Toyota Supra cabrio: Vietor vo vlasoch so Supra parametrami

Sen o celosvetovo preslávenej A80 si stále viac pýta verziu Targa. Toyota už uviedla prvý prototyp. Existuje jediný exemplár. Vietor vo vlasoch v Toyote Supra? Konečne! Toyota Supra kabriolet je tu!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.01.2021
Diskusia:

Video: 2021 Toyota Supra -...

Auto-moto zaujímavosti

Namiesto fyzických výstav si musíme zvykať na digitálne predstavenia. Odmenou za pochopenie nám bude aj táto skvostná Supra Sport, ktorá vznikla pri tejto príležitosti. Tento prvý prototyp je určený pre digitálny veľtrh tuningových vozidiel SEMA. Toyota, v spolupráci s dielňou KC's Paint Shop z Texasu, predstavila Heritage Edition (hore pod nadpisom) a kabriolet (foto nižšie). 

Toyota Supra cabrio - vietor vo vlasoch so Supra parametrami Zdroj: toyota.com

Odnímateľný strešný panel Sport-Roof

Odnímateľný strešný panel Sport-Roof tu bol od čias modelov z roku 1986. Slávnostná biela farba s čiernym krytom smerujú pozornosť diváka tam, kam treba. Na strechu, lepšie povedané na miesto, kde by sa nachádzala. Možno sa tento model nemôže rovnať BMW Z4, ale určite ju neprehliadneš. Návrat do minulosti v podobe zaujímavého nápadu s cieľom oživenia Targy, stojí za pozornosť.

Kabriolet vs. píla

Ako na karosériu? Za jej výrobou stojí až nečakane prvoplánový nápad. Elektrická píla, ktorej do cesty príde strecha. Každý plán však má svoje úskalia. Jedným z nich bola v tomto prípade tvrdosť karosérie, ktorá úpravu poriadne sťažila. Rez nebol hladký ako v prípade narodeninovej torty. 2,5 centimetra rezania zabralo chalanom pol hodinu. Supreme si vyžiadal ťažší kaliber zbrane a nakoniec sa cieľ podarilo dosiahnuť, časť karosérie je preč. Len jednoduchým odrezaním strechy však úpravy nekončia.

Toyota Supra cabrio - vietor vo vlasoch so Supra parametrami Zdroj: toyota.com

Spevňujúce výstuhy

Potrebné strešné panely sú vyrobené v 3D tlačiarni. S nasadenými panelmi vyzerá targa veľmi dobre, takmer ako štandard. Nebola by to úprava hodná pozornosti, ak by nešlo o viac ako odrezanie strechy. Tu prichádzajú na rad spevňujúce výstuhy, ktoré zabezpečia pevnosť porovnateľnú s originálom.

Supra Sport Top chuťovka

Automobil získal vystuženie podvozku, aké Supra Sport Top bez strechy vyžaduje. Výkon zabezpečuje 3,0-litrový preplňovaný radový šesťvalec. Nemôžu chýbať kvalitné Brembo brzdy a prvok v štýle MkIV krídla. Toyota vie zaujať.

Toyota Supra cabrio - vietor vo vlasoch so Supra parametrami Zdroj: toyota.com

Príchod na trh

Pozeráš sa na raritu, ktorá nemá dvojičku. Toyota zatiaľ plán výroby nespomína. Podľa všetkého sa tento kúsok vo výrobe tak skoro neukáže. Potenciálni zákazníci si na trhu vystačia s nemenej zaujímavým príbuzným, spomínaným BMW Z4 v karosérii roadster.

Toyota Supra cabrio - vietor vo vlasoch so Supra parametrami Zdroj: toyota.com

Sleduj video

Upravená verzia Toyoty Supra Sport dáva nádej na výrobu verzie targa. Pozri si viac o unikátnej verzii Toyoty Supra v epizóde seriálu Hot or Not. Fanatici 4 kolies vezmu prevetrať sa na trať 3,0-litrový model s priamym šesťvalcom aj štvorvalcové turbo. Aké sú výsledky?  Sleduj video.

Zdroj: pressroom.toyota.com

Video: 2021 Toyota Supra - šesťvalec proti štvorvalcu

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prepichnutá pneumatika: Pozor na trik zlodejovNáhoda, ktorá sa občas stane a po výmene pneumatiky odchádzaš z odpočívadla? Ani omylom,...2. December, 2020
02Vzácna Škoda na predaj na Ebayi: Nájazd len 49 250 kmNájsť v dnešnej dobe v ponuke áut na predaj starú Škodu Favorit Forman je výnimočnou...8. December, 2020
03Prevoz obličky policajným Lamborghini: 500 km za 2 h rýchlosťou 230 km/h!Talianska polícia vlastní Lamborghini a minulý mesiac zabezpečila expresný prevoz obličky....12. December, 2020