Video: Čo dokáže nový armádny obojživelník z Ruska?

Odolnosť až do -50 stupňov Celzia + bojová výzbroj. Existuje lepšia kombinácia parametrov pre špeciál určený k presunu v ťažkom teréne? Toto monštrum porazí ostatné armédne obojživelníky. Rýchlosť až 100 km/h na súši a 70 km/h vo vode z neho robia mašinu, ktorá nemá konkurenciu. Čo dokáže nepotopiteľný všetkoterén na kolesách? Sleduj video!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.08.2020
Diskusia:

Video: Čo dokáže nový...

Auto-moto zaujímavosti

Toto monštrum porazí ostatné armádne obojživelníky. Väčšinou ide o ťažké stroje s hmotnosťou až 22 ton. Váha znížená na 2 tony a ďalšie parametre z neho robia mašinu, ktorá nemá konkurenciu. Pridaj k tomu možnosť súkromného využitia a o netradičné vozidlo „do voza aj do koča“ je postarané.

Drozd - Nový armádny obojživelník z RuskaZdroj: youtube.com/EXROADmedia

Rýchlosť 70 km/h vo vode

Ak niektorá krajina vyrába skutočne netradičné mašiny, je to Rusko. Tento exemplár vznikol so špeciálnym poslaním. Prekvapiť schopnosťami a prežiť v tundre aj v močiaroch. Pozemný všetkoterén dokáže plávať. Prekvapí presunom rýchlosťou až 100 km/h na súši a 70 km/h vo vode. Vodné plochy nemusí obchádzať. Popasuje sa s terénom bez toho, aby bolo nutné vypracovať náhradný plán.

Ruské monštrum nezastavia extrémne teploty

Čo sa týka priechodnosti v teréne, svojou agilnosťou prekvapí aj skúseného vojenského harcovníka. Pri prechode vodných plôch je zaujímavá ešte jedna vlastnosť. Je nepotopiteľný. Odolá teplote až -50 stupňov Celzia. Dokonca sa dostal až do USA.

Záchrana pre USA?

Spojené štáty americké stále hľadajú náhradu za americké modely, ktoré v drsných podmienkach zlyhávajú. Naposledy médiami otriasla správa o tragickom osude posádky amerického obojživelného vozidla. K strate životov došlo neďaleko kalifornského pobrežia. Americká vláda zatiaľ zastavila ďalšie cvičenia takmer 800 obojživelníkov. Na poslednú chvíľu prichádzajú do hry Rusi, ktorí na premiére odhalili obojživelné vozidlo Drozd.

Drozd obojživelník

Celá zmena chodu z pevniny na vodu trvá 12 sekúnd. Áno, čítaš správne. Vozidlo nepotrebuje žiadnu špeciálnu prípravu. Premena obnáša len zatiahnutie či vytiahnutie kolies. Už v 80. rokoch Triton ruského vynálezcu zažiaril, čo sa týka odolnosti a priechodnosti v teréne. Tentokrát majú modelu pomôcť výnimočné doplnky a výbava. Nebudú sa sústrediť len na parametre.

Výkon 260 koní, hmotnosť len 2 tony

Vozidlo na súši aj vo vode poháňa motor s výkonom 260 koní. Pohon je na kolesá prenášaný pomocou 3-stupňového automatu. Zaujíma ťa celkový dojazd? Až 800 kilometrov. Pri plávaní sa dojazd zníži na 300 kilometrov. Spomínaný potopený obojživelník americkej armády vážil až 26 ton. Karbón-kompozity dokázali znížiť hmotnosť z dvojciferného čísla na 2 tony. K tomu pridaj odolnosť voči mínam a možnosť dodatočného opancierovania oceľovými plátmi.

Drozd - obojživelník z RuskaZdroj: youtube.com/Mil.Press

Špeciálna výbava pre 8 osôb

Súčet použitej techniky je flexibilný. Na palubu možno osadiť guľomety aj nosiče rakiet. Celková nosnosť nákladu predstavuje až 1,5 tony. Posádku pritom tvorí až 8 osôb. To z neho robí nielen kandidáta na filmové stvárnenie a adrenalínový príbeh. Okrem možného vojenského využitia, môže tento „koráb“ poslúžiť záchranným zložkám, hasičom aj polícii. Záchranná jednotka by sa vďaka nemu dostala takmer všade. Na základe výbavy o jeho schopnostiach nemožno pochybovať.

Dofukovanie pneumatík z kabíny

Ďalšia zaujímavá vlastnosť? Čo hovoríš na dofukovanie pneumatík z kabíny bez nutnosti opúšťať vozidlo? Praktické najmä v nebezpečnom teréne, kde nebezpečenstvo číha na každom kroku. Vozidlo disponuje svetlou výškou až 420 milimetrov. Neodmysliteľnou súčasťou výbavy je navijak.

Drozd - obojživelné vozidlo z RuskaZdroj: youtube.com/Mil.Press

Sleduj video

Odolnosť voči extrémnym teplotám + bojová výzbroj ako bonus. Existuje lepšia kombinácia parametrov pre špeciál určený k presunu v ťažkom teréne? Čo dokáže? Sleduj video! Ako hodnotíš ponúkané vlastnosti? Má tento korzár schopnosť prebiť sa ponukou obojživelníkov s omnoho vyššou hmotnosťou?

Zdroj: https://www.thedrive.com/, Youtube kanál Mil.Press

Nový armádny obojživník z Ruska - Drozd

Video: Čo dokáže nový armádny obojživelník z Ruska?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01AMG combi delo ako nové: Nikdy neprihlásené, nájazd len 61 km! Nájsť v ponuke áut na predaj automobil z roku 2006 súci ako tento je priam nemožné. Combi...22. August, 2020
02Nájazd len 31 900 km, mentolovo zelená: 17-ročné Audi za 39 999 €Audi RS6 C5 ponúka 3-priestorovú karosériu a excelentné parametre. 17-ročná legenda...16. August, 2020
03Smrtiaca akcelerácia: 1 000 koní, 100 km/h za 2,3 s.!Ferrari SF90 Stradale beštia - smrtiace parametre a impozantné zrýchlenie! Priprav sa na...4. August, 2020