V Audi budete platiť za výbavu paušálne. GPS navigácia za 55 € mesačne!

Moderný svet automobilov napreduje míľovými krokmi. Rovnako aj ich biznis modely. Každý chce zarobiť viac, rovnako aj automobilky. Preto sa uchyľujú k riešeniam, ktoré by ešte pred pár rokmi trh absolútne neakceptoval. Kupovať si prvky výbavy priamo v aute, kedy vám budú softvérovo sprístupnené je hudbou budúcnosti. Prichádzajú s ňou však už aj prvé automobilky z prémiového segmentu.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
05.01.2021
Diskusia:

V Audi budete platiť za...

Auto-moto zaujímavosti

Za auto budeš platiť aj po tom, ako si ho kúpiš!

Kedysi bolo absolútne bežné si niečo kúpiť a potom to proste mať. Ak by ste pred pár rokmi niekomu povedali, že si čosi kúpite a potom za to budete ešte každý mesiac platiť, poslali by vás do... preč. Dnes už podobné modely fungujú v mnohých oblastiach. Portál carwow.co.uk však informoval o kroku Audi, vďaka ktorému z našich peňaženiek vytiahne omnoho viac.

To, že si v aute budete môcť zakúpiť niektoré prvky výbavy sme už videli. Napríklad Tesla môže softvérovo odblokovať viac výkonu, BMW a Mercedes hovoria o možnosti dokúpiť si cez informačný systém auta hoc aj vyhrievanie sedadiel. Podobnou cestou sa vydáva aj Audi, volí si však o čosi rozdielny model platby. Kdežto si inde daný prvok výbavy kúpite, tu si ho budete platiť formou predplatného.

Ako prebieha nákup novej funkcie? Cez portál myAudi si viete všetko objednať, auto si to stiahne. Pri ďalšom naštartovaní máte už novú funkciu aktivovanú. V podstate akási obdoba reštartu počítača pri inštalovaní novej aktualizácie. Zaujímavé je, že Audi túto funkciu umožní používať nielen prvému, ale aj nasledujúcim majiteľom. Je to výhodné nielen pre ďalšieho majiteľa, ktorý si auto kúpi z bazáru a prispôsobí si auto k obrazu svojmu. Pochopiteľne je to aj pre prospech automobilky. Jeden prvok výbavy môže predať viac krát, ak sa predošlý majiteľ odhlási zo svojho účtu a v aute sa do neho prihlási nový. Pomerne zarážajúce sú však ceny týchto poplatkov. Napríklad asistent diaľkových svetiel bude stáť 2,50 € mesačne, čo je ešte pomerne fajn. Dychberúca je však cena za GPS navigáciu MIMI Plus, šialených 55 € mesačne! Ak by ste takéto auto mali 4 roky, platíte 2 640 € len za navigáciu! Ktovie, čo si od toho Audi sľubuje, možno nevie, že na trhu sú aj bezplatné navigácie, ktoré poskytujú v podstate to isté. Bonusom je aspoň to, že si každú funkciu môžete vyskúšať na 1 mesiac zdarma. Ktovie, ako na tom budú s cenou ostatné prvky výbavy no dá sa očakávať, že skôr či neskôr sa nájde šikovný hacker, ktorý problém s platením skôr obíde.

V Audi budete platiť za výbavu paušálne. GPS navigácia za 55 € mesačne!Zdroj: carwow.co.uk

V Audi budete platiť za výbavu paušálne. GPS navigácia za 55 € mesačne!Zdroj: carwow.co.uk

V Audi budete platiť za výbavu paušálne. GPS navigácia za 55 € mesačne!Zdroj: carwow.co.uk

Zdroj: carwow.co.uk

Zdroj foto: carwow.co.uk

Späť na magazín

Diskusia k článku