Videotest: Mercedes-Benz G500 4x4²

Kto by si nepamätal neskutočný šesťkolesový super-široký pickup Mercedesu? Áno, Mercedese G63 AMG 6x6 je mimoriadna mašina! Ale aj mimoriadne drahá! Pozri si test „dostupnejšej“ voľby rovnakej značky. Ak sa chceš dostať do každého terénu, Mercedes-Benz G500 4x4² je to pravé pre teba!

rufus v Testy
17.03.2016
Diskusia:

Mercedes-Benz G500 4x4²

Testy

Mercedes G6x63 AMG 6x6

Kto z nás si nepamätá neskutočný šesťkolesový super-široký pickup Mercedesu, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou rozžiaril aj tvoje oči? Vozidlo, ktoré pred časom na seba stiahlo pozornosť automobilového sveta a obrovskú vlnu obdivu? Nemôžeš sa zmýliť, reč je o Mercedese G63 AMG 6x6 pickup!

4x4²

Áno, Mercedese G63 AMG 6x6 je mimoriadna mašina! Ale aj mimoriadne drahá! Pozri si test „dostupnejšej“ voľby rovnakej značky. Ak sa chceš dostať do každého terénu, Mercedes-Benz G500 4x4² je to pravé pre teba! V porovnaní s riadením 6-kolky je tu ďalšia výhoda, postačí ti obyčajný vodičský preukaz!

Dostupnejšia a rýchlejšia voľba

Klasická G500-vka dostala podobný podvozok a štyri kolesá. Čo z toho vyplýva? Mercedes-Benz G500 4x4² je oveľa rýchlejší a lacnejší ako 6-kolesový pickup!

Splnený sen

G500 4x4² by sa mohol stať skutočným "autom snov" pre tých, ktorí majú v sebe súťažného ducha, ktorý túži pretekať na úrovni terénnych schopností. Športové vlastnosti s dynamickým vzhľadom, luxusný interiér  a povestná Mercedes „továrenská“ záruka. Žiadna „demo“ skúšobná verzia premotivovaného tunera. Tu nič neriskuješ, dostaneš presne tie vlastnosti, ktoré očakávaš!

Automobil, ktorý nie je pre každého

Mercedes G500 4x4² je určená pre vodiča, ktorý vie, čo od svojho vozidla očakáva a nebojí sa modelu, ktorý mu splní sen o vysnívanom vozidle za cenu toho, že si výrobca vypýta viac. Inými slovami, pre väčšinu automobilových nadšencov určite tento automobil nie je určený. Skôr pre pár „vyvolených.“

"Géčková" štvorkolka

Ak ťa zaujíma cena vozidla, pravdepodobne nie je určené pre teba. Zvýšené "géčko" stojí okolo 200-tsiíc eur! Príplatková výbava dokáže zostavu pekne okoreniť, ale v obstarávacej cene základu je už zahrnuté takmer všetko okrem špeciálneho lakovania a kolies a pneumatikami Bed Lock, ktoré sú štandardom verzie 6×6. K čomu slúžia? Dovoľujú v teréne bez poškodenia a podľa potreby vypúšťať vzduch z pneumatík. Túto vlastnosť hrdý "off-road" maniak určite ocení a využije. Výpočet v prípade porovnania 6x6 a 4x4² sedí, 4x4² toho ponúka podstatne viac! Pozri si video z testovania. 

Video: Mercedes-Benz G500 4x4²

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku 

Zdroj: mercedes-benz.com

Mercedes-Benz G500 4x4²

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Volvo XC90: Najbezpečnejšie vozidlo v segmenteV testoch Euro NCAP získalo Volvo XC90 v roku 2015 ocenenie za najbezpečnejšie vozidlo...15. Marec, 2016
02Video: Surfovanie na motocykli!Austrálčan Robbie Maddison mal sen. Skúsený freestyle jazdec však nesníva o bežných...15. Marec, 2016
03Video: Preteky traktorov v RuskuNetradičných disciplín v automobilovom športe pribúda. Čo keď si to v náročnom teréne na...14. Marec, 2016