Upravený Ford F-550: Drsný off-road pre zvláštne účely

Rubicon Trail je splneným snom maniakov adrenalínu. 35 km terénov najslávnejšieho športoviska ostrých mašín vyžaduje údržbu. Upravený Ford F-550 pre pohodlie na trati využitím rozhodne prekvapí!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.01.2021
Diskusia:

Video: Rubicon Trail...

Auto-moto zaujímavosti

Americký Rubicon Trail je, bezpochýb, špeciálnym miestom pre všetkých milovníkov off-roadu. Ako na každom športovisku, ani tu nemôžu chýbať hygienické zariadenia. Sú rozmiestnené pozdĺž trasy a kladú špeciálne nároky, čo sa týka prístupu. Celý úsek plný terénov meria na dĺžku 22 míľ, viac ako 35 kilometrov. Umiestnenie v teréne si vyžiadalo na ich spravovanie zvláštne motorové vozidlo.

Zvláštne účely

Trasa v nádhernej prírode pohoria Sierra Nevada, dostala  to správne vozidlo, ktoré sa k nim dostane aj napriek kamenistému terénu. Jeho účel je viac ako prekvapivý. Má na starosti práve správu miestnych hygienických zariadení. Čistotu a odčerpávanie 12 toaliet zabezpečuje tento off-road vo výbave El Dorado County.

Upravený Ford F-550: Drsný off-road pre zvláštne účelyZdroj: thedrive.com

Upravený Ford F-550 od WFO Concepts

Predtým, ako bol povolaný do služby, vyžadovala príprava toaliet pracovníkom 2 dni. Vďaka pomoci špeciálne upraveného Fordu F-550, im trvá kompletná údržba aj odčerpanie 1 zmenu. Úprava na objednávku vznikla ako dielo spoločnosti WFO Concepts z kalifornského Auburnu.

4x4 pohon + V10

Disponuje pohonom všetkých kolies a o extrémnu priechodnosť sa postarajú odolné nápravy Dana Super 60 a diferenciály s prevodom 4.10 pozmeneným na prevod 5.38. Výkon zabezpečuje 6,8 litrový motor V10, kombinovaný s automatickou prevodovkou.

Upravený Ford F-550: Drsný off-road pre zvláštne účelyZdroj: thedrive.com

Pomalé stúpanie a vylepšené manévrovanie

Rozvodovka s redukciou dostala od WFO "Crawl box" spoločnosti Northwest Fab. Na čo slúži? Zabezpečuje pomalé stúpanie s plnou silou v ťažkom teréne a uhle stúpania. Manévrovanie vozidla uľahčuje hydraulický posilňovač PSC. O ešte lepšiu priechodnosť v teréne sa stará uzávierka diferenciálu ARB na prednej náprave.

Obrie 20-palcové kolesá s runflat pneumatikami

Tu však súčet špeciálnych parametrov nekončí. Podvozok je zvýšený o 10,16 centimetra vďaka lift-kitu spoločnosti RADF. Telo vozidla chránia ochranné plechy, tak ako v prípade závodných špeciálov. V prípade prevrátenia zabezpečia odolnosť.  Zaujímavé je aj obutie vozidla. Obrie 20-palcové kolesá sú od spoločnosti Stazworks. Na nich sú obuté pneumatiky „41-tky“ od Michelinu s populárnou technológiou runflat.

Upravený Ford F-550: Drsný off-road pre zvláštne účelyZdroj: thedrive.com

Najdrsnejšie fekálne vozidlo na svete

Dvojdverová kabína a množstvo náradia sa zabezpečí všetko potrebné pre splnenie svojho účelu. Unikátnosť tohto riešenia podčiarkuje nádrž na odpadovú vodu v zadnej časti vozidla. Kapacita je extrémna, v nádrži odvezie až  400 galónov, približne 1500 litrov odpadovej vody.  Tlaková umývačka vezie ešte dodatočnú 70-litrovú nádrž na čistú vodu, pre dôkladné vyčistenie priestorov. Ten, kto by za tým čakal vznešené dôvody, má smolu. Vozidlo má na starosti odčerpávanie WC. Špeciálne podmienky vyžadujú špeciálne riešenie. Pozeráš sa na najdrsnejšie fekálne vozidlo na svete!

Zdroj: thedrive.comautotimesnews.com

Upravený Ford F-550: Drsný off-road pre zvláštne účely

Video: Rubicon Trail špeciál od Fordu pre zvláštne účely

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prevoz obličky policajným Lamborghini: 500 km za 2 h rýchlosťou 230 km/h!Talianska polícia vlastní Lamborghini a minulý mesiac zabezpečila expresný prevoz obličky....12. December, 2020
02Slovenský unikát: Zubor V8 monštrum na platforme Dodge RAM 1500Red Bull Zubor 5,7 V8 monštrum je všetko len nie rodinný minivan. Disponuje dĺžkou 6...24. December, 2020
03Prepichnutá pneumatika: Pozor na trik zlodejovNáhoda, ktorá sa občas stane a po výmene pneumatiky odchádzaš z odpočívadla? Ani omylom,...2. December, 2020