Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Volkswagen dal Touaregu veľmi citlivý facelift

Automobilka Volkswagen predviedla ako bude vyzerať nová verzia modelu Touareg, ktorá prináša modernizáciu po viac ako polovici životného cyklu. Auto bude vylepšené len veľmi decentne a triezvo, tak, aby ani majitelia predchádzajúcej verzie modelu nemuseli nadávať na veľký prepad cien. V reále to znamená niekoľko vizuálnych odlišností, najmä zvonku, ale aj zmeny v interiérových usporiadaniach.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
24.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen dal Touaregu...

Auto-moto zaujímavosti

Veľkým šokom pri pohľade na tento Touareg je, že sa začal predávať už pred 5 rokmi. Čiže 5 rokov ho máme s touto vizážou tretej generácie, čo ale znamená, že automobilka akosi predĺžila tradičné trojročné cykly. Veď nebolo nutné všetko až tak meniť, keďže auto stále fungovalo na trhu bez problémov. Tretia generácia Volkswagenu Touareg má predsa na konte predaj až 200 000 kusov.

Veľká zmena prichádza v prednej časti, kde sa zmenil nárazník nielen štandardnej verzie, ale aj športovejšie zameranej alternatívy s názvom R-line. Obidva modely získajú iný tvar línií okolo predných svetiel a priamejší prechod medzi svetlami a maskou. Veľkou zmenou prišiel aj nárazník samotný, nie iba maska chladiča, ale to určite vidíte. To, čo je zaujímavejšie je zmena svetlometov. Prinášajú ešte pokročilejšie systémy adaptívnych lúčov z maticových svetiel, ale zároveň prinášajú aj prepojenie líniou cez celú masku, ktorú výraznejšie delí vlastne iba znak automobilky Volkswagen. Podobné zmeny prichádzajú aj v zadnej časti, kde sú svetlá znova prepojené a automobilka predvádza aj podsvietený zadný znak. Ten vizuálne prepája zadné svetlá tiež prinášajúce svetelné tvary písmena L obráteného naopak.

Volkswagen dal Touaregu veľmi citlivý faceliftZdroj: Volkswagen

Ďalšími zmenami môžu byť nové zliatinové disky s priemerom 19 až 21 palcov, prípadne pre modely R-line a Touareg R až 22 palcov.

Interiér modelu vyzerá približne rovnako ako pred modernizáciu, ale štandardom bude sústava displejov s názvom Innovision Cockpit. To znamená 12-palcový displej pred vodičom a 15-palcový displej v strede s dotykovým ovládaním. Celý informačno-zábavný systém dostal modernizáciu, aby sa dokázal vysporiadať s vysokým rozlíšením HD máp s navigovaním v pruhoch. Vylepšením prešlo aj ovládanie hlasom a tiež zrkadlenie mobilných telefónov cez Android Auto a Apple CarPlay. Niektoré prepínače sa zmenili a majú lesklý povrch. Ambientné osvetlenie pred spolujazdcom nesie náznak presvetleného názvu modelu Touareg. Volkswagen tiež siahol po výkonnejších konektoroch USB-C a tiež ponúkne Dynaudio zvukový systém s výkonom až 730 W. Volant však ostáva rovnaký a pri tomto modeli ešte automobilka neprešla z dotykového ovládania prvkov na ovládanie tlačidlami ako už dávnejšie avizovala. Tohto prechodu sa dočkáme asi až neskôr, príde potichu ako vylepšenie nového modelového roku v budúcnosti, nie teraz s faceliftom.

Volkswagen dal Touaregu veľmi citlivý faceliftZdroj: Volkswagen

Kým donedávna bol ešte v ponuke aj motor V8 spaľujúci naftu, ten skončil v Last Edition v roku 2020. Teraz sú pod kapotou znova iba motory so 6 valcami. Objem je tiež štandardný 3 litre pre všetky alternatívy v ponuke. Základným benzínovým agregátom, teda vlastne jediným je šesťvalec produkujúci 250 kW (340 k) a naftovú stranu budú hájiť rovnako šesťvalce TDI, ktoré budú mať výkon 170 kW (231 k) a 210 kW (286 k). Tu sa toho teda veľa nemení. Elektrifikácia prichádza vo forme modelu eHybrid, ktorý kombinuje benzínový šesťvalec s elektrickým motorom a celkovým výkonom 280 kW (381 k). V prípade modelu Touareg R je maximálny výkon až 340 kW (462 k).

Volkswagen dal Touaregu veľmi citlivý faceliftZdroj: Volkswagen

Všetky motory budú štandardne vybavené automatickou prevodovkou s 8 prevodovými stupňami. Takisto v štandardnej výbave bude táto sústava roztáčať všetky 4 kolesá prostredníctvom systému 4Motion. Obe časti pohonu sú zase jemne vylepšené. Výraznejšie vylepšenie však prišlo vo forme úpravy podvozku. Zmena sa udiala nielen v prípade oceľových pružín, ale aj príplatkového vzduchového pruženia. Oba podvozky sú teda upravené tak, aby ponúkali ešte lepší komfort.

Nový, modernizovaný Touareg sa na trh dostane už do konca tohto roka a ponúkne podobné výbavové stupne ako doteraz. V ponuke bude teda úplný základ, Elegance, R-line a samozrejme plnohodnotný Touareg R s PHEV. Len pre pripomenutie, tento model je stále veľmi dôležitý, lebo za 20 rokov sa podarilo automobilke predať až 1 130 000 kusov.

Volkswagen dal Touaregu veľmi citlivý faceliftZdroj: Volkswagen

Zmeny teda rozhodne nie sú veľké a môžu byť kontroverzné. Jedno však treba nechať, pri predstavení tohoto faceliftu sa nemusia báť ani majitelia predchádzajúcich vizáží. Ani verzia pred faceliftom neklesne s cenou, lebo je stále vizuálne atraktívna a aktuálna.

Volkswagen dal Touaregu veľmi citlivý faceliftZdroj: Volkswagen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Volkswagen Golf je spotrebový šampión fleetovTriedy áut sa už sa menia a postupne rastú. Preto aj firemné parky pristupujú k obmenám...23. Máj, 2023
02Test: BMW X1 xDrive23i - Nemá ďaleko od univerzálnostiVyzerá to len ako krátky čas, odkedy automobilka BMW predstavila tretiu generáciu modelu...24. Máj, 2023
03Ford E-Tourneo Courier: Elektrický van aj pre rodinuAutomobilka Ford nedávno predstavila úžitkovú verziu svojho modelu E-Transit Courier a...17. Máj, 2023