Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Video: Revolučný VW - cena do 25 000 €, dojazd 400 km!

Svetová premiéra dlho očakávaného konceptu ID. 2. je tu. Revolučný "elektrický Golf" od Volkswagenu stojí necelých 25 000 eur! Novnika nebude iba cenovo najdostupnejším modelom. Čo ďalšie ponúkne delo s dojazdom nad 400 km? 

rufus v Video sekcia
18.03.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: volkswagen-newsroom.com

Video: Volkswagen ID.2all...

Video sekcia

V prvom článku sme si priblížili parametre vozidla. Dnes sa pozrieme na jeho úžitkové vlastnosti a očakávania, ktoré má naplniť. Zaujímavým faktom je, že tento automobil s dĺžkou modelu Polo dostal rázvor VW Golf. 

VW revolučná novinka - elektromobil s dojazdom 400 km!Zdroj: volkswagen-newsroom.com

Najlacnejší model určuje budúce smerovanie automobilky. Koncept má byť lastovičkou nového dizajnu značky. Súčasný CEO Thomas Schäfer totiž niekoľkokrát „kritizoval“ dizajn elektromobilov koncernu Volkswagen. Tieto skutočnosti sa podpísali aj pod odchod dizajnéra Jozefa Kabaňa. Model má rozprúdiť dopyt u väčšinovej vzorky zákazníkov. Novým trendom bude prebudenie záujmu potenciálnych zákazníkov iným prístupom. 

Batožinový priestor 460 l

Schäfer uvádza: "VW ID. 2all je opäť modelom „pre ľudí." Automobilka týmto modelom reflektuje potreby vodičov, ktorí v dnešnej dobe využívajú vozidlá na dennej báze a potrebujú maximálnu funkčnosť a využiteľnosť. Dizajn VW ID.2all nevyzerá netradične, výrobca sa nesnaží vyšvihnúť mimo vychodené cesty. Čo treba ešte raz vypichnúť je veľkosť vs. vnútorný priestor. Vozidlo je dĺžkou menšie ako VW Polo. Vďaka dlhému rázvoru však ponúka väčší priestor, ktorý dokonale korešponduje s potrebami moderného jazdenia. Batožinový priestor dosahuje veľkosť 460 litrov až 1 330 litrov

Dojazd viac ako 400 km

Celková cena elektrických komponentov postupne klesá a môžeme očakávať, že elektrické verzie populárnych modelov budú, čo sa týka stále viac zaujímavé. Dizajn auta je navrhnutý tak, aby elektromobil „držal na ceste“. Čo to znamená? Technika a parametre sú stavané s ohľadom na dobré jazdné vlastnosti a využiteľnosť. Výrobca sa tak dokáže popasovať s častou chybou malých áut. Malé autá sú na cestách nestabilné. Novinka si túto vlastnosť nepripúšťa.

VW revolučná novinka - elektromobil s dojazdom 400 km!Zdroj: volkswagen-newsroom.com

Dizajn

Predne svetlá majú agresívnejší vzhľad než iné modely ID., nestrácajú však eleganciu v snahe zapáčiť sa a kopírovať dnešné trendy. Športovejšie pôsobí ID. 2all aj zo zadnej strany. Zadné hranaté prepojené svetlá dokonale ladia s interiérom, ktorý nie je prvoplánový. V interiéri na prvý pohľad zaujme farebný displej virtuálnych budíkov.

Batéria nabitá z 10 % na 80 % len za 20 minút 

Najväčšie prekvapenie sa ale skrýva v cene a dojazde. Výrobca udáva dojazd až 450 km. Na 1 nabitie dokáže prekonať vzdialenosť cez 450 km. To ale platí pre verziu s 58 kWh batériou, ktorá disponuje vyššou cenou. Je však adekvátna, s ohľadom na ponúkané parametre nie je nič, čo možno vozidlu vytknúť. V základe je elektromobil vybavený 38 kWh akumulátorom. Z 10 % na 80 % sa nabije už za 20 minút vďaka podpore 125 kW nabíjania. Fantastické parametre, čo povieš? 

Cena do 25 000 €, výkon 226 koní

Batéria disponuje síce menšou kapacitou, nabíjanie však bude maximálne úsporné. Vozidlo okrem toho zapôsobí aj po stránke výkonu. Výkon 166 kW, 226 koní sa postará o to, aby model zaujal aj zákazníka bažiaceho po vyššom výkone. Plne vybavený VW ID 2all bude disponovať s väčšou batériou, matrixovými svetlami. Cena tejto verzie pre náročných vodičov sa bude pohybovať na úrovni 35 000 €.

VW revolučná novinka - elektromobil s dojazdom 400 km!Zdroj: volkswagen-newsroom.com

4x4 pohon?

Novinka bude revolučná aj v ďalšom ohľade. "Elektrický Golf" bude disponovať pohonom predných kolies a veľa sa hovorí o 4x4 pohone. Malý, kompaktný a cenovo dostupný elektromobil značky VW má všetky predpoklady strhnúť zákazníkov iných výrobcov. Tu však plány automobilky nekončia. Volkswagen to ešte „nezabalil“ s myšlienkou elektromobilu za menej ako 20 000 eur. Thomas Schäfer, šéf automobilky povedal: "Chceme byť blízko zákazníkovi a masám priniesť čo najskôr elektrickú mobilitu. Naša rýchla transformácia má jasný cieľ – urobiť z Volkswagenu skutočný Love Brand." Obľúbenou značkou už VW je, takto sa však dostane do povedomia vodičov aj ako bestseller v nových segmentoch. Nenechaj si ujsť pohyblivé obrázky, ktoré ukazujú detaily dizajnu. Sleduj novinku vo videu. Ako sa ti toto elektrické delo s cenou pod 25 000 eur páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: volkswagen-newsroom.com

Svetová premiéra dlho očakávaného konceptu ID. 2

Video: Volkswagen ID.2all trhák - Nová generácia lacných elektromobilov

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Facelift Subaru Outback: Drsné delo pre dobrodruhov! Subaru Outback vo verzii Wilderness je nová cieľovka pre dobrodruhov. Na svoje si prídu...10. Marec, 2023
02Škoda Octavia z Číny prichádza na európsky trh!Changan UNI-V štartuje predaj v Európe! Ako zapôsobí najvýraznejší rival bestselleru našich...16. Marec, 2023
03Raritné 4x4 AMG supercombi: 354 koní, 7 osôb, len 15 ks!Pozeráš sa na najvzácnejší superkombík všetkých čias. Neveríš? Len 15 kusov na celom...14. Marec, 2023