VIDEO: keď zistil cenu batérie Tesly, radšej ju vyhodil do vzduchu!

Elektromobily sú tu s nami už pekný pár rokov. Spočiatku šlo o extrémnu raritu a elektromobil ľudia považovali ako možné riešenie dopravy v mestách. Postupne sa elektrické motory dostávajú pod kapoty áut všetkých kategórié a naväčším propagátorom je iste automobilka Tesla. Svojou inovatívnosťou, filozofiou a marketingom získala mnohých. No tí často krát zabúdajú, alebo nevnímajú druhú stranu mince. Ich najväčší argument, že elektromobil je ekologickejší nie je celkom pravda. Zásadným problémom elektromobilov je batéria, ktorá má obmedzenú životnosť a jej výroba aj likvidácia je totáýlnym opakom ekologickosti. Nuž a ak si ju chcete vymeniť za novú, nedoplatíte sa.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
05.01.2022
Diskusia:
Zdroj: middleeast.in

VIDEO: keď zistil cenu...

Auto-moto zaujímavosti

Za cenu batérie nové auto

Tesla si za niekoľko rokov svojej existenie vybudovala širokú základňu fanušíkov. Niektorí k nej inklinujú len kvôli jej imidžu, iní majú k tomu aj hlbšie pohnútky. Medzi nich patril aj jeden pán z Fínska, ktorý na svojom YouTube kanáli Pommijätkät zverejnil, ako so svojou Teslou po 8 rokoch zatočil.

VIDEO: keď zistil cenu batérie Tesly, radšej ju vyhodil do vzduchu!Zdroj: middleeast.in

Jeho autom bola Tesla Model S a treba povedať, že s autom bol pomerne spokojný. Po 8 rokoch prevádzky ho však dobehol obrovský problém, ktorý skôr či neskôr stretne každého majiteľa elektomobilu. Auto mu už pred časom začalo vyhadzovať rôzne chybové hlásenia, až sa zastavil úplne. To je po niekoľkých rokoch používania, respektíve po dosiahnutí nejakej kilometráže pri elektrických batériách bežné. Predpokladá sa, že životnosť batérie sa hýbe niekde na úrovni 160 000 km, prípadne 8 rokov. Iste, mnohým ľuďom by auto 160 000 km stačilo, avšak 8 rokov je pomerne krátka doba. A potom majiteľa elektromobilu čakajú nepredstaviteľné problémy a extrémne drahá výmena. Ak ju nevymeníte, auto už asi nepredáte, kto by si kúpil auto na ktorom jazdiť nemôže kým do neho nevrazí ťažké tisíce. Tento Fín sa tak rozhodol betériu vymeniť. Správa zo servisu ho rozhodne nepotešila, za výmenu chcel servis šialených 20 000 €. A to bolo pre neho neakceptovateľné, preto sa rozhodol pre jedno naozaj radikálne riešenie. Auto odpálil a to naozaj vo veľkom štýle! Môžete si to pozrieť na videu, celá táto vec však otvára otázku, či sú elektromobily naozaj tak ekologické, ako nám chcú predstavitelia automobiliek nahovorť. Jedno je isté, elektromobily rozhodne nie sú ekonomické.

Zdroj: youtube.com

Zdroj foto: middleeast.in

VIDEO: keď zistil cenu batérie Tesly, radšej ju vyhodil do vzduchu!

Späť na magazín

Diskusia k článku