Toto je najdrahšia ojazdená Škoda na svete, 232 000 €!

Škoda je dodnes považovaná za predstaviteľa typických ľudových áut. S ohľadom na súčasnú cenovú politiku Škody už ľudové cenovo nie sú, avšak v bazároch je dosť finančne atraktívnych možností. Ak vás ale vždy zaujímalo, koľko môže stáť najdrahšia ojazdená Škoda, dnes vám dáme odpoveď.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
23.12.2020
Diskusia:

Toto je najdrahšia...

Auto-moto zaujímavosti

 

Ojazdená Škodovka alebo byt v Bratislave?

Staré Škody, konkrétne 120-tky a Favoritky postupne naberajú na hodnote. Kým sa pred rokmi predávali za stovky eur, dnes sa bavíme už o tisícoch. To je však stále málo. Ak sa pozrieme na ceny nových Škodoviek a aj tých najdrahších ako Kodiaq alebo Superb, cenovo sme stále nízko. Nič sa nechytá na cenu Škody, ktorá sa objavila na portáli mobile.de. Ide o Škodu 706 RTO. Že ste o nej ešte nepočuli? Niet divu, je to totiž autobus!

Táto Škoda 706 RTO pochádza z roku 1969. Model sa vyrábal v rozmedzí rokov 1956 až 1986, takže na našich cestách šlo o pomerne bežný autobus. Vyvážal sa dokonca aj do zahraničia a údajne ich bolo vyprodukovaných niekoľko desiatok tisíc. Bola to masovka, no dodnes sa zachovalo len minimum kusov. A tento je po kompletnej renovácií a v perfektnom stave!

Čo sa týka pohonu, tak tento 51 ročný autobus má pod kapotou 11,8 litrový 6 valcový motor. Výkon? 160 koní, čo mu v pohode stačilo. Existovali 3 verzie, ktoré sa líšili požitou prevodovkou. V závislosti od nej bola maximálka 65 km/h pri verzií pre mestskú hromadnú dopravu, 75 km/h pri verzií pre medzimestskú dopravu a 85 km/h vo verzií pre diaľkové jazdy. V tejto špecifikácií bol na palube totálny luxus, sedačky, ktoré by boli pohodlné aj dnes či malá minikuchynka. Rovnako sa na základe verzie líšila aj spotrebia. Diaľková verzia spotrebovala 22 litrov paliva na 100 km, mestská verzia 28 litrov na 100 km. Zaujímavosťou je, že za mestské verzie sa často krát pripájala ešte kabína Jelcz P-01, kde sa zmestilo ďalších 31 sediacich a 12 stojacich cestujúcich. Kúsok, ktorý je na predaj slúžil na diaľkovú prepravu a údajne má za sebou rovných 100 000 km. Cena je však čosi úplne šialené, 232 000 €! Napriek jej astronomickej výške však treba povedať, že vzhľadom na jeho exkluzivitu ide o cenu pochopiteľnú.

Toto je najdrahšia ojazdená Škoda na svete, 232 000 €!Zdroj: mobile.de

Toto je najdrahšia ojazdená Škoda na svete, 232 000 €!Zdroj: mobile.de

Toto je najdrahšia ojazdená Škoda na svete, 232 000 €!Zdroj: mobile.de

Toto je najdrahšia ojazdená Škoda na svete, 232 000 €!Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku