Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Volkswagen T-Roc: Po modernizácii je od 22 990 €

Volkswagen T-Roc je veľmi úspešným modelom automobilky, ktorý dokáže skĺbiť prednosti SUV a tiež hatchbacku nižšej strednej triedy. Je typickým príkladom ako jemne zvýšené auto môže dosiahnuť obrovskú popularitu. Od roku 2017 sa predalo až 1 000 000 kusov tohto modelu, na našom trhu to bolo 4 000 kusov.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
10.03.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen T-Roc: Po...

Auto-moto zaujímavosti

Z tých kusov predaných na našom trhu môžeme usudzovať, že najžiadanejší je 1,5-litrový motor so štyrmi valcami, v bielej farbe, s manuálnou prevodovkou a výbavou Style. Pre novú verziu, tú modernizovanú, automobilka ponúkne aj novú schému výbavu. Úplný základ bez označenia už nebude v ponuke, model začne s výbavou Life, ktorá už je veľmi dobre vybavená. Má digitálny kokpit, zliatinové disky, ale aj LEDkové predné a zadné svetlá. Svetlá vlastne, celkovo, majú tri úrovne na tou najvyššou sú IQ.Lights. Práve IQ.Lights prinášajú aj dynamické smerovky v zadných svetlách a lištu prepájajú svetlá predné. To jeden z najzásadnejších prvkov príplatkovej výbavy, pri ktorom stačí zapnúť prepínač a už sa netreba o nič starať.

Volkswagen T-Roc: Po modernizácii je od 22 990 €Zdroj: Volkswagen

Zmeny prichádzajú na nárazníku a to nielen pre bežné verzie, ale aj pre výbavu so športovým charakterom R-Line a tiež pre plnohodnotný model R. Rovnako zmena na nárazníku je aj v zadnej časti. Nie sú to zásadné dizajnové skoky, sú to skôr kroky k elegantnejšiemu a lepšiemu vzhľadu.

Veľkými zmenami prechádza interiér. Panel klimatizácie je plne dotykový a dotykové plochy môžu byť aj na volante. Volkswagen hovorí aj o kvalitnejších materiáloch, na čele s lepšími mäkčenými plastami. Rozdielna je, v modernizovanom kuse, aj hlavica radiacej páky, ktorá dostala podsvietený riadiaci systém. Takže teraz stačí pohľad na páku a viete aký režim je zaradený a či budete cúvať, alebo pôjdete dopredu.

Volkswagen T-Roc: Po modernizácii je od 22 990 €Zdroj: Volkswagen

Ponuka motorov ostáva rovnaká ako pred modernizáciou. Základom bude trojvalec s litrovým objemom a manuálnou šesťstupňovou prevodovkou, s výkonom 81 kW (110 k). Tento, so základnou výbavou Life, bude stáť spomenutých 22 990 € z nadpisu. Pre takto veľké SUV je však lepšou voľbou väčší štvorvalec s objemom 1,5 litra. Ten má výkon 110 kW (150 k) a môže mať buď šesťstupňovú manuálnu, alebo sedemstupňovú automatickú prevodovku s dvomi spojkami. Avšak príplatok za túto verziu je 2 500 €. Tento motor už môže byť kombinovaný aj s výbavami Style a R-Line.

Volkswagen T-Roc: Po modernizácii je od 22 990 €Zdroj: Volkswagen

Základná výbava Life neponúka pohon všetkých štyroch kolies, pre ten si musíte stiahnuť do lepšie vybavených modelov. Lacnejšou alternatívou bude benzínové dvojlitrové TSI s automatom a výkonom 140 kW (190 k), ktoré stojí od 34 490 €. Za dynamickejšie vyzerajúci T-Roc s výbavou R-Line si treba priplatiť ďalších šesťsto eur. Veľkým prekvapením je T-Roc R, Ktorý stojí veľmi rozumných 43 190 €. Samozrejme rozumných s ohľadom na výkon 221 kW (300 k) a rozšírenú výbavu oproti ostatným verziám T-Rocu.

Volkswagen T-Roc: Po modernizácii je od 22 990 €Zdroj: Volkswagen

Faceliftu sa dočkal aj jedinečný kúsok v ponuke modelu, T-Roc kabriolet. Ten prináša rovnaké zmeny ako päťdverová karoséria, ale má veľmi obmedzenú škálu motorov. Ak sa vám nový T-Roc páči, tak si ho už teraz môžete objednať a pozrieť u väčšiny predajcov Volkswagenu.

Volkswagen T-Roc: Po modernizácii je od 22 990 €Zdroj: Volkswagen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Test Volkswagen Golf Alltrack: Mimo cestu netreba SUVVolkswagen Golf ôsmej generácie postupne odhaľuje svoje nové a nové verzie. Po GTI-čkach sa...19. Január, 2022
02Test: Volkswagen Golf GTI Clubsport – Pán hothatchRok 1976 znamenal zmenu v tom, čo vlastne je športové auto. K tradičným rýchlym vozidlám...22. December, 2021
03Volkswagen Taigo je dobrý aj s litrovým motoromAutomobilka Volkswagen už pred pár týždňami predstavila malý crossover Taigo. Ak si ho...1. Marec, 2022