Unikátna V12 Kawasaki beštia: Brutálny výkon 250 koní!

Čo sa stane, keď moto šialencovi nestačí 120 koní bežného 6-valca? Tuningom vytvorí viac ako 2-násobne výkonnú beštiu! 12-valcové Kawasaki Z1300 s výkonom 250 koní ťa zaručene dostane. Zaujímavý zvukový prejav ako bonus! Sleduj šialené parametre stroja, od ktorého by si extrémny výkon nečakal! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.03.2019
Diskusia:

Video: Kawasaki Z2300 -...

Auto-moto zaujímavosti

Čo sa stane, keď moto šialencovi nestačí 120 koní bežného 6-valca? Sleduj šialené parametre stroja, od ktorého by si extrémny výkon nečakal! Tuningom vytvorí viac ako 2-násobne výkonnú beštiu! To je príbeh tohto stroja, ktorý nečaká na odobrenie bláznivého zámeru autora nápadu. Zaujímavý zvukový prejav ako bonus! 

Kawasaki Z1300 s výkonom 250 koní a V12 motorom Zdroj: youtube.com/ Allen Millyard

Zabudni na spotrebu

Šetrenie a spotreba. 2 vlastnosti a pojmy, na ktoré môžeš, v prípade tohto "žrúta," úplne zabudnúť. Značka Kawasaki produkuje zväčša motocykle určené pre bežné užívanie v podmienkach, ktoré vyžadujú presné vlastnosti a spĺňajú predpoklady určeného druhu využitia. V ponuke vyššieho výkonu nájdeš najčastejšie 6-valce. Toto delo celkom mení taktiku boja s konkurenciou. Predchádzajúca skupina čelí veľkej konkurencii. V skupine V12 motocyklov absencia ponuky umožňuje skutočne vyniknúť.

V12 motor vlastnej výroby

Japonskú automobilku možno však v príbehu takmer opomenúť. Dôvodom je fakt, že japonské závody nehrajú v príbehu hlavnú úlohu. Väčšina rozhodujúcich zmien sa uskutočnila pred pár rokmi v Anglicku.

Kawasaki Z1300 s výkonom 120 koní - Ako zdvihnúť výkon na 250 koní?Zdroj: youtube.com/Dirk Neugebauer" data-iml="1552341115263

Ako zaujať pozornosť?

Za zrodom unikátneho stroja stojí Allen Millyard, vedec, ktorý sa špecializuje na výrobu koňmi nabitých mašín. Chceš strhnúť pozornosť divákov? Osaď pod nádrž nezvyčajnú pohonnú jednotku. Výsledok? Úspech so zaujímavým zvukovým prejavom zaručený! O unikátnosti tejto prerábky ešte lepšie presvedčia konkrétne vlastnosti stroja. Pozeráš sa na nečakané prevedenie, ktoré rozhodne zaujme tvoju pozornosť.

Nové parametre motora

Pôvodný motor bol kvapalinou chladeným radový šesťvalec s objemom 1,3 litra. Disponoval výkonom 88 kW, 120 koní. Tu jeho príbeh končí, aby na scénu mohol prísť nový motor s viac ako 2-násobným výkonom! Nové parametre motora - objem 2,3 litra, výkon 184 kW, až 250 koní.

Detaily motora

Allen nie je na poli prestavby motorov žiaden nováčik. Dlhoročná prax s výstavbou benzínových strojov sa premietla do extrémneho motora vyznačujúceho sa až 4 radmi 3motorov zovierajúcich uhol presne 70 stupňov. Tu úpravy, v snahe o zachovanie vysokej funkčnosti, pokračovali. Pribudol vystužený rám a špeciálne predné kotúčové brzdy s 6-piestikovými strmeňmi.

Dizajn

Zaujímavú stratégiu zvolil vedec - konštruktér aj čo sa týka dizajnu. Charakteristickou črtou je nečakaný pomer hmotnosti a výkonu. Akcelerácia z 0 na 200 km/h bude niečo, na čo sa nezabúda.

Kawasaki Z1300 s výkonom 250 koní Zdroj: youtube.com/ RS83

Štartuje na prvý pokus

Nečakaným faktom je aj to, že predtým, ako sa toto Kawasaki dostalo do Barber Vintage Museum v USA, bol automobil, vzhľadom na svoju exkluzivitu, nadpriemerne využívaný. Predchádzajúci majiteľ s motocyklom dokončil svetoznámy pretek o dĺžke 5 600 km s názvom Isle of Man TT.

Čerešnička na torte

Čo dodať? Poznáš iné legendárne Kawasaki s podobnými parametrami? Trúfalou vlastnosťou je aj to, že pohonná jednotka údajne stále spoľahlivo funguje. Stroj je údajne aj po rokoch schopný naštartovať na prvý pokus.

Výkon 250 koní

Zabudni na 120 koní. To, čo potrebuješ, je nečakaný výkon motocykla, ktorý dostaneš do hry pomocou ostrého vidlicového 12-valcového motora. Osadenie tohto agregátu bolo výborným nápadom, posúď sám. Motocykel s výkonom 250  koní je skutočným unikátom!

V12 Kawasaki delo

Kawasaki Z1300 s výkonom 250 koní? Odhoď zábrany, dopraj motocyklu odpich V12 motora! Ako by mohlo znieť hlavné moto úpravcu? Keď chceš rekordný výkon pod nádržou motocykla, jednoducho si ho dopraj! Ako zdvihnúť výkon na 250 koní? 12-valcové Kawasaki Z1300 ťa zaručene dostane nielen výkonom! Sleduj, čo dokážu šialené parametre a zvuk vo videu! 

Zdroj: Allen Millyard@Facebookrideapart.com

Video: Kawasaki Z2300 - motor V12, výkon 250 koní

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Terénne monštrum z Ruska: Odvezie 127 ton nákladu, meria 28 m!Z Ruska pochádzajú najextrémnejšie stroje planéty. Tento kolos si s iným vozidlom určite...4. Marec, 2019
02Zlodej v base hrdinom: Zachránil dieťa uväznené v aute!Ak máš o kriminálnikoch a zlodejoch tú najhoršiu mienku, tento prípad je dôkazom, že to, že...26. Február, 2019
03Samoriadiace autá majú rasistický problém: Ohrozujú ľudí tmavej pokožky! Samoriadiaci systém mal v testoch problém zaznamenávať pohyb chodcov tmavšej pleti. Sú muži...10. Marec, 2019