Ukradnutý Lexus vypátral v zahraničí sám majiteľ

Neskutočný príbeh krádeže so šťastným koncom je dôkazom, že vypátrať svoj odcudzený automobil sa môže majiteľovi skutočne podariť. Ukradnutý Lexus GS350 skončil až v Kazachstane. Majiteľ ho sám vypátral a v doprovode policajtov si ho otvoril vlastným kľúčom priamo na ulici. Ani krádež do cudziny nemusí byť pre zlodejov úspešná! Ako sa mu to podarilo? Nenechaj si ujsť zaujímavé skutočnosti prípadu.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.01.2020
Diskusia:

Video: Kradnutie profi...

Auto-moto zaujímavosti

Prípadov, pri ktorých svoje ukradnuté vozidlá majitelia už nikdy nevideli, je obrovské množstvo. Ukradnuté autá končia väčšinou na zahraničnom trhu a len výnimočne sa ich podarí vypátrať. To, čo sa podarilo majiteľovi Lexusu GS350 je skvelým príkladom toho, že sa nikdy netreba vzdávať.

Ukradnutý Lexus GS350 našiel v zahraničí sám majiteľZdroj: perm.kp.ru" data-photoswipe-index="0" data-photoswipe-processed="true

Súčinnosť s políciou + Haka

Hra o čas je často sťažená tým, že policajné zložky v prípade bežných krádeží nemôžu pri každej krádeži zapojiť všetky prostriedky. Na celom svete existuje množstvo projektov zameraných na vyhľadávanie. U nás stojí za zmienku úspešný systém vyhľadávania áut HAKA. Pri krádeži môže výrazne pomôcť okolie, ostatní vodiči aj samotný majiteľ.

Ani krádež do cudziny nemusí byť pre zlodejov úspešná

Neskutočný príbeh krádeže so šťastným koncom je dôkazom, že vypátrať svoj odcudzený automobil sa môže majiteľovi skutočne podariť bez ohľadu na okolnosti. Ani krádež do cudziny a uplynutie dlhého času od krádeže, nemusí znamenať, že bude akcia pre zlodejov úspešná.

Ukradnutý Lexus našiel v zahraničí sám majiteľ

Súčinnosť s policajnými zložkami sa majiteľovi vyplatila. Ako sa mu to podarilo? Nenechaj si ujsť zaujímavé skutočnosti prípadu. Ukradnutý Lexus GS350 skončil za hranicami v Kazachstane. Majiteľ ho sám vypátral, jeho pátranie na vlastnú päsť sa vyplatilo.

Čierny Lexus GS350 späť v garáži majiteľa

Majiteľ čierneho Lexusu GS350 sa rozhodol, že svoj Lexus nenechá v rukách priekupníkov áut a pokúsi sa nájsť ho za každú cenu. 30-ročný vodič z ruského Permu prišiel o svoje vozidlo ešte na jar minulého roka. Automobil bol odcudzený v marci. Polícia po automobile pátrala neúspešne dlhé 3 mesiace. Mladý Rus sa nevzdal a začal po automobile pátrať svojpomocne.

Šance na nájdenie sú najvyššie do 24 hodín

V prípade, že auto neodcudzí zlodej bez skúseností, je šanca na vypátranie vo väčšine prípadov minimálna. Organizované gangy vedia automobil rozobrať na náhradné diely, dostať do zahraničia alebo zmeniť na nepoznanie takou rýchlosťou, že už o 24 hodín bude akékoľvek profesionálne hľadanie neúspešné. Mladý Rus vypátral svoje vozidlo aj napriek tomu, že mu ho ukradli pred takmer 10 mesiacmi!

Metódy hľadania

Svoje pátranie zahájil každodenným prehľadávaním inzercie áut na predaj. Dal dokopy zoznam celkom 68 podozrivých ponúk, kedy mohlo skutočne ísť o jeho vozidlo. Po vytipovaní 3 najviac pravdepodobných áut v Nižnom Novgorode, Rostove a Krasnodaru začal váhať, pretože ani 1 z nich nebol jeho automobilom.

Ako vypátrať kradnutý automobil? Zdroj: handofmoscow.com

Vyhľadávanie v zahraničí sa vyplatilo

Napokon sa zameral na vyhľadávanie áut v zahraničí. Tam sa mu podarilo natrafiť na nápadne podobné vozidlo, ktoré sa nachádzalo v Kazachstane. Tento tip ho zaviedol skutočne k jeho takmer pred trištvrte rokom odcudzenému Lexusu. Dlhé hodiny hľadania sa napokon vyplatili.

Otvorený vlastným kľúčom

Pri obhliadke vozidla sa po stretnutí s predajcom vydali na skúšobnú jazdu priamo k policajnej hliadke. Tí po skontrolovaní poznávacích znakov potvrdili, že skutočne našli, čo hľadali. Predajca tvrdil, že automobil kúpil cez inzerát z oblasti neďaleko Permu.

Najkrajší vianočný darček

Vďaka úspešnému vypátraniu jeho 4-kolesového miláčika zažil najkrajšie vianočné sviatky vôbec. Aj napriek tomu, že vypátraný automobil čakal počas sviatkov na policajnom parkovisku v Kazachstane kvôli vybaveniu potrebných administratívnych záležitostí.  

Neuveriteľný príbeh

Tento príbeh zverejnil sám majiteľ, aby dodal majiteľom odvahu a nestrácali pri hľadaní nádej. To, že sa mu ho skutočne podarí vypátrať, je obrovským prekvapením. S ohľadom na čas, okolnosti odhalenia krádeže a fakt, že sa mu automobil podarilo spolu s políciou zaistil priamo na ulici v susednom Kazachstane, ide o zázrak. Aké pocity asi zažil, keď si automobil otvoril svojím vlastným originálnym kľúčom? Možno práve tvoje skúsenosti pomôžu mnohým vodičom v pátraní po kradnutom automobile. Podeľ sa s nami o svoje skúsenosti s vypátraním automobilu v komentároch.

Zdroj: perm.ru, Aplikácia na vyhľadávanie kradnutých automobil HAKA

Ukradnutý Lexus našiel v zahraničí sám majiteľ

Video: Kradnutie profi zlodeja pripomína nakupovanie v obchode

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

0120-ročné BMW s extrémnou výbavou za 39 500 €BMW rad 7 patrí k tým automobilom, ktoré sa v ponuke inzertných portálov príliš neohrejú....8. Január, 2020
02Lada Formula 1: Čo dokáže Lada s centrálnym uchytením kolies?Zaujíma ťa aké sú možnosti úpravy starej Lady? Čo povieš na úpravu Lady s využitím...10. Január, 2020
03Mercedes Maybach kabriolet: Brutálne krásna mašina berie dych!Pozeráš sa na najdlhší kabriolet s elektrickým pohonom. Táto Deimler beštia vyniká...18. Január, 2020