrom stave nezaplatíte ani 3 000 €. Ak by ste sa uspokojili s Chevroletom Epica v horšom stave, nájsť sa dá už aj od 1 500 €. A stále s motorom Porsche pod kapotou. Iste, ani zďaleka neponúkne taký výkon, avšak minimálne zvuk bude mať presne taký, aký sa na 6 valec z dielne Porsche patrí.

Toto auto so 6 valcom Porsche stojí len 2 900 €!Zdroj: auto24.ee

Toto auto so 6 valcom Porsche stojí len 2 900 €!Zdroj: auto24.ee

Toto auto so 6 valcom Porsche stojí len 2 900 €!Zdroj: auto24.ee

Zdroj: auto24.ee

Zdroj foto: auto24.ee

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA