Volkswagen ukázal veľmi milý koncept ID.Life

Volkswagen postupne rozširuje svoje portfólio elektrických vozidiel. Vlastne už teraz má celkom silnú dvojicu aj v Európe. Veď ID.3 a ID.4 majú hneď niekoľko verzií a ponúkajú aj slušné dojazdy. Volkswagen e-Crafter teraz nechám samostatne bokom. Ale automobilka predstavuje aj koncepty ako by moli elektromobily vyzerať v budúcnosti.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.09.2021
Diskusia:
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen ukázal veľmi...

Auto-moto zaujímavosti

Jedným z nich je aj malý elektromobil s názvom ID.Life. Má predvádzať ako by mohlo v budúcnosti vyzerať malé mestské auto s elektrickým pohonom. Tento koncepčný model má pohon prednej nápravy a skrátenú elektrickú platformu MEB. Takáto verzia platformy je určená špeciálne pre malé mestské autá.

Volkswagen ukázal veľmi milý koncept ID.LifeZdroj: Volkswagen

Pre koncept Volkswagen použil celkom výkonný elektromotor. Mať v malom mestskom aute výkon 170 kW (231 k) a krútiaci moment 290 Nm rozhodne nie je štandardnou záležitosťou. S týmto arzenálom vraj ID.Life dosiahne stovku za 6,9 sekundy a maximum bude mať obmedzené na 180 kilometrov za hodinu.

Volkswagen ukázal veľmi milý koncept ID.LifeZdroj: Volkswagen

Akurát, že pri elektromobiloch je dôležité niečo iné, najmä pri takýchto civilných nešportových. Batéria bude mať kapacitu 62 kWh pričom použiteľných bude 57 kWh. To znamená, že v cykle WLTP má dojazd na plné nabitie až 400 kilometrov. Systém podporuje rýchle nabíjanie, čo znamená, že za 10 minút je možné doplniť dojazd až na 160 kilometrov. Reálne však aj tieto čísla nie sú smerodajné, lebo za 4 roky, dokedy sa má koncept pretaviť do reality ešte príde niekoľko vylepšení.

Volkswagen ukázal veľmi milý koncept ID.LifeZdroj: Volkswagen

Malé auto to hrá na crossover, o čom svedčí svetlá výška 190 milimetrov a tiež nájazdové uhly. Vpredu je 26 stupňov a vzadu 37 stupňov. Elektromobil má pritom dĺžku len 4 091 milimetrov, čo by mohlo znamenať dobrý prejazdový uhol. Rázvor osí kolies je pritom 2 650 milimetrov, čo je dokonca viac ako má Golf.

Volkswagen ukázal veľmi milý koncept ID.LifeZdroj: Volkswagen

Volkswagen rozdelil batožinový priestor tohto krpca na niekoľko zón. Základom je objem 225 litrov, ale pod podlahou je ešte dodatočných 108 litrov a vpredu ďalších 68 litrov. A ešte 8 litrov je vpredu na káble.

To, čo na aute nie je vidno sú spätné zrkadlá. Volkswagen ich vymenil za kamery, ktoré zobrazujú pohľad na 9-palcovom displeji. Tento model by sa mal v ponuke objaviť v roku 2025 a celkovo by mal stáť pod 20-tisíc eur.

Volkswagen ukázal veľmi milý koncept ID.LifeZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prichádza Volkswagen ID.4 GTX, má dva motory a pohon všetkých koliesVolkswagen pridáva nové verzie elektrických vozdiel do ponuky. Najnovším prírastkom je...27. August, 2021
02Volkswagen Golf: Pozrite si jednotlivé generácie v inzerátochAk niekto hovorí o nižšej strednej triede, tak má na mysli, väčšinou, auto na štýl...6. September, 2021
03Dobrodružne ladený Volkswagen Caddy bude mať názov PanAmericanaVolkswagen predstavil novinku na poli úžitkových vozidiel. Tentoraz je ňou nová verzia...14. Júl, 2021